Jennifer Lawrence | Celebwiki.cz

Jennifer Lawrence

Datum narození: 15.8.1990
Místo narození: Louisville, Kentucky, USA
Profese: Herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jeniffer Lawrence je velmi nadaná americká herečka, která svou kariéru odstartovala ve svých 14 letech v New Yorku

Jennifer není jako většina známých hereček. Je to dívka, která si splnila svůj dětský sen a to především díky svému talentu a cílevědomosti. Nemá vystudovanou školu herectví, ani nechodila do žádného dramatického kroužku. Její jedinou praxí bylo místní divadlo v Louisville, ve kterém během střední školy účinkovala. Ve svých 14ti letech, když v Kentucky sudovala Kammerer Middle School, se rozhodla, že se chce přestěhovat do New Yorku a najít si vlastního agenta, který jí bude zastupovat a ona si tak bude moci splnit svůj sen herečky. Střední školu proto dostudovala o 2 roky dřív a přemluvila své rodiče, aby se přestěhovali.

První roli, kterou Jennifer získala byla postava Lauren Pearsonové v televizním seriálu The Bill Engvall Show a ta hned přinesla ovoce. Získala za ní cenu Young Artist Award v kategorii nejlepší mladá herečka v televizním seriálu. Další seriály, ve který se Jeniffer objevila jsou napříkad Odložené případy, Médium nebo Můj přítel Monk.

Co se týče filmových rolí, nesmíme zapomenout zmínit drama z roku 2008 The Burning Plain, kde si zahrála s Charlize Theron a Kim Basinger. Za tuto roli získala na Benátském filmolvém festivalu cenu Marcella Mastroianniho v kategorii nejlepší nový mladý herec/herečka. V témže roce ztvárnila také roli Agnes, v rodinném dramatu The Poker House

Nejvíce se ale Jennifer začalo dařit po roce 2010. Odstartovalo to filmem Do morku kosti, který vyhrál na filmovém festivalu Sundance. Za svůj vynikající výkon v tomto snímku byla nominována na Zlatý glóbus za nejlepší ženský herecký výkon a předvším také, ve stejné kategorii, na Oscara, čímž se stala historicky druhou nejmaldší herečkou nominovanou na toto ocenění.

V roce 2012 získala roli, která ji, pokud jí ještě někdo neznal, proslavila snad ve všech zemích světa, kde se tento snímek vysílal. jedná se o trilogii Hunger Games, natočené podle stejnojmeného knižního románu od Suzzane Collinsové, který se stal bestsellerem. Kvůli hlavní roli, hrdinky Katniss Everdeen musela Jennifer absolvovat kurzy kaskadérství, lukostřelby, lezení po skalách a stromech, bojové techniky, parkour nebo například jógu a pilates. 

Ve stejném roce si zahrála také v romantické komedii Terapie láskou, a za roli získala ocenění Zlatý Glóbus v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v komedii nebo muzikálu a také Oscara v kategorii nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Mezi partnery Jennifer Lawrence můžeme zařadit britského herce Nicholase Houlta nebo Chrise Martina z Coldplay, který je bývalým manželem herečky Gwyneth Paltrow.

 

Články o celebritě

Nečekaný výsledek Oscarů 2019: Hlavní cenu vyhrál... Nečekaný výsledek Oscarů 2019: Hlavní cenu vyhrál... Dnes v noci se uskutečnilo již 91. udílení prestižních Oscarů. Sice se nekonalo takové překvapení… číst článek
Kráska z Hunger Games Jennifer Lawrenceová se zasnoubila! Kdo jí navlékl obří prsten? Kráska z Hunger Games Jennifer Lawrenceová se zasnoubila! Kdo jí navlékl obří prsten? Přestože se svým vyvoleným randí půvabná blondýnka Jennifer Lawrenceová (28) teprve od června loňského… číst článek
Co se to s ním děje? Sexy strážce galaxie Pratt se zakulatil! Je k nepoznání Co se to s ním děje? Sexy strážce galaxie Pratt se zakulatil! Je k nepoznání Hollywoodská star Chris Pratt (39), kterého si jistě ihned vybavíte jako hláškujícího Star-Lorda… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová
zobrazit profil Khan Bonfils
Khan Bonfils
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Jiří Hromada
Jiří Hromada
zobrazit profil Ester Geislerová
Ester Geislerová
zobrazit profil Melissa McCarthy
Melissa McCarthy
zobrazit profil Marek Šimon
Marek Šimon