Beyoncé Knowles-Carter | Celebwiki.cz

Beyoncé Knowles-Carter

Datum narození: 4. 9. 1981
Místo narození: Houston, USA
Profese: zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Beyoncé je známá americká herečka, modní návrhářka, tanečnice, textařka a v neposldní řadě popová diva s dokonalým hlasem.

Celým jménem se jmenuje Beyoncé Giselle Knowles-Carter a její manžel je světoznámý rapper Jay-Z.

Beyoncé se dostala do povědomí diváků díky kapele Destiny‘s Child. Kapela tří krásných a zpívajících děvčat se však po osmi letech rozpadla.

Beyoncé ale nezahálela a začala budovat svou vlastní pěveckou kariéru. V roce 2003 vydává své první sólové album Dangerously in Love. Odtud pochází i jeden z jejích velkých hitů Crazy in love. Při nahrávání této písně se seznámila se svým manželem. Tento hit dobyl snad všechny možné hitparády a jen v USA byl na prvním místě neskutečných osm týdnů. Alba se celosvětově prodalo kolem 11 milionů.

Následovala CD jako B'Day s hitem Irreplaceable nebo I Am… Sasha Fierce, 4. Album v prvním týdnu prodeje debutovalo na prvním místě americké albové hitparády s prodejem přesahujícím číslo 310 000. Zároveň Beyoncé dobyla americký žebříček se čtyřmi různými po sobě jdoucími deskami, což se předtím povedlo pouze Britney Spears.

Beyoncé dokázala prodat téměř 80 milionů desek a dvacetkrát získala prestižní ocenění Grammy.

Úspěchy sbírá i na filmovém plátně. V roce 2003 si zahrála v úspěšné parodii Ausin Powers: Goldmember. O rok později se objevila po boku Cuby Goodinga Jr. v komedii Pokušení a v roce 2006 získává hlavní ženskou roli v komedii Růžový Panter. Zahrála si také v úspěšném muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý glóbus.

Dcera Matthewa Knowlese a Lumis Beyoncé (mají ještě druhou dcera, Solange, která také zpívá) měla k hudbě a tanci blízko od dětství. Od sedmi let navštěvovala taneční školu, zpívala v kostelním sboru a když se v té době zúčastnila nějaké soutěže, obvykle ji vyhrála. Má na kontě tři desítky vítězství v regionálních tanečních nebo pěveckých soutěžích.

O BEYONCÉ ČTĚTE ZDE>>

Od roku 2002 se Beyoncé začala objevovat po boku rapera Jay-Z, v dubnu 2008 si ho vzala a v lednu 2012 mu porodila dceru Blue Ivy Carter. V červnu 2017 přivedla na svět dvojčata.

V roce 2014 se spojila se svým manželem a vyrazili na společné turné Mr. And Mrs. Carter Tour. Všechny koncerty byly beznadějně vyprodané už po pár minutách. Beyonce a Jay-Z jsou považováni za jeden z nejúspěšnějších a nejbohatších párů na světě.

 

Články o celebritě

Vyhublá Adele dál překvapuje: Po opilém odhalení přišla se speciálními měsíčky a novým vzhledem Vyhublá Adele dál překvapuje: Po opilém odhalení přišla se speciálními měsíčky a novým vzhledem Zpěvačka a interpretka hitu Rolling in the Deep Adele (32) se opět ukázala fanouškům! Zpěvačka, kter... číst článek
Celebritami otřásla smrt George Floyda (†46) a brojí proti rasismu: „Budu to příště já?“ Celebritami otřásla smrt George Floyda (†46) a brojí proti rasismu: „Budu to příště já?“ Stále více celebrit se vyjadřuje k násilné smrti Afroameričana Georgea Floyda (†46), který zemřel po... číst článek
VIP v karanténě: Světový koncert z obýváků! VIP v karanténě: Světový koncert z obýváků! První mega koncert od vypuknutí koronavirového pekla a slavní zpěváci ho museli odehrát ze svých dom... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Václav Noid Bárta
Václav Noid Bárta
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Bohuš Matuš
Bohuš Matuš
zobrazit profil Soňa Červená
Soňa Červená
zobrazit profil Jana Kratochvílová
Jana Kratochvílová
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Annamária d’Almeida
Annamária d’Almeida