Robert  Mikluš

Robert Mikluš

Datum narození: 31. 10. 1982
Místo narození: Ostrava
Profese: herec a kuchař
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herec Robert Mikluš vynikl jako kuchař a policajt. Kuchaře divákům televize Stream předvedl v Luxusu na talíři, policistu v seriálu Doktor Martin ČT.

Robert Mikluš se stal jedním z protagonistů seriálu Žrouti, který je dílem týmu, jež vytvořil komediální sérii Kancelář Blaník. Tento neobvyklý seriál (Žrouti) je střetem dvou jiných světů: snobské kuchyně neboli labužnického pořadu Luxus na talíři, jehož ministrem kuchařem je právě Robert Mikluš, a lidovém gastronomie, kde je cílem se najíst a přitom co nejméně utratit, což má v paži Míra Hejduk v podání herce Romana Mrázika.

ROBERT MIKLUŠ – KDO VIDĚL JEHO SVÍČKOVOU?

Ostravský rodák Robert Mikluš v divadle působil od střední školy. Po maturitě na Matičním gymnáziu studoval činoherní herectví na brněnské JAMU. Prosadil se na prknech brněnského divadla Husa na provázku, kde hrál v letech 2006 až 2012. Dostal zde roli třeba v trilogii Vladimíra Morávka Perverze v Čechách. Procházel se také na prknech pražského Divadla v Dlouhé.

Objevil se ve filmech Roberta Sedláčka Největší z Čechů, Muži v říji, Sráči, Dědictví aneb Kurva se neříká. V Národním divadle jste ho mohli vidět v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

Svůj talent předvedl i v koláži her Václava Havla nazvané Cirkus Havel. V hořké komedie Největší z Čechů hraje rekordmana v pojídání párků. V česko - slovenském seriálu Doktor Martin ztvárňuje trochu přituplého místního policistu Tomáše Topinku. A to tak, že skvěle.

V roce 2022 byl Robert Mikluš nominován na Českého lva za ztvárnění vedlejší role v životopisném dramatu Zátopek (2021).

 

Články o celebritě

Krajina ve stínu: Příběh nacisty a komunisty krutě trýzněných vesničanů na motivy skutečné události! Krajina ve stínu: Příběh nacisty a komunisty krutě trýzněných vesničanů na motivy skutečné události! Historický černobílý epos Bohdana Slámy zachycuje dramatické události v jedné malé pohraniční vesnič... číst článek
Zavřeli jídelnu Automat Děčín: Chodila sem i věštkyně Jolanda (†68) Zavřeli jídelnu Automat Děčín: Chodila sem i věštkyně Jolanda (†68) Všudypřítomná špína a rozlezlá plíseň po stěnách i na stropě. To vedlo Státní zemědělskou a potravin... číst článek
Strážmistr Topinka o řádění naháče ve vřídlu: Řekl, kdo to vymyslel! Strážmistr Topinka o řádění naháče ve vřídlu: Řekl, kdo to vymyslel! Nahou exhibici Johana Kolínského (33) v karlovarském vřídlu sledoval s Jenovéfou Bokovou (27) také j... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger
zobrazit profil Petra Navrátilová
Petra Navrátilová
zobrazit profil Pavlína Štorková
Pavlína Štorková
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil Barbora Seidlová
Barbora Seidlová