Johnny Depp

Datum narození: 9. 6. 1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Johny Depp se stal legendou už od svého prvního filmu. Lidé si ovšem pamatují i jeho spory s exmanželkou Amber Heard.

Johnny Depp se sice narodil v Kentucky, ale stěhoval se za život tolikrát, že ani on sám už přesně neví, kde všude vlastně bydlel. Vztah jeho rodičů byl bouřlivý a skončil rozvodem. On sám se s realitou vypořádal pomocí drog a už jako teenager i díky kytaře. Založil kapelu The Kids. Dodnes s ní občas vyjede na koncert. Johnny Deep je ale především herec. Všechno to začalo náhodou, když dcera režiséra Noční můry v Elm Street mohla vybrat kým roli obsadit.

Od té doby si Johnny Depp zahrál zatím ve více než padesáti filmech. Za snímky Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, Hledání Země Nezemě a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street získal nominaci na Oskara, na Zlatý glóbus byl nominován dokonce osmkrát. Nejvíce ho proslavili kromě Pirátů z Karibiku role ve filmech Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu (ve verzi pro české diváky mu hlas propůjčil Saša Rašilov) nebo Ospalá Díra. Svým hlasem poctil i animovaný film Rango, kde se propůjčil hlavní postavě.

 

Johnny Depp byl několikrát zvolen za nejvíce sexy muže planety a tomu odpovídá i výběr partnerek. Po jeho boku se více či méně dlouho nacházela například Winona Rider nebo modelka Kate Moss se kterou měl bouřlivý vztah, který sledoval celý svět. Potetovaný bouřlivák Johnny Depp o Kate Moss prohlásil, že je pro něj moc dobrá. Nejdéle zůstal s francouzskou zpěvačkou Vanessou Paradis, se kterou má dvě děti. Po čtrnácti letech vztah ukončili. Objevila se i spekulace o nevěře Johnnyho Deppa provázející natáčení filmu Cizinec s Angelinou Jolie.

Deppovo vztah s Amber Heard

Po rozchodu s Vanessou Paradis se dal dohromady s herečkou Amber Heard, kterou si v roce 2015 vzal. Manželství ovšem dopadlo neslavně. Pár se rozvedl na jaře 2016. Amber Heard, soud Johnnymu Deppovi dokonce zakázal se ke své exmanželce přibližovat. Amber Heard u soudu tvrdila, že jí Johnny Depp během vztahu fyzicky i psychicky týral, většinou pod vlivem drog.

Rozchod páru se ovšem táhne dál. Dva roky po rozvodu Johnny Depp žaloval vydavatele britského deníku Sun kvůli údajné pomluvě, jelikož o něm deník napsal, že bil svou manželku. U soudu vypovídala i Amber Heard a soud nakonec rozhodl v Deppův neprospěch.

Soudní spory bývalých manželů ovšem nekončí. Johnny Depp totiž v roce 2019 zažaloval i přímo Amber Heard za její článek o odchodu ze vztahu s násilníkem. K soudu se případ má dostat v roce 2022. A žalobu na svého exmanžela připravila v roce 2020 i Amber Heard, která tvrdí, že Johnny Depp řídil své fanoušky, kteří ji obtěžovali a stál za peticemi, které požadovali, aby přišla o roli ve filmu Aquaman nebo spolupráci se značkou L'Oreal.

 

Články o celebritě

Hollywoodský proces roku 2022?! Depp žaluje ex o miliardu! Hollywoodský proces roku 2022?! Depp žaluje ex o miliardu! Rok 2022 ještě ani nezačal, ale zahraniční média už mají jasno o hollywoodském procesu, který mu bud... číst článek
Jiří Bartoška (74) dostal nejkrásnější dárek! Stal se dědečkem Jiří Bartoška (74) dostal nejkrásnější dárek! Stal se dědečkem Tak se konečně dočkal prvního vnoučete! Herec a prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška (74)... číst článek
Jaká matka, taká Katka! Jak vypadají dcery nejkrásnějších topmodelek? Jaká matka, taká Katka! Jak vypadají dcery nejkrásnějších topmodelek? Tak tyhle ženy mají krásu zjevně v genech! Při pohledu na světoznámé topmodelky z devadesátých let s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil Petr Polák
Petr Polák
zobrazit profil Nelly Řehořová
Nelly Řehořová
zobrazit profil Jonas Chernick
Jonas Chernick
zobrazit profil Veronika Jeníková
Veronika Jeníková
zobrazit profil Marek Daniel
Marek Daniel
zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica