Ryan Gosling

Ryan Gosling

Datum narození: 12. 11. 1980
Místo narození: London, Canada
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Talentovaný herec a idol žen Rayn Gosling, který pochází z Kanady se díky svému talentu stal nejvyhledávanějším hercem své generace. Před kamerou stál už jako malý kluk, avšak celosvětovou popularitu mu přinesla až role v úspěšné romanci Zápisník jedné lásky.

Ryan Gosling se narodil v kanadském městě London. Jeho otec Thomas, pracoval v papírnách, jeho matka Donna byla sekretářka. Už jako malý měl předpoklady k tomu, stát se dobrým hercem. Kromě hraní zvládal i zpěv a tanec. Jeho první hereckou zkušeností bylo účinkování v dětském televizním kabaretu The Mickey Mouse club. Tam se objevil po boku dnes již velkých hvězd, jako jsou Britney Spears či Justin Timberlake.

Jako většina hollywoodských hvězd, i on začínal hostováním v televizních seriálech. Později se postupně propracoval až k titulní roli v seriálu Mladý Hercules. První významná filmová role přišla v roce 2000, kdy si po boku Denzela Washingtona zahrál ve filmu Vzpomínka na Titány. Hlavní role následovala o rok později ve snímkuSvatý boj a Vzorec vraždy.

Skutečnou popularitu a celosvětovou slávu mu přinesla až hlavní role v americkém hitu Zápisník jedné lásky. Film se stal neskutečně populární a dnes je již označován jako kultovní. Ryan Gosling poznal při natáčení svou budoucí přítelkyní, herečkou Rachel Mcadams. Jejich vztah vydržel tři roky.

Dalším velkým zlomem kariéry byl snímek Half Nelson. Ryan Gosling v něm ztvárnil hlavní roli středoškolského profesora. Za svůj výkon byl nominován na Oskara pro nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Později se objevil ve filmech jako Blue Valentine, Bláznivá ztracená láska či Za borovicovým hájem.

V současné době žije Ryan Goslingherečkou Evou Mendes. V roce 2014 se páru narodila dcera Esmeralda. Herec je také velkým milovníkem hudby, převážně jazzu. Se svým kamarádem dokonce založil hudební skupinu nazvanou Dead Man's Bones. Je také spolumajitelem marocké restaurace, která sídlí v Hollywoodu.


 

Články o celebritě

Žižka v Ázerbajdžánu a „nezničitelná“ tramvaj? Tak vypadá Praha zpackaná filmaři Žižka v Ázerbajdžánu a „nezničitelná“ tramvaj? Tak vypadá Praha zpackaná filmaři Očekávaný snímek The Gray Man má za sebou premiéru na platformě Netflix, diváci ho hltali (a hltají)... číst článek
Margot Robbieová se nevyspala dorůžova: Proč tak bulíš, Barbie? Margot Robbieová se nevyspala dorůžova: Proč tak bulíš, Barbie?

Transformers, lego... A konečně i Barbie. Hračkáři se rozhodli zfilmovat další hit. 

číst článek
Olivia Rodrigová jako Chytrá Horákyně: Oblečená-neoblečená v síťovině! Olivia Rodrigová jako Chytrá Horákyně: Oblečená-neoblečená v síťovině! Talentovaná mladá herečka a zpěvačka Olivia Rodrigová (19) se ani vzdor svému nízkému věku mezi hvěz... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Preissová
Jana Preissová
zobrazit profil Jan Plouhar
Jan Plouhar
zobrazit profil Anežka Rusevová
Anežka Rusevová
zobrazit profil Veronika Gajerová
Veronika Gajerová
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Zdena Hadrbolcová
Zdena Hadrbolcová
zobrazit profil Tomáš Karger
Tomáš Karger
zobrazit profil Anna Fialová
Anna Fialová