Robert  Mikluš

Robert Mikluš

Datum narození: 31. 10. 1982
Místo narození: Ostrava
Profese: herec a kuchař
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Herec Robert Mikluš vynikl jako kuchař a policajt. Kuchaře divákům televize Stream předvedl v Luxusu na talíři, policistu v seriálu Doktor Martin ČT.

Robert Mikluš se stal jedním z protagonistů seriálu Žrouti, který je dílem týmu, jež vytvořil komediální sérii Kancelář Blaník. Tento neobvyklý seriál (Žrouti) je střetem dvou jiných světů: snobské kuchyně neboli labužnického pořadu Luxus na talíři, jehož ministrem kuchařem je právě Robert Mikluš, a lidovém gastronomie, kde je cílem se najíst a přitom co nejméně utratit, což má v paži Míra Hejduk v podání herce Romana Mrázika.

ROBERT MIKLUŠ – KDO VIDĚL JEHO SVÍČKOVOU?

Ostravský rodák Robert Mikluš v divadle působil od střední školy. Po maturitě na Matičním gymnáziu studoval činoherní herectví na brněnské JAMU. Prosadil se na prknech brněnského divadla Husa na provázku, kde hrál v letech 2006 až 2012. Dostal zde roli třeba v trilogii Vladimíra Morávka Perverze v Čechách. Procházel se také na prknech pražského Divadla v Dlouhé.

Objevil se ve filmech Roberta Sedláčka Největší z Čechů, Muži v říji, Sráči, Dědictví aneb Kurva se neříká. V Národním divadle jste ho mohli vidět v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

Svůj talent předvedl i v koláži her Václava Havla nazvané Cirkus Havel. V hořké komedie Největší z Čechů hraje rekordmana v pojídání párků. V česko - slovenském seriálu Doktor Martin ztvárňuje trochu přituplého místního policistu Tomáše Topinku. A to tak, že skvěle.

V roce 2022 byl Robert Mikluš nominován na Českého lva za ztvárnění vedlejší role v životopisném dramatu Zátopek (2021).

 

Články o celebritě

Rozjuchaná premiéra filmu Mimořádná událost: Okouzlující Boková, rozlítaný Švehlík a elegán Mikluš alias strážmistr Topinka! Rozjuchaná premiéra filmu Mimořádná událost: Okouzlující Boková, rozlítaný Švehlík a elegán Mikluš alias strážmistr Topinka! Po obrovském úspěchu filmu Vlastníci režisér Jiří Havelka (41) uvedl další film Mimořádná událost, a... číst článek
ODHALENÉ TAJEMSTVÍ: Robert Mikluš a Miroslav Hanuš o společné roli! ODHALENÉ TAJEMSTVÍ: Robert Mikluš a Miroslav Hanuš o společné roli! Poznávacím znamením vyšetřovatele Korejse, jehož v seriálu Devadesátky hraje Robert Mikluš (39) a v ... číst článek
Kdo je kdo v Devadesátkách a kam zmizeli hrdinové Případů 1. oddělení! Kdo je kdo v Devadesátkách a kam zmizeli hrdinové Případů 1. oddělení! Úvodní díl nového seriálu Devadesátky sledovalo 1,9 milionů diváků starších 15 let, což byl nejlepší... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Alena Mudrová
Alena Mudrová
zobrazit profil Sára Rychlíková
Sára Rychlíková
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Ljuba Krbová
Ljuba Krbová
zobrazit profil Jana Bernášková
Jana Bernášková
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková