James Franco | Celebwiki.cz
James Franco

James Franco

Datum narození: 19. 4. 1978
Místo narození: Palo Alto, Kalifornia
Profese: herec, model, malíř, režisér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Všestranný umělec, kterému se jako herci a režisérovi málem povedlo rozpoutat konflikt mezi Spojenými státy a Severní Koreou.

James Franco je známý všemožnými výstřelky a skandály. Poslední film, který režíroval a ve kterém ztvárnil i hlavní roli – The Interview – málem ohrozil světový mír. Film o vůdci Kim Čong Unovi pobouřil celou Severní Koreu a vláda film zakázala.

James Franco je nejčastěji viděn po boku herce a režiséra Setha Rogena, se kterým spolupracuje na většině svých projektů. Franco se mimo jiné věnuje také malování a psaní knih. Proslavil ho film James Dean, kde si zahrál hlavní roli. Díky tomu je také považován za Jamese Deana nové doby. Může za to určité podoba pověstného pohledu, kterým James Dean dostal každou ženu.

Objevil se ve filmu Spider-Man, po boku Roberta De Nira si zahrál v kriminální Hodině pravdy nebo ve snímku Spring Break, kde hrál mafiána se zapletenými copánky, který svádí mladé dívky. Jednu z nich představovala například Selena Gomez. Už proto se zaměření Jamese Franca nedá blíže specifikovat. Objevuje se v komediích, historických filmech i kriminálkách.

James Franco je známý také jako model, stal se tváří pánských parfému Gucci.  Franco je velice populární na internetu, kam sdílí své nejnovější kresby a všelijaké kontroverzní obrázky či diskuze. Aféru kolem flirtování se sedmnáctiletou dívkou zná snad každý uživatel sociální sítě Twitter.

Jako herec byl nominován na tři Zlaté glóby a jeden z nich vyhrál. Za roli Jamese Deana v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon. Za hlavní roli ve filmu 127 hodin byl nominován i na Oscara. Cenu za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli nakonec vyhrál Colin Firth za film Králova řeč.

V českém znění Francovi propůjčuje hlas mnoho dabérů, například Martin Písařík.

 

Články o celebritě

Muž (28) uvízl v puklině mezi skalami. Na záchranu čekal dlouhé čtyři dny Muž (28) uvízl v puklině mezi skalami. Na záchranu čekal dlouhé čtyři dny Čtyři dny hrůzy má za sebou osmadvacetiletý Sum Bora, který uvízl v úzké puklině mezi skalami v kamb... číst článek
Čerstvě vdaná Němcová: Tyhle pracháče měla v ložnici před manželem! Čerstvě vdaná Němcová: Tyhle pracháče měla v ložnici před manželem! Lovila v bohatých vodách, tahala ty nejzlatější ryby, jenže z vdavek vždycky sešlo. Až teď topmodelk... číst článek
Zpověď bývalky Johnnyho Deppa: Zlitý a zfetovaný mě bil a škrtil Zpověď bývalky Johnnyho Deppa: Zlitý a zfetovaný mě bil a škrtil Bývalá manželka herce Johnnyho Deppa (55) Amber Heardová (32) obvinila slavného »Piráta z Karibiku« ... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Týnuš Třešničková
Týnuš Třešničková
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Andrea Nesvadbová
Andrea Nesvadbová
zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Miroslava Pikolová
Miroslava Pikolová
zobrazit profil Carlos Slim   Helú
Carlos Slim Helú
zobrazit profil Marilyn  Monroe
Marilyn Monroe
zobrazit profil Michal Češka
Michal Češka