Bruce Willis

Datum narození: 19. 3. 1955
Přezdívka: Bruno
Místo narození: Idar-Oberstein, Německo
Výška: 183 cm
Profese: herec, producent, zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herec a zpěvák Bruce Willis se proslavil zejména svými rolemi vtipných a tvrdých akčních hrdinů. Jeho kariéra započala v 80. letech v branži televizních seriálů a vedla až k ceně Emmy Award a trofeji Zlatý glóbus.

Hollywoodský ostřílenec Bruce Willis vyzkoušel před začátkem hvězdné herecké kariéry řadu zcela obyčejných profesí. Prodával trička, míchal koktejly, opravoval auta a také hlídal jadernou elektrárnu. Vystudoval vysokou školu v Montclair a první zkušenosti nasbíral na scénách menších amerických projektů. Poté se účastnil castingu krimiseriálu Měsíční svit. O roli detektiva Addisona se tehdy ucházely zhruba tři tisíce dalších zájemců. Charismatickému barmanovi ale nemohl žádný z nich konkurovat.

Za Měsíční svit získal Bruce Willis televizní cenu Emmy, Zlatý glóbus a hlavně slávu a řadu nabídek na další role. Svůj vybraný talent a sílu osobnosti předvedl v komediích Schůzka naslepo, Můj soused zabiják nebo v mysteriózním Šestém smyslu. Krásnou Millu Jovovich a k tomu i celý svět zachránil v Pátém elementu. V Sin City si zahrál Johna Hartigana, posledního čestného policajta ve Městě hříchu. V kultovním krváku od Quentina Tarantina Pulp fiction ukázal rozum i svaly jako boxer Butch.

Nejvíc se Bruce Willis proslavil svým nukleárním policistou Johnem McClainem ze zatím pětidílného akčního trháku Smrtonosná past. Oko nezůstalo suché, když se v Armageddonu rozhodl obětovat za záchranu Modré planety. Rozesmát naopak dokázal v akční komedii Red. Ne nadarmo má na hollywoodském Chodníku slávy svou hvězdu.

Bruce Willis se s hrubým výdělkem 2,64 miliardy dolarů stal devátým nejbohatším hercem na světě.

Kromě filmu holduje i hudbě. Hraje v rockové kapele The Accelerators. Vyjma toho založil spolu s dalšími neporazitelnými tvrďáky Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvestrem Stallonem síť restaurací Planet Hollywood. To, že rozhodně nepatří do starého železa, předvedli všichni tři v divácky úspěšném snímku Postradatelní.

V roce 1987 se oženil s herečkou Demi Mooreovou. Mají spolu dcery Rumer, Scout a Tallulah. Manželství se po třinácti letech rozpadlo. Poté se zamiloval do modelky Emmy Hemingové, která mu v roce 2012 porodila další dceru Mabel. Předtím uchvátil srdce hereček Brooke Burnsové nebo Tamary Feldmanové. Jeho partnerkou byla i česká kráska Petra Němcová.

 

Články o celebritě

Moorová nemá dost. Další zajda a dohazovačka od ex Moorová nemá dost. Další zajda a dohazovačka od ex Jestli se někde šíří klevety a spekulace rychlostí světla, je to bezesporu Hollywood. A jaký tam teď... číst článek
Slast pro dámské oko! Filmový Thor ukázal vyrýsovanou postavu při cvičení Slast pro dámské oko! Filmový Thor ukázal vyrýsovanou postavu při cvičení Filmový Thor Chris Hemsworth (38) opět předvedl svou božskou fyzičku. Na svém instagramu ukázal, jak... číst článek
Alexej Pyško alias šéf kriminálky z Rapla: Zbavuje se milované chalupy! Za 18 milionů Alexej Pyško alias šéf kriminálky z Rapla: Zbavuje se milované chalupy! Za 18 milionů Před 21 lety si herec Alexej Pyško (64, podplukovník Rohan z Rapla) na Vysočině pořídil usedlost, kt... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Salvet herec
Marek Salvet herec
zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová