Daisy Ridley

Daisy Ridley

Datum narození: 10. 4. 1992
Místo narození: Wesminster, Londýn
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Daisy Ridley dostala hlavní ženskou roli ve velkofilmu natočeném podle knihy slavné autorky detektivek Agathy Christie Vražda v Orient expresu, a to po boku Johnnyho Deppa.

Kromě thrilleru Murder on the Orient Express režiséra Kennetha Branagha byla Daisy Ridley obsazena do hlavní role ve sci-fi Star Wars: Episoda VIII režiséra a scénáristy Riana Johnsona. V detektivce natočené podle bestselleru Agathy Christie se Daisy Ridley před kamerou objevila nejen s Johnnym Deppem, ale také třeba se slavnou Judi Dench. Poprvé se půvabná britská herečka ve sci-fi sérii předvedla ve filmu Star Wars: Síla se probouzí (2015), kde hlavní postavu ztvárnil Harrison Ford. Tento snímek udělal z do té doby neznámé herečky hvězdu. Role Rey jí prostě sedla.

Daisy Ridley, celým jménem Daisy Jazz Isobel Ridley, navštěvovala Tring Park School for the Performing Arts v Hertfordshiru, kde odpromovala v roce 2010. Kumšt má v rodině, její prastrýc byl herec Arnold Ridley, známý ze sitcomu Dad's Army.

Před Star Wars se Daisy Ridley objevila v několika televizních pořadech, v krátkém filmu či v hudebním videu; herecké zkušenosti sbírala v epizodních rolích v seriálech Pan Selfridge nebo Tichý nepřítel.

 

Další Herci

zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop
zobrazit profil Tornike Gogrichiani
Tornike Gogrichiani
zobrazit profil Emilia Clarke
Emilia Clarke
zobrazit profil Neil Maskell
Neil Maskell
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Eva Hudečková
Eva Hudečková
zobrazit profil Marika Procházková
Marika Procházková
zobrazit profil Richard Gere
Richard Gere