Britney Spears | Celebwiki.cz

Britney Spears

Datum narození: 2.12.1981
Místo narození: McComb, Mississippi
Profese: zpěvačka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Britney Spears je popová zpěvačka, která se stala asi nejúspěšnější teenagerem všech dob. Kromě osmi alb má na kontě stovky skandálů.

Britney Spears se narodila se 2. prosince 1981 v McCombu v Mississippi, ale vyrůstala v Kentwoodu v Louisianě. V jedenácti letech se stala členkou Mickey Mouse klubu a to už za sebou měla několik menších rolí v brodwayském představení nebo z Orlanda z dětské show. Střední školu dodělávala dálkově přes soukromé učitele a mezi tím trávila čas v New Yorku, kde se seznámila s producentem Ericem Foresterem Whitem (Boyzone, Hi-Five, Whitney Houston).

V roce 1998 Britney Spears vydává první album …Baby one more time. Okamžitě obsadila světové hitparády. Také její image hnědovlasé cudné školačky s culíky jí dopomohlo k tomu, že se během jednoho roku stala nejúspěšnějším teenagerem v historii. První album Britney Spears mělo prodej přes 35 milionů kusů. Druhého alba Ooops!... I did It Again se prodalo přes 24 milionů kusů. V roce 2001 podepsala spolupráci na prestižní reklamu pro Pepsi a vydala již druhu knihu. V roce 2001 vydala album Britney, které je první na kterém se podílela autorsky i producentsky. Prodalo se o celosvětově 15 milionů kusů.

Její herecká kariéra nebyla doposud příliš úspěšná. Za film Crossroads dokonce dostala anticenu Zlatou malinu. Velmi medializovaný byl její rozchod se zpěvákem Justinem Timberlakem, který po čtyřech letech skončil rokem 2002. Znovu na sebe upozornila po roce, v živém vystoupení na MTV, kde s Madonnou a Christinou Aguilerou vzbudila poprask kontroverzním polibkem. Ve stejný rok Britney Spears vydává čtvrté album In the zone, které napsala celé sama, a opět bylo nesmírně úspěšné. O rok později se vdala za tanečníka Kevina Federlina a její život se otočil o sto osmdesát stupňů. Následovala jedna nevěra za druhou, dvakrát otěhotněla a dvakrát se psychicky zhroutila a začala bojovat s alkoholismem. Obě děti byly přiděleny do péče Kevinovi.

Mezi svými psychickými potížemi Britney Spears vydává další úspěšné album Blackout a později další desku Circus. Mezi deskami zeje období plné zvratů, alkoholu a životního zoufalství. V roce 2008 ale získává cenu za největší comeback v historii. Sedmé album Femme Fatale ji opět vyneslo skvělé kritiky a dokonce si odnesla dvě ceny z MTV Video Music Awards.

Britney Spears se vrátila se do života a showbyznisu na plné obrátky. Vychází její vlastní parfém, má vedle sebe nového partnera, další popularitu jí přináší role porotkyně v americké verzi soutěže X-factor. Zatím poslední, osmé album Britney Jean znovu sklízí úspěch a zase je zajímavé i spoluprací s mnohými osobnostmi hudební scény. V éře nového života jí navíc podporuje opět nový přítel, o čtyři roky mladší David Lucado.

 

Články o celebritě

Šok pro problémovou Lohanovou: Náhlá smrt její  osudové lásky! Šok pro problémovou Lohanovou: Náhlá smrt její osudové lásky! Herečka Lindsay Lohanová (33) má za sebou bouřlivou minulost včetně drogové závislosti. V posledních… číst článek
Turecké hospodářství  Britney Spearsové (37) Turecké hospodářství Britney Spearsové (37) V přepočtu 1,6 milionu Kč za hotelové účty, dalších 1,5 milionu za údržbu domácnosti a přes 80 velkých… číst článek
Celebrity, které si s hygienou hlavu nelámou: Kdo patří mezi smraďochy Hollywoodu? Celebrity, které si s hygienou hlavu nelámou: Kdo patří mezi smraďochy Hollywoodu? Jsou krásní, úspěšní, v očích svých fanoušků téměř dokonalí, ale někteří z nich mají jednu vadu na… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Justin Bieber
Justin Bieber
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Vladimír Šafránek
Vladimír Šafránek
zobrazit profil Jan Žamboch
Jan Žamboch
zobrazit profil Lukáš Adamec
Lukáš Adamec
zobrazit profil Monika Sommerová
Monika Sommerová