Justin Timberlake | Celebwiki.cz

Justin Timberlake

Datum narození: 31. 1. 1981
Místo narození: Mephis, Tennessee, USA
Výška: 185 cm
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Justin Timberlake není jen zpěvákem, ale i tanečníkem, hercem a producentem. Jeho náručí prošly Britney Spears nebo Cameron Diaz, ale nakonec zůstal u hnědovlásky Jessici Biel.

Justin Timberlake se na pěveckou kariéru vrhnul už v jedenácti letech a to prostřednictvím televizní soutěže Star Search. Ještě před tím už ale vyhrál taneční soutěž. Účinkoval také v pořadu The Mickey Mouse Club kde se setkal s osobnostmi jako je Britney Spears, Christina Aguilera nebo Joshua Scott.

JUSTIN TIMBERLAKE - ROZHOVOR NEJEN O ŠÍLENSTVÍ

V roce 1995 se připojil ke skupině ´N Sync. Nejdříve koncertovali především v Evropě, ale koncem devadesátých let se jim s albem Strings Attached and Celebrity podařilo prorazit do amerických hitparád a deska se stala nejprodávanější v historii. Jejich popularita přesáhla v té době vrcholné BackStreet Boys. Justin Timberlake byl sice nejmladším členem, ale přesto se stal hlavním frontonem skupiny. Bylo to právě v době, kdy chodil s Britney Spears. Slavný románek skončil v roce 2002, kdy zanikla i kapela ´N Sync. Justin Timberlake se dal na sólovou kariéru.

Ještě v roce 2002 vydal Justin Timberlake svoje debutové album Justified. Desku ocenili kritici a dobře se prodávala. Po několika úspěšných letech navíc Justin založil i vlastní nahrávací společnost Tennman Records a zároveň spolupracuje hudebně s nespočtem slavných osobností. Madonna, Timbaland, Nelly Furtado nebo Jamie Fox, ti všichni byli součástí pracovního nasazení Justina Timberlakea. Své nasazení ale nevkládá jen do umělecké činnosti, velké úsilí věnuje i práci pro charitu, kterou je velmi proslulý, ať už jde o oblast golfových dobročinných turnajů nebo nadaci Justin Timberlake Foundation.

O JUSTINU TIMBERLAKEOVI ČTĚTE ZDE>>

Od roku 2000 Justin Timberlake fušuje také do herectví. Známý je z filmů The social network, Zkažená úča, Kamarád taky rád nebo Vyměřený čas. Ve Zkažené úče si zahrál se svou expřítelkyní Cameron Diaz, se kterou strávil celé čtyři roky a rozešli se až v roce 2006. V roce 2007 se pak dal dohromady s Jessicou Biel. Po pěti letech plných rozchodů a návratů si v říjnu 2012 řekli společné ANO. V dubnu 2015 se jim narodil syn.

 

Články o celebritě

Slavné ženy, které milují zajíčky! Netušili jste, kolik jich je Slavné ženy, které milují zajíčky! Netušili jste, kolik jich je Věk vždy nerozhoduje o tom, jak dlouho spolu pár vydrží. Spokojení spolu mohou být lidé, kteří jsou ... číst článek
Trance legenda se vrací do Česka: Paul Oakenfold vystoupí v pražském klubu Trance legenda se vrací do Česka: Paul Oakenfold vystoupí v pražském klubu Anglický producent a trance DJ Paul Oakenfold, který byl třikrát nominován na Grammy a dvakrát na Wo... číst článek
Hudební skupiny, které jsme milovali v devadesátkách: Pamatujete si na všechny? Hudební skupiny, které jsme milovali v devadesátkách: Pamatujete si na všechny? Na uši jsme nasadili walkmana nebo discmana, ze kterého se linuly nezapomenutelné tóny našich oblíbe... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Láďa Kerndl
Láďa Kerndl
zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Susan Boyle
Susan Boyle
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley