Kate Moss

Datum narození: 16. 1. 1974
Místo narození: Addiscombe, Surrey, Anglie
Výška: 170 cm
Profese: topmodelka

Související celebrity

Životopis

Kate Moss je jedna z největších ikon módního průmyslu, která se navíc už více než 25 let drží mezi nejžádanějšími modelkami světa.

Kde se vzala na módním mole, je vlastně už jedna z legendárních historek. V roce 1988 si ji na letišti cestou z dovolené všimla Sarah Doukas z modelingové agentury Storm. Kate Moss bylo tehdy 14 let. Její první fotky pro časopis The Face, který dnes už neexistuje, znamenaly průlom v celosvětovém modelingu. Typově jiná Kate Moss nekorespondovala s tehdejším typem supermodelek a odstartovala vlnu waif look models. Neupravená dokonalost, skoro až hrubá něžnost křehké dívky v ležérním stylu.

Její kariéra se rozjela naplno a doposud se drží stále mezi nejžádanějšími modelkami světa. Kate Moss fotilo mnoho prestižních fotografů, mezi jinými třeba Mario Sorrenti nebo Steven Klein. Stala se tváří titulních stran nejznámějších světových časopisů včetně toho nejproslulejšího – Vogue, a to ve všech světových variantách magazínu. V britském Vogue se objevila doposud dokonce 24krát.

Kromě modelingu se Kate Moss věnuje i návrhářství, spolupracuje s firmou Topshop a úspěšně produkuje vlastní parfémy. Tvář propůjčila desítkám reklamních kampaní velmi prestižních módních domů a kosmetickým firmám. Své srdce nabídla také hned několikrát, ne vždy ale úspěšně.

Její pravděpodobně největší životní láskou byl Johnny Depp. Od roku 1994 do roku 1997 spolu prožívali divoký a bouřlivý vztah plný vášní a drog. Johnny Depp jednou uvedl, že Kate Moss musel nechat jít, protože je pro něho příliš dobrá. Dalším mužem v jejím životě byl Jefferson Hack, se kterým se jí v roce 2002 narodila dcera Lila Grace. Necelý rok strávila s Petem Dohertym. Jejich vztah ukončil skandál, kdy byla Kate Moss přistižena v jeho zkušebně při šňupání kokainu. To bylo v roce 2005. Trvalo další dva roky, než Kate Moss našla životního partnera. Od roku 2007 se jím stal Jamie Hince z kapely The Kills. V roce 2011 spolu uzavřeli manželství na pompézní svatbě, která trvala tři dny a vyšla v přepočtu na 13,5 milionů korun.

 

Články o celebritě

Rebelka Kate Mossová zase v akci: Neposlušná bradavka! Rebelka Kate Mossová zase v akci: Neposlušná bradavka! Známá modelka s pověstí rebelky Kate Mossová (48) opět dostála své pověsti. Na návštěvu jednoho pres... číst článek
Halloween v pojetí slavných krásek: Kdo byl nejrajcovnější Marge Simpsonová?! Halloween v pojetí slavných krásek: Kdo byl nejrajcovnější Marge Simpsonová?! Halloween sice nemá v Česku takovou tradici, čím dál víc lidí ho ale začíná slavit. Co se ovšem odva... číst článek
Copak je to za sexy panenku? Lottie Mossová začala kopírovat Paris Hiltonovou! Copak je to za sexy panenku? Lottie Mossová začala kopírovat Paris Hiltonovou! Mladší sestra Kate Mossové (48) Lottie (24) už začíná pomalu sestru zastiňovat. Nyní se ale možná ne... číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Kateřina Průšová
Kateřina Průšová
zobrazit profil L'Wren Scottová
L'Wren Scottová
zobrazit profil Fanny Neguesha
Fanny Neguesha
zobrazit profil Jana Doleželová
Jana Doleželová
zobrazit profil Tereza Brabcová
Tereza Brabcová
zobrazit profil Miriam Bittóvá
Miriam Bittóvá
zobrazit profil Taťána Makarenko
Taťána Makarenko
zobrazit profil Veronika Kašáková
Veronika Kašáková