Britney Spears | Celebwiki.cz

Britney Spears

Datum narození: 2.12.1981
Místo narození: McComb, Mississippi
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Britney Spears je popová zpěvačka, která se stala asi nejúspěšnější teenagerem všech dob. Kromě osmi alb má na kontě stovky skandálů.

Britney Spears se narodila se 2. prosince 1981 v McCombu v Mississippi, ale vyrůstala v Kentwoodu v Louisianě. V jedenácti letech se stala členkou Mickey Mouse klubu a to už za sebou měla několik menších rolí v brodwayském představení nebo z Orlanda z dětské show. Střední školu dodělávala dálkově přes soukromé učitele a mezi tím trávila čas v New Yorku, kde se seznámila s producentem Ericem Foresterem Whitem (Boyzone, Hi-Five, Whitney Houston).

V roce 1998 Britney Spears vydává první album …Baby one more time. Okamžitě obsadila světové hitparády. Také její image hnědovlasé cudné školačky s culíky jí dopomohlo k tomu, že se během jednoho roku stala nejúspěšnějším teenagerem v historii. První album Britney Spears mělo prodej přes 35 milionů kusů. Druhého alba Ooops!... I did It Again se prodalo přes 24 milionů kusů. V roce 2001 podepsala spolupráci na prestižní reklamu pro Pepsi a vydala již druhu knihu. V roce 2001 vydala album Britney, které je první na kterém se podílela autorsky i producentsky. Prodalo se o celosvětově 15 milionů kusů.

Její herecká kariéra nebyla doposud příliš úspěšná. Za film Crossroads dokonce dostala anticenu Zlatou malinu. Velmi medializovaný byl její rozchod se zpěvákem Justinem Timberlakem, který po čtyřech letech skončil rokem 2002. Znovu na sebe upozornila po roce, v živém vystoupení na MTV, kde s Madonnou a Christinou Aguilerou vzbudila poprask kontroverzním polibkem. Ve stejný rok Britney Spears vydává čtvrté album In the zone, které napsala celé sama, a opět bylo nesmírně úspěšné. O rok později se vdala za tanečníka Kevina Federlina a její život se otočil o sto osmdesát stupňů. Následovala jedna nevěra za druhou, dvakrát otěhotněla a dvakrát se psychicky zhroutila a začala bojovat s alkoholismem. Obě děti byly přiděleny do péče Kevinovi.

Mezi svými psychickými potížemi Britney Spears vydává další úspěšné album Blackout a později další desku Circus. Mezi deskami zeje období plné zvratů, alkoholu a životního zoufalství. V roce 2008 ale získává cenu za největší comeback v historii. Sedmé album Femme Fatale ji opět vyneslo skvělé kritiky a dokonce si odnesla dvě ceny z MTV Video Music Awards.

Britney Spears se vrátila se do života a showbyznisu na plné obrátky. Vychází její vlastní parfém, má vedle sebe nového partnera, další popularitu jí přináší role porotkyně v americké verzi soutěže X-factor. Zatím poslední, osmé album Britney Jean znovu sklízí úspěch a zase je zajímavé i spoluprací s mnohými osobnostmi hudební scény. V éře nového života jí navíc podporuje opět nový přítel, o čtyři roky mladší David Lucado.

 

Články o celebritě

Britney Spearsová obětí největšího skandálu v historii pop music? Zfetovaná loutka na peníze! Britney Spearsová obětí největšího skandálu v historii pop music? Zfetovaná loutka na peníze! Sociálními sítěmi se šíří hashtag #FreeBritney. Fanoušci popové hvězdy Britney Spearsové (37) vyráží… číst článek
Emma Smetana terčem posměchu: "Tragické" selfie s hořícím Notre-Damem se jí vymstilo Emma Smetana terčem posměchu: "Tragické" selfie s hořícím Notre-Damem se jí vymstilo Nejspíš chtěla vyjádřit smutek nad rozsáhlým poškozením hořící památky Notre-Dame v Paříži. Moderátorka… číst článek
Britney Spearsová se nechala zavřít do blázince! Fanouškům to vysvětlila po svém Britney Spearsová se nechala zavřít do blázince! Fanouškům to vysvětlila po svém Americká zpěvačka Britney Spearsová (37) se nechala dobrovolně zapsat do psychiatrické léčebny kvůli… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Eva Děpoltová
Eva Děpoltová
zobrazit profil Jay-Z (Shawn Corey Carter)
Jay-Z (Shawn Corey Carter)
zobrazit profil Karel Kryl
Karel Kryl
zobrazit profil Domenico Martucci della Torre
Domenico Martucci della Torre
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová