Jennifer Lopez

Datum narození: 24. 7. 1969
Přezdívka: J.Lo
Místo narození: Bronx, New York
Váha: 55 kg
Míry: 75 - 66 - 101
Výška: 168 cm
Profese: herečka, zpěvačka, módní návrhářka, tanečnice
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jennifer Lopez se zařadila mezi hollywoodské hvězdy více díky svým půvabům než talentu. Na svém kontě má hned několik nominací na "anticenu" Zlatá malina.

Narodila v Bronxu chudým portorikánským rodičům Guadalupe Rodrigez a Davidu Lopezovi. Jelikož Jennifer Lopez chtěla tančit, musela si na taneční lekce sama vydělávat. Nicméně nakonec jí zlákala kariéra herečky, a tato sázka jí vyšla.

Za Selenu Lopez dostala milion USD

Začínala samozřejmě s malými rolemi, ale postupně se vypracovala a stanula po boku velkých amerických herců. Největší úspěch Jennifer Lopez zaznamenala s filmy Selena (1997) a Zlatokopky (2019), které jí vynesly nominaci na Zlatý glóbus (Selena také jeden milion dolarů jako honorář). České publikum ji zná např. z filmů DesperadoSvatby podle Mary či Gladiátor.

Víc než nominací na ceny Jennifer Lopez sklízí nominací na Zlatou malinu, a to zejména v kategorii Nejhorší herečka. Jmenujme např. filmy Svatby podle Mary, Policajtka nebo Krásná pokojská. Dostala ji za svůj výkon ve snímku Láska s rizikem.

Jeniffer Lopez se věnuje také hudbě, koncertuje a vydala několik alb (On the 6 s hitem If You Had My Love, J.Lo, Rebirth nebo This Is Me… Then). Nezpívá jen anglicky, nýbrž také španělsky. Několikrát byla nařčena, že kopíruje písně kolegů, a pokud jde o melodii písně Get Right, prohrála dokonce soud.

Lopez se proslavila ve světě módy

Ve světě módy je Jennifer Lopez zámá značkou JLo by Jennifer Lopez. Navrhuje především módu pro mladé, a to nejen oděvy, ale také doplňky jako pásky či peněženky a rovněž spodní prádlo.

Přišla i s vlastními parfémy Glow by JLo, Still by JLo, Miami by JLo nebo Sweetface. Svou tvář a ladné křivky Jennifer Lopez propůjčila v roce 2003 značce Louis Vuitton.

O JENNIFER LOPEZ ČTĚTE ZDE>>

Jennifer Lopez se třikrát vdala a rozvedla

Půvabná a svůdná Jennifer Lopez (stala se první ženou, která byla dva roky po sobě vyhlášena prestižním časopisem FHM nejpřitažlivější ženou světa) přitahuje muže, což je znát i na tom, že se vdávala třikrát.

Nejprve si Jennifer Lopez vzala číšníka Ojaniho Noua, pak v roce 2001 tanečníka Chrise Judda, s nímž se rok poté rozvedla a zasnoubila se s hercem Benem Affleckem (vykoledovali si přezdívku Bennifer), ale ani tento vztah nevydržel (rozchod přišel v roce 2003).

V roce 2004 si Jennifer Lopez vzala zpěváka Marca Anthonyho a v únoru 2008 mu porodila dvojčata, chlapečka Maxe a holčičku Emmu. Rozvedli se v roce 2014.

Poté Jennifer Lopez chodila mj. s baseballovým hráčem Alexem Rodriguezem a po 17 letech se dala znovu dohromady s Benem Affleckem. Toho si v červenci 2022 vzala.

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Barbora Lukešová
Barbora Lukešová
zobrazit profil Ben Stiller
Ben Stiller
zobrazit profil Aleš Petráš
Aleš Petráš
zobrazit profil Tomáš Dastlík
Tomáš Dastlík
zobrazit profil Andrea Mohylová
Andrea Mohylová
zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Willem Dafoe
Willem Dafoe