Alecia Beth Moore | Celebwiki.cz

Pink

Datum narození: 8.9.1979
Místo narození: Doylestown, Pensylvánie
Profese: zpěvačka, texařka, producentka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Alecia Beth Moore je světoznámá zpěvačka, která vystupuje pod pseudonymem Pink, nebo spíše stylisticky P!nk. Je známá svým výstředním stylem a svojí láskou k provokování.

Narodila se veteránovi z Vietnamu a zdravotní sestře. Její otec je katolík a matka židovka. Pink vyrostla v Doylestown, kde navštěvovala střední školu Central Bucks West. Její inspirací do hudební kariéry byl právě její otec, který hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana. Jako mladá si Pink hudbu opravdu zamilovala a pokud nemusela mluvit, raději zpívala.

Svou první píseň napsala, když jí bylo 14 let. Psaním písní vyjadřovala své pocity, vzpomínky na dětství a dospívání. Navštěvovala i klub, ve kterém tancovala a zpívala a měla díky tomu svých pět minut slávy. I když občas jí některá vystoupení nevyšla podle jejich plánu, nevzdávala to. Své chyby a negativní ohlasy brala jako zkušenosti do budoucna. Její první debutové album „Can’t Take Me Home“ vyšlo na jaře roku 2000 a hned po jeho uvedení do prodeje se stalo velmi oblíbené a žádané. První singl „There You Go“ se ihned po vydání stal opravdu populárním a zařadil se do žebříčku TOP 40 nejhranějších singlů v USA. Druhý singl "Most Girls" sklízel stejné úspěchy, ne-li větší.

V roce 2001 vydala své druhé album M!ssundaztood, které sklízelo jeden úspěch za druhým. Právě z onoho alba byl hit „Get the party started“, který získal ocenění Grammy. Třetí album vyšlo v roce 2004 a neslo název „Try this“. Album bylo rockovější než předchozí dvě alba a proto nemělo takový úspěch u jejích posluchačů. Z tohoto alba je známých a populárních jen pár písní.

Pink si dala pak delší pauzu a mezitím oznámila, že se bude brát se svým přítelem, motokrosovým závodníkem Careyem Hartem. O ruku ho požádala netradičním způsobem, při motokrosových závodech.  V lednu 2006 se vzali na kostarické pláži. Po svatbě vydala své další album „I’m not death“. Z tohoto alba pochází hodně světoznámých hitů, jako například „Stupid Girls“, ve kterém zesměšňuje například Paris Hilton, nebo Jessicu Simpson. ¨

V roce 2008 oznámila rozvod s Careyem. Chvíli na to vyšlo její album „Funhouse“, kde je také spousty známých hitů. Při natáčení videoklipu k písni „So What“ se dala se svým mužem opět dohromady. V roce 2011 se páru narodila dcera Willow. V roce 2013 vyšlo její zatím poslední album „The truth about love“, které je také nečekaně velice úspěšné. A asi nejznámější singl z tohoto alba je „Just give me a reason“, na kterém jí doprovází zpěvák skupiny Fun, Nate Ruess. Pink již potřetí zavítala také do Česka, kde měla koncert v pražské O2 aréně, kterou vyprodala. 

 

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Petr "Hoggy" Lexa
Petr "Hoggy" Lexa