Ed Sheeran | Celebwiki.cz

Ed Sheeran

Datum narození: 17.2.1991
Místo narození: Velká Británie
Profese: zpěvák, textař, kytarista
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Ed Sheeran, talentovaný zrzek, který si svým hlasem a texty získal obrovský respekt a obdiv na hudební scéně. Když někdo umí zpívat, nepotřebuje nic jiného než kytaru a mikrofon.

Úsměv na tváři, dokonalý hlas, zamilované texty a tisíce běsnících lidí. V dnešním hudebním průmyslu nenajdete mnoho takových, jako je mladý zpěvák Ed Sheeran. Málo kdo si na koncertě vystačí jen se dvěma mikrofony a šesti strunami. Využít techniky a na jeden mikrofon nahrát zadní vokály a do druhého zpívat je v dnešní době naprogramovaného popu unikátní.

Přesto však život muzikanta nebyl jednoduchý. Dva a půl roku strávil jako bezdomovec, přespával u kamarádů, ale i před Buckinghamským palácem, kde brnkal na kytaru. O jeho minulosti, o tom, jak ho děti ve škole šikanovali, napsal ve své knize A Visual Journey. V roce 2009 vydal nezávislé EP, díky kterému si ho všimli producenti. Debutové album s názvem + vyšlo roku 2011 a ve Velké Británii se stalo platinovou deskou. Roku 2014 obohatil hudební scénu druhým albem, X, které jen potvrzuje talent a um mladíka.

Zpěvák, který dokáže publikum roztančit, rozplakat a proměnit na fanoušky hip-hopu během jednoho koncertu to musí opravdu umět. Zazpívá takřka všechno. Pomalé písně plné vysokých tónů, rychle roztancované rádiové hity, ale také ovládá rap a beat box. Schopnosti v rapování ocenil sám "mistr rapu" Eminem. Většina písní je o jeho životním příběhu a zkušenostech.

Další specialitou v menu Eda Sheerana jsou cover verze písní a mash-up. To znamená, že většina písní, které zrzek přezpívá, jsou většinou lepší, než původní verze. A mash-up v podání Eda Sheerana znamená deseti minutovou skladbu, kde z jedné písně volně přechází do písní dalších.

Po vyhlášení cen Grammy byl jmenován Leonardem DiCapriem na poli hudby. Oba jsou oblíbení mezi fanoušky, uznáváni kritiky, žádáni ve svém oboru, a přes to zatím nedosáhli na nejprestižnější ocenění. Důkazem jeho slávy je například vystoupení po boku Beyoncé na počest Stevieho Wondera.

V únoru roku 2015 Ed Sheeran vyprodal pražskou Tipsport arénu a všem divákům v publiku dokázal, že pokud má člověk jen trochu dar o boha, může dokázat vše.

 

Články o celebritě

Šokující zpráva: Ed Sheeran oznámil konec kariéry! Jaké má plány? Šokující zpráva: Ed Sheeran oznámil konec kariéry! Jaké má plány? Ed Sheeran (28), rekordy prodejnosti bořící zpěvák a skladatel, oznámil, že končí s koncertováním.… číst článek
Studená sprcha pro Vondráčkovou: Nejzásadnější krok Plekance a Šafářové! Studená sprcha pro Vondráčkovou: Nejzásadnější krok Plekance a Šafářové! Lucie Vondráčková musí jen zírat. Její zanedlouho už bývalý manžel udělal další vážný krok s jeho… číst článek
Padající vlasy po porodu? Miss Earth Fajksová s nimi rázně zatočila! Padající vlasy po porodu? Miss Earth Fajksová s nimi rázně zatočila! Půvabná modelka Tereza Fajksová (30) si na sociálních sítích tak dlouho stýskala, že jí po porodu… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Jan Bendig
Jan Bendig
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Richard Adam
Richard Adam
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová
zobrazit profil Monika Fialková
Monika Fialková
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson