Jan Žižka

Jan Žižka

Datum narození: 25. 9. 1954
Datum úmrtí: 24. 2. 2022
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, bubeník
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Jan Žižka, bývalý manžel zpěvačky Olivie Žižkové, spoluzakládal Pražský výběr Michaela Kocába a Pražský Big Band Milana Svobody.

V letech 1977 až 2002 Jan Žižka působil jako bubeník v kapele Karla Gotta. Stál u zrodu původně jazzrockového Pražského výběru Michaela Kocába a Pražského Big Bandu Milana Svobody. Kromě toho pracoval jako pedagog a manažer.

O JANU ŽIŽKOVI ČTĚTE ZDE>>

Jan Žižka zpíval pro SPD

Při natáčení TV pořadu Začínáme se Jan Žižka seznámil se zpěvačkou Olgou Herzánovou, rodačkou z Náchoda, která se s ním odstěhovala do Prahy a krátce poté se za něj provdala. Na svatbě jim byla za svědka pěvecká star Dara Rolins.

Jan Žižka své manželce poradil, aby si nechala kromě příjmení změnit i jméno Olga, jež nevíc neměla ráda, na Olivie. Již jako Olivie Žižková účinkovala mj. jako sboristka na turné Dary Rolins nebo spolupracovala s hercem Jiřím Krytinářem na několika pořadech.

V roce 2017 Jan Žižka s manželkou nazpívali volební klip Já volím SPD na podporu strany Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.

Bubeník Jan Žižka zemřel 24. února 2022. Bylo mu 67 let.

 

Články o celebritě

Zničený Felix Slováček před oslavou: VŠICHNI MI JIŽ ZEMŘELI! Zničený Felix Slováček před oslavou: VŠICHNI MI JIŽ ZEMŘELI! Za rok ho čeká osmdesátka a rád by uspořádal pro své příznivce koncert. Felix Slováček (78) ale poma... číst článek
Vdova po bubeníkovi Žižkovi (†67) zmínila nedožité narozeniny Štaidla (†75): Oslavte to spolu v nebi! Vdova po bubeníkovi Žižkovi (†67) zmínila nedožité narozeniny Štaidla (†75): Oslavte to spolu v nebi! Zpěvačka Olivie Žižková (46), která přišla na svět jako Olga Herzánová, oplakává manžela Jana Žižku ... číst článek
Větrná dovolená Felixe a Dády: Saxofonista si musel sáhnout do rozkroku! Větrná dovolená Felixe a Dády: Saxofonista si musel sáhnout do rozkroku! Potřebovali si trochu odpočinout. Felix Slováček (78) a Dáda Patrasová (65) si už v lednu koupili tý... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná
zobrazit profil Petr Wajsar
Petr Wajsar
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Zdeněk Vokatý
Zdeněk Vokatý
zobrazit profil Michal Vavro
Michal Vavro