Leonardo DiCaprio

Datum narození: 11. 11. 1974
Přezdívka: Leo, Lenny D
Místo narození: Hollywood, USA
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Leonardo DiCaprio začínal v reklamě na žvýkačky. Díky nejromantičtější filmové katastrofě všech dob, jedenáctioscarovému Titanicu, ale vystoupal ke hvězdám.

Hrát Leonardo DiCaprio začal během studia základní školy ve spolku Mud People. Mimo reklamy na žvýkačky a obilniny se objevoval i v menších úlohách televizních seriálů.

DiCAPRIO ULOVIL INDICKOU PODNIKATELKU?!

Výrazněji se Leonardo DiCaprio předvedl až po boku Roberta De Nira v životopisném Dospívání po americku. Postiženého chlapce ztvárnil v romantickém dramatu Co žere Gilberta Grapea, jako Romeo exceloval v nejslavnější Shakespearově tragédii Romeo a Julie. V roce 1996 za něj získal mezinárodní filmové ocenění Zlatý medvěd.

Titanicem se potopil do hlubin největší slávy o rok později. Podobný osud čekal i Kate Winslet, pro kterou se ve filmu obětoval. Snímek dostal jedenáct oskarů, Kate Winslet ani Leonardo DiCaprio však osobně oceněni nebyli.

Na svého oskara si musel Leonardo DiCarpio počkat dvě desítky let, během kterých se opakovaně stal terčem vtipů. Než se v roce 2016 dočkal, byl nominován pětkrát. Sošku Oskara dostal DiCaprio za výkon ve snímku Revenant (2015).

Další neproměněná nominace na Oscara přišla s tragikomedie Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu (2019), v níž Leonardo DiCarpio opět ztvárnil hlavní roli. 

HOLLYWOODSKÁ HVĚZDA LEONARDO DICAPRIO

Známý je i z krimikomedie Chyť mě, když to dokážeš, z mafiánského thrilleru Skrytá identita nebo mysteriózně promyšleného Prokletého ostrova. V Počátku se Leonardo DiCaprio podíval do divokých dimenzí snové fantazie a v Nespoutaném Djangovi se představil jako krvavý záporák.

Mnohokrát se Leonardo DiCaprio dostal nejen do nominací na prestižního Oscara, ale také na Zlatý glóbus. Ten také v roce 2004 získal za hlavní roli v dramatu Letec, o deset let později za Vlka z Wall Street a v roce 2016 za Revenanta. Pravidelně obsazuje přední příčky nejlépe placených herců Hollywoodu.

V únoru 2023 byla do kin uvedena remasterovaná verze oscarového filmu Jamese Camerona Titanic ve 3D s vysokosnímkovou frekvencí pod názvem Titanic: 25. výročí. Jack Dawson v podání Leonarda DiCapria to, bohužel, opět nepřežije. 

Kromě herectví je Leonardo DiCaprio také filmovým producentem. Mezi jeho úspěšné projekty patří např. Letec, Vlk z Wall Street nebo Revenant.

LEONARDO DICAPRIO JAKO LENIN 

Společně s kolegou Georgem Clooneym Leonardo DiCaprio daroval v roce 2010 milion dolarů pro zemětřesením postižené Haiti.

Leonardo DiCaprio má americké, německé a italské geny. Od jednoho roku žil jen s matkou.

Téměř pět let byla partnerkou Leonarda DiCapria brazilská modelka Gisele Bündchen. Mezi jeho další úlovky patří izraelská manekýnka Bar Rafaeli, herečka Blake Lively nebo modelka Erin Heatherton.

Na krátko Leonardo DiCaprio očaroval i krásné Češky Petru Němcovou a Evu Herzigovou. A románek měl také s výstřední Paris Hilton nebo s úchvatnouCameron Diaz.

 

Články o celebritě

Smrt britské aristokratky a mámy dvou dcer (†39): Skočila z okna! Smrt britské aristokratky a mámy dvou dcer (†39): Skočila z okna! Zdálo se, že má vše – šťastnou rodinu, úspěšnou kariéru, úsměv na tváři. O to víc šokující je, že si... číst článek
Obrovská bolest topmodelky Gisele Bündchenové: Milovaná maminka podlehla rakovině! Obrovská bolest topmodelky Gisele Bündchenové: Milovaná maminka podlehla rakovině! Supermodelka Gisele Bündchenová (43) má za sebou jeden z nejčernějších víkendů. Ve věku 75 let totiž... číst článek
DiCaprio má pro Mossové slabost: Svedl obě sestry! DiCaprio má pro Mossové slabost: Svedl obě sestry! Vztahy mezi hollywoodskými celebritami jsou někdy tak spletité, až připomínají ikonický seriál telev... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Petra Navrátilová
Petra Navrátilová
zobrazit profil Štěpán Benoni
Štěpán Benoni
zobrazit profil Cliff Curtis
Cliff Curtis
zobrazit profil Ulrike Kotajná
Ulrike Kotajná