Paris Hilton | Celebwiki.cz

Paris Hilton

Datum narození: 17.2.1981
Místo narození: New York, USA
Výška: 173 cm
Profese: hotelová dedička
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Příležitostná herečka a zpěvačka Paris Hilton je hlavně dědičkou podílu hotelového impéria Hilton. Proslula hlavně svými skandály a výstřednostmi.

Celým jménem se jmenuje Paris Whitney Hilton a svět ji zná spíš jako rozmazlenou společenskou prominentku, skandalistku a dceru Richarda Hiltona. Má na svém kontě občasné herecké či pěvecké výkony, více je ale známá svými výstřednostmi a konflikty se zákonem.

Tak například v září 2006 byla Paris Hilton v Kalifornii odsouzena ke 36 měsícům podmínky a k pokutě 1500 dolarů za řízení s 0,8 promile alkoholu v krvi. Pár měsíců nato losangeleský prokurátor prohlásil, že Paris Hilton podmínku nedodržuje, za volant bez skrupulí usedá dál a rovněž se nepodrobuje protialkoholní léčbě. V květnu 2007 byla poslána na 45 dní do vězení za porušení podmínky. Za mřížemi však pobyla pouze dva dny a trest jí byl pak zmírněn na 40 dní domácího vězení.

Sama Paris Hilton je sebevědomá. Prohlásila se například „blond ikonou desetiletí“ a přirovnala se k Marilyn Monroe či princezně Dianě. Okolí ji tak ale nevidí. Objevila se třeba v Guinessově knize rekordů jako "nejpřeceňovanější světová celebrita". Ve volbě agentury Associated Press byla Paris Hilton zvolena druhou "nejhorší celebritou za rok 2006", hned za Britney Spears.

Paris Hilton figurovala např. v reality show The Simple Life či ve filmech Dům voskových figurín (za roli Paige Edwardsové získala cenu The Teen Choice Award za nejlepší řev) a Život s Helenou. Pokud jde o hudbu, vydala alba Paris a Paris Hilton's second studio album.

Zkoušela to také jako návrhářka (kolekce kabelek pro japonskou Samantha Thavasa, kolekce bižuterie pro Amazon.com). Celkem úspěšná byla Paris Hilton s kolekcí parfémů pro společnost Parlux Fragrances (firma zaznamenala téměř padesátiprocentní nárůst zisků), takže následovaly další kolekce, již prodávané pod značkou Hilton.

Známé jsou také románky Paris Hilton. Byla několikrát zasnoubena a pokaždé zásnuby za pár měsíců rušila. Tak třeba s modelem Jasonem Shawem, pak s řeckým rejdařem Paridem Latsisem. Chodila také s řeckým miliardářem Stavrosem Niarchosem.

 

Články o celebritě

Paris Hilton po rozchodu: Zahodila prsten za 2 miliony a svlékla se pro gaye! Paris Hilton po rozchodu: Zahodila prsten za 2 miliony a svlékla se pro gaye! Dědička miliardářského impéria Paris Hilton (37) nepřestává překvapovat. Nejprve se chlubí honosným… číst článek
Miliardářka Paris Hilton v slzách: Místo svatby přišel rozchod! Miliardářka Paris Hilton v slzách: Místo svatby přišel rozchod! Vypadalo to, že se konečně dočká svého happyendu v podobě velkolepé svatby s mladším partnerem. Jenže… číst článek
Největší Halloweenská párty roku 2018: Kurková pařila u Clooneyho! Největší Halloweenská párty roku 2018: Kurková pařila u Clooneyho! Halloweenská párty likérky Casamigos, kterou spoluvlastní herec George Clooney (57), patří vždy k… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Jana Koláříková
Jana Koláříková
zobrazit profil Peter Krause
Peter Krause
zobrazit profil Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
zobrazit profil Michal Moroz
Michal Moroz
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Lenka Pastorčáková
Lenka Pastorčáková
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Kimberly Scott
Kimberly Scott