Petra Němcová | Celebwiki.cz

Petra Němcová

Datum narození: 24.6.1979
Místo narození: Karviná
Váha: 57 kg
Výška: 178 cm
Profese: modelka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

V šestnácti ji kamarádka přihlásila do soutěže Elite Model Look. Petra Němcová uspěla a odjela do Milána. Přežila tsunami i smrt partnera. Její náručí prošlo několik filmových hvězd.

Jako modelka začínala Petra Němcová v Miláně. Čtyři léta následovaly v Paříži, další pak v Londýně. Nakonec se usídlila v americkém New Yorku. Svůj půvab předváděla i na několika dalších světových molech. Ozdobila jím také stránky mnoha zahraničních módních časopisů. Periodikum Sports Illustrated ji v roce 2003 označilo za Modelku roku.

O rok později ji postihlo neštěstí v exotickém Thajsku. Na dovolené ji smetla vlna tsunami. Se zlomenou pánví čekala Petra Němcová na záchranu osm hodin. Ze zranění se nakonec zotavila. Její snoubenec, fotograf Simon Atlee, ale přírodní katastrofu nepřežil. O své zkušenosti napsala Petra Němcová knihu Vždy s láskou, Petra.

Petra Němcová založila také Nadaci Šťastná srdce, se kterou pomáhá dětem postiženým přírodními pohromami. Za svou aktivitu byla jmenována čestnou velvyslankyní karibského Haiti zasaženého v roce 2010 silným zemětřesením.

Modelka Petra Němcová vystudovala oděvnictví v Ostravě. Ráda cestuje a čte.

Dříve byl jejím partnerem americký tvrďák Bruce Willis, hezoun Leonardo DiCaprio nebo britský romantik James Blunt. Byla také zasnoubená s anglickým hercem Jamiem Belmanem. Před svatbou se ale rozešli. Poté se do ní zamiloval herc Sean Penn. V květnu 2013 to dala dohromady s haitským premiérem Laurentem Lamothem, kvůli němuž se Petra Němcová dokonce přestěhovala z New Yorku do haitské metropole Port-au-Prince.

 

Články o celebritě

NEJ šatičky na festivalu v Cannes: Němcové uteklo prso! Dekolty, rozparky a rafinovaná vyzývavost NEJ šatičky na festivalu v Cannes: Němcové uteklo prso! Dekolty, rozparky a rafinovaná vyzývavost Filmový festival v Cannes předvedl celou řadu honosných rób od těch nejprestižnějších módních návrhářů.… číst článek
Jourová mezi stovkou nejvlivnějších: Z tenisek do třpytivé róby! Jourová mezi stovkou nejvlivnějších: Z tenisek do třpytivé róby! Eurokomisařce Věře Jourové (54, za ANO) se její boj proti technologickým gigantům i za ochranu soukromí… číst článek
Jourová mezi elitou: V New Yorku stihla běh, CNN i večírek. „Pan Facebook“ jí chyběl Jourová mezi elitou: V New Yorku stihla běh, CNN i večírek. „Pan Facebook“ jí chyběl Světoznámí herci a herečky, sportovci nebo supermodelky. Ti všichni se sešli na galavečeru amerického… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil L'Wren Scottová
L'Wren Scottová
zobrazit profil Karel Frýd
Karel Frýd
zobrazit profil Kate Moss
Kate Moss
zobrazit profil Eva Herzigová
Eva Herzigová
zobrazit profil Kateřina Stočesová
Kateřina Stočesová
zobrazit profil Adriana Karembeu-Sklenaříková
Adriana Karembeu-Sklenaříková
zobrazit profil Zuzana Rosáková
Zuzana Rosáková
zobrazit profil Olga Hrzánová manekýna
Olga Hrzánová manekýna