Robert Mikluš | Celebwiki.cz

Robert Mikluš

Datum narození: 31.10.1982
Místo narození: Ostrava
Profese: herec a kuchař
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herec Robert Mikluš vynikl jako kuchař a policajt. Kuchaře divákům televize Stream předvedl v Luxusu na talíři, policistu v seriálu Doktor Martin ČT.

Robert Mikluš se stal jedním z protagonistů seriálu Žrouti, který je dílem týmu, jež vytvořil komediální sérii Kancelář Blaník. Tento neobvyklý seriál (Žrouti) je střetem dvou jiných světů: snobské kuchyně neboli labužnického pořadu Luxus na talíři, jehož ministrem kuchařem je právě Robert Mikluš, a lidovém gastronomie, kde je cílem se najíst a přitom co nejméně utratit, což má v paži Míra Hejduk v podání herce Romana Mrázika.

ROBERT MIKLUŠ – KDO VIDĚL JEHO SVÍČKOVOU?

Ostravský rodák Robert Mikluš v divadle působil od střední školy. Po maturitě na Matičním gymnáziu studoval činoherní herectví na brněnské JAMU. Prosadil se na prknech brněnského divadla Husa na provázku, kde hrál v letech 2006 až 2012. Dostal zde roli třeba v trilogii Vladimíra Morávka Perverze v Čechách. Procházel se také na prknech pražského Divadla v Dlouhé.

Objevil se ve filmech Roberta Sedláčka Největší z Čechů, Muži v říji, Sráči, Dědictví aneb Kurva se neříká. V Národním divadle jste ho mohli vidět v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

Svůj talent předvedl i v koláži her Václava Havla nazvané Cirkus Havel. V hořké komedie Největší z Čechů hraje rekordmana v pojídání párků. V česko - slovenském seriálu Doktor Martin ztvárňuje trochu přituplého místního policistu Tomáše Topinku. A to tak, že skvěle.

 

Články o celebritě

Vítězné cigárko Hastrmana Karla Dobrého! Podělil se se strážmistrem Topinkou Vítězné cigárko Hastrmana Karla Dobrého! Podělil se se strážmistrem Topinkou Překvapením večera bylo vítězství Karla Dobrého (49). Za hlavní roli ve snímku Hastrman si odnesl… číst článek
Strážmistr Topinka Robert Mikluš: V uniformě až do Národního! Strážmistr Topinka Robert Mikluš: V uniformě až do Národního! Jako začínající ostravský herec si musel vystačit i s dvanácti tisíci měsíčně. Poté, co oblékl uniformu… číst článek
Strážmistr Topinka Robert Mikluš: Z ňoumy je odporný fízl Strážmistr Topinka Robert Mikluš: Z ňoumy je odporný fízl Jako začínající ostravský herec si musel vystačit i s dvanácti tisíci měsíčně. Poté, co oblékl uniformu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Valérie Zawadská
Valérie Zawadská
zobrazit profil Nicole Kidman
Nicole Kidman
zobrazit profil Carice van Houten
Carice van Houten