Olivie Žižková

Datum narození: 30. 4. 1975
Místo narození: Náchod
Profese: zpěvačka, herečka, kuchařka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Zpěvačka a herečka Olivie Žižková proslula svými akty či jako „Krytinářova nahotinka“. Nazpívala mj. protiuprchlickou píseň Evropo, dýchej.

Již od osmi let Olivie Žižková, rozená Olga Herzánová, chodila na hodiny zpěvu do LŠU a od dvanácti let začala především s písněmi Dary Rolins soutěžit a vítězit ve všech pěveckých kláních ve východních Čechách.

OLIVIE ŽIŽKOVÁ A VÁLKA NAHÁČŮ

Žižková se vyučila kuchařkou

Tíhla k herectví, proto na učilišti v Hradci Králové chodila hrát ochotnické divadlo. Olga Herzánová se vyučila kuchařkou. V roce 1994 se jí narodil syn Petr. Od té doby zpívala po barech na Náchodsku a okolí. V roce 2001 vyhrála pěveckou soutěž TV Prima Caruso show.

Týž rok se Olga Herzánová seznámila se svým budoucím manželem, hudebníkem Janem Žižkou. Se synem se za ním přestěhovala do Prahy. Po krátké době se za něj provdala. Jelikož své jméno Olga neměla nikdy ráda, tehdejší manžel ji vybral jméno Olivie a nechal ji úředně přejmenovat.

Žižková zpívla pro SPD

Olivie Žižková na sebe upoutala pozornost, když se objevila nahá v erotickém kalendáři herce Jiřího Krytináře (†68). Dvojice se spřátelila a jezdila i do jejího rodného Náchoda. Poté však nejměnší český herec o zpěvačce začal rozhlašovat, že je pornoherečka. Pěnice s manželem následně zveřejnili fotografii nahého Krytináře, která herci zničila kariéru.

O OLIVII ŽIŽKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Do médií se Olivie Žižková dostala také v srpnu 2016 díky klipu k písni Evropo, dýchej. Text je silně protiuprchlický a klip obsahuje záběry údajných islamistů. S tímto dílem ji pomáhal i exmanžel Jan Žižka, který byl bubeníkem doprovodné kapely Karla Gotta a  někdejším milencem jeho dcery Dominiky Gottové.

Žižkovi na sebe upotali pozornost též volební klip Já volím SPD (2017) na podporu strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury

 

Články o celebritě

S Gottovým bubeníkem Honzou Žižkou (†67) se rozloučí v Lucerně: Zazní „Jdi za štěstím"! S Gottovým bubeníkem Honzou Žižkou (†67) se rozloučí v Lucerně: Zazní „Jdi za štěstím"! Mockrát tu hrál s Karlem Gottem (†80) a v poslední době zde míval zkoušky s Pražským filmovým orches... číst článek
Zdrcená vdova po bubeníkovi Gotta Žižkovi (†67): Dojemné vzpomínky na Jana! Zdrcená vdova po bubeníkovi Gotta Žižkovi (†67): Dojemné vzpomínky na Jana! Vdova po zesnulém Janu Žižkovi (†67) nyní prožívá ty nejtěžší chvíle v životě. Známý bubeník totiž p... číst článek
Slavní o smrti bubeníka Žižky (†67): Expartnerka Gottová lituje! Smutní i Soukup a Slováček Slavní o smrti bubeníka Žižky (†67): Expartnerka Gottová lituje! Smutní i Soukup a Slováček Po nečekané smrti bubeníka Jana Žižky (†67) český showbyznys truchlí. Hudebníkovi kolegové z branže ... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Michal Straka
Michal Straka
zobrazit profil Elvis Presley
Elvis Presley
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil  Annabelle (Anna Žitníková)
Annabelle (Anna Žitníková)
zobrazit profil Joakim Brodén
Joakim Brodén
zobrazit profil Věra Martinová
Věra Martinová
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková