Johnny Depp

Datum narození: 9. 6. 1963
Místo narození: Owensboro, Kentucky
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Johny Depp se stal legendou už od svého prvního filmu. Lidé si ovšem pamatují i jeho spory s exmanželkou Amber Heard.

Johnny Depp se sice narodil v Kentucky, ale stěhoval se za život tolikrát, že ani on sám už přesně neví, kde všude vlastně bydlel. Vztah jeho rodičů byl bouřlivý a skončil rozvodem. On sám se s realitou vypořádal pomocí drog a už jako teenager i díky kytaře. Založil kapelu The Kids. Dodnes s ní občas vyjede na koncert. Johnny Deep je ale především herec. Všechno to začalo náhodou, když dcera režiséra Noční můry v Elm Street mohla vybrat kým roli obsadit.

JOHNNY DEPP VE VARECH

Depp byl hvězdou Pirátů z Karibiku

Od té doby si Johnny Depp zahrál zatím ve více než padesáti filmech. Za snímky Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly, Hledání Země Nezemě a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street získal nominaci na Oskara, na Zlatý glóbus byl nominován dokonce osmkrát. Nejvíce ho proslavili kromě Pirátů z Karibiku role ve filmech Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu (ve verzi pro české diváky mu hlas propůjčil Saša Rašilov) nebo Ospalá Díra. Svým hlasem poctil i animovaný film Rango, kde se propůjčil hlavní postavě.

Johnny Depp byl několikrát zvolen za nejvíce sexy muže planety a tomu odpovídá i výběr partnerek. Po jeho boku se více či méně dlouho nacházela například Winona Rider nebo modelka Kate Moss se kterou měl bouřlivý vztah, který sledoval celý svět. Potetovaný bouřlivák Johnny Depp o Kate Moss prohlásil, že je pro něj moc dobrá. Nejdéle zůstal s francouzskou zpěvačkou Vanessou Paradis, se kterou má dvě děti. Po čtrnácti letech vztah ukončili. Objevila se i spekulace o nevěře Johnnyho Deppa provázející natáčení filmu Cizinec s Angelinou Jolie.

Johnny Depp a Amber Heard u soudů

Po rozchodu s Vanessou Paradis se dal dohromady s herečkou Amber Heard, kterou si v roce 2015 vzal. Manželství ovšem dopadlo neslavně. Pár se rozešel ve zlém na jaře 2016. Amber Heard, soud Johnnymu Deppovi dokonce zakázal se ke své exmanželce přibližovat. Amber Heard u soudu tvrdila, že jí Johnny Depp během vztahu fyzicky i psychicky týral, většinou pod vlivem drog.

Dva roky po rozvodu Johnny Depp žaloval vydavatele britského deníku Sun kvůli údajné pomluvě, jelikož o něm deník napsal, že bil svou manželku. U soudu vypovídala i Amber Heard a soud nakonec rozhodl v Deppův neprospěch.

Johnny Depp má dvě děti

Soudní spory bývalých manželů ovšem nekoskončily. Johnny Depp totiž v roce 2019 zažaloval i přímo Amber Heard za její článek o odchodu ze vztahu s násilníkem. A žalobu na svého exmanžela připravila v roce 2020 i Amber Heard, která tvrdila, že Johnny Depp řídil své fanoušky, kteří ji obtěžovali, a stál za peticemi, jež požadovaly, aby přišla o roli ve filmu Aquaman nebo spolupráci se značkou L'Oreal.

O JOHNNYM DEPPOVI ČTĚTE ZDE>>

Soudní proces Johnnyho Deppa a Amber Heard začal v dubnu 2022. Herečka porotu šokovala, když řekla, že jí exmanžel znásilnil lahví od alkoholu

Výsledek přišel 1. června 2002, kdy porota rozhodla, že se Amber Heard dopustila pomluvy vůči exmanželovi a musí mu zaplatit odškodné v celkové výši 15 milionů dolarů (cca 350 milionů korun).

Johnny Depp má dceru Lily-Rose Melody Depp a syna Johna "Jacka" Christophera Deppa III. Matkou obou je je francouzská zpěvačka a herečka Vanessa Paradis

 

Další Herci

zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková
zobrazit profil Emmy Raver-Lampman
Emmy Raver-Lampman
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Elisabeth Moss
Elisabeth Moss
zobrazit profil Vladimír Škultéty
Vladimír Škultéty
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Michal Holán
Michal Holán