Bruce Willis | Celebwiki.cz

Bruce Willis

Datum narození: 19. 3. 1955
Přezdívka: Bruno
Místo narození: Idar-Oberstein, Německo
Výška: 183 cm
Profese: herec, producent, zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Bruce Willis se proslavil zejména svými rolemi vtipných a tvrdých akčních hrdinů. Jeho kariéra započala v 80. letech v branži televizních seriálů a vedla až k ceně Emmy Award a trofeji Zlatý glóbus.

Hollywoodský ostřílenec Bruce Willis vyzkoušel před začátkem hvězdné herecké kariéry řadu zcela obyčejných profesí. Prodával trička, míchal koktejly, opravoval auta a také hlídal jadernou elektrárnu. Vystudoval vysokou školu v Montclair a první zkušenosti nasbíral na scénách menších amerických projektů. Poté se účastnil castingu krimiseriálu Měsíční svit. O roli detektiva Addisona se tehdy ucházely zhruba tři tisíce dalších zájemců. Charismatickému barmanovi ale nemohl žádný z nich konkurovat.

Za Měsíční svit získal Bruce Willis televizní cenu Emmy, Zlatý glóbus a hlavně slávu a řadu nabídek na další role. Svůj vybraný talent a sílu osobnosti předvedl v komediích Schůzka naslepo, Můj soused zabiják nebo v mysteriózním Šestém smyslu. Krásnou Millu Jovovich a k tomu i celý svět zachránil v Pátém elementu. V Sin City si zahrál Johna Hartigana, posledního čestného policajta ve Městě hříchu. V kultovním krváku od Quentina Tarantina Pulp fiction ukázal rozum i svaly jako boxer Butch.

Nejvíc se Bruce Willis proslavil svým nukleárním policistou Johnem McClainem ze zatím pětidílného akčního trháku Smrtonosná past. Oko nezůstalo suché, když se v Armageddonu rozhodl obětovat za záchranu Modré planety. Rozesmát naopak dokázal v akční komedii Red. Ne nadarmo má na hollywoodském Chodníku slávy svou hvězdu.

Bruce Willis se s hrubým výdělkem 2,64 miliardy dolarů stal devátým nejbohatším hercem na světě.

Kromě filmu holduje i hudbě. Hraje v rockové kapele The Accelerators. Vyjma toho založil spolu s dalšími neporazitelnými tvrďáky Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvestrem Stallonem síť restaurací Planet Hollywood. To, že rozhodně nepatří do starého železa, předvedli všichni tři v divácky úspěšném snímku Postradatelní.

V roce 1987 se oženil s herečkou Demi Mooreovou. Mají spolu dcery Rumer, Scout a Tallulah. Manželství se po třinácti letech rozpadlo. Poté se zamiloval do modelky Emmy Hemingové, která mu v roce 2012 porodila další dceru Mabel. Předtím uchvátil srdce hereček Brooke Burnsové nebo Tamary Feldmanové. Jeho partnerkou byla i česká kráska Petra Němcová.

 

Články o celebritě

Roman Tomeš alias Tony ze Slunečné: Už mě odvážela policie! Oplétačky se zákonem? Roman Tomeš alias Tony ze Slunečné: Už mě odvážela policie! Oplétačky se zákonem? V oblíbeném seriálu Slunečná hraje napraveného průšviháře Tonyho a ani v reálu prý Roman Tomeš (32) ... číst článek
Striptýz u Demi Mooroové: Dceři vytahuje z prdelky... Striptýz u Demi Mooroové: Dceři vytahuje z prdelky... Americká herečka Demi Mooreová (57) by za své tři dcery bez váhání položila život. Jako každá máma j... číst článek
Slavné matky a jejich dcery ve stejném věku: Podívejte se, jak jsou si podobné! Slavné matky a jejich dcery ve stejném věku: Podívejte se, jak jsou si podobné! Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu, a při pohledu na některé slavné matky a jejich dcery to ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Maitland Ward
Maitland Ward
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer