Paris Hilton

Datum narození: 17. 2. 1981
Místo narození: New York, USA
Výška: 173 cm
Profese: hotelová dedička
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Příležitostná herečka a zpěvačka Paris Hilton je hlavně dědičkou podílu hotelového impéria Hilton. Proslula hlavně svými skandály a výstřednostmi.

Celým jménem se jmenuje Paris Whitney Hilton a svět ji zná spíš jako rozmazlenou společenskou prominentku, skandalistku a dceru Richarda Hiltona. Má na svém kontě občasné herecké či pěvecké výkony, více je ale známá svými výstřednostmi a konflikty se zákonem.

Tak například v září 2006 byla Paris Hilton v Kalifornii odsouzena ke 36 měsícům podmínky a k pokutě 1500 dolarů za řízení s 0,8 promile alkoholu v krvi. Pár měsíců nato losangeleský prokurátor prohlásil, že Paris Hilton podmínku nedodržuje, za volant bez skrupulí usedá dál a rovněž se nepodrobuje protialkoholní léčbě. V květnu 2007 byla poslána na 45 dní do vězení za porušení podmínky. Za mřížemi však pobyla pouze dva dny a trest jí byl pak zmírněn na 40 dní domácího vězení.

Sama Paris Hilton je sebevědomá. Prohlásila se například „blond ikonou desetiletí“ a přirovnala se k Marilyn Monroe či princezně Dianě. Okolí ji tak ale nevidí. Objevila se třeba v Guinessově knize rekordů jako "nejpřeceňovanější světová celebrita". Ve volbě agentury Associated Press byla Paris Hilton zvolena druhou "nejhorší celebritou za rok 2006", hned za Britney Spears.

Paris Hilton figurovala např. v reality show The Simple Life či ve filmech Dům voskových figurín (za roli Paige Edwardsové získala cenu The Teen Choice Award za nejlepší řev) a Život s Helenou. Pokud jde o hudbu, vydala alba Paris a Paris Hilton's second studio album.

Zkoušela to také jako návrhářka (kolekce kabelek pro japonskou Samantha Thavasa, kolekce bižuterie pro Amazon.com). Celkem úspěšná byla Paris Hilton s kolekcí parfémů pro společnost Parlux Fragrances (firma zaznamenala téměř padesátiprocentní nárůst zisků), takže následovaly další kolekce, již prodávané pod značkou Hilton.

Známé jsou také románky Paris Hilton. Byla několikrát zasnoubena a pokaždé zásnuby za pár měsíců rušila. Tak třeba s modelem Jasonem Shawem, pak s řeckým rejdařem Paridem Latsisem. Chodila také s řeckým miliardářem Stavrosem Niarchosem.

 

Články o celebritě

Dědička Paris Hiltonová: Utajila další dítě! Dědička Paris Hiltonová: Utajila další dítě! Dědička miliardového imperia Paris Hiltonová (42) se podle všeho dočkala druhého potomka – vysněné d... číst článek
Paris Hiltonová se po dvou letech od svatby pochlubila fotkami od oltáře! Paris Hiltonová se po dvou letech od svatby pochlubila fotkami od oltáře! Pompézní a extravagantní svatba dědičky hotelů Paris Hiltonové (42) proběhla sice už před dvěma lety... číst článek
Paris Hiltonová po kritice syna: On je zdravý, vy jste nemocní! Paris Hiltonová po kritice syna: On je zdravý, vy jste nemocní! Když se před pár dny movitá divoška Paris Hiltonová (42) pochlubila s fotkami svého vymodleného deví... číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský
zobrazit profil Linda Rybová
Linda Rybová
zobrazit profil Charlie  Chaplin
Charlie Chaplin
zobrazit profil Kristen Stewart
Kristen Stewart
zobrazit profil Aidin Mahmutovič
Aidin Mahmutovič
zobrazit profil Celeste Buckingham
Celeste Buckingham
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček