Bruce Willis

Datum narození: 19. 3. 1955
Přezdívka: Bruno
Místo narození: Idar-Oberstein, Německo
Výška: 183 cm
Profese: herec, producent, zpěvák
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Bruce Willis, hvězda mnoha akčních snímků, získal za hlavní roli v krimi seriálu Měsíční svit cenu Emmy a Zlatý glóbus.

Hollywoodský ostřílenec Bruce Willis vyzkoušel před začátkem hvězdné herecké kariéry řadu zcela obyčejných profesí. Prodával trička, míchal koktejly, opravoval auta a také hlídal jadernou elektrárnu.

BRUCE WILLIS - VYKÁZALI HO Z OBCHODU

Bruce Willis zazářil v komediích

Vystudoval vysokou školu v Montclair a první zkušenosti nasbíral na scénách menších amerických projektů. Poté se Bruce Willis účastnil castingu krimi seriálu Měsíční svit. O roli detektiva Addisona se tehdy ucházely zhruba tři tisíce dalších zájemců. Charismatickému barmanovi ale nemohl žádný z nich konkurovat.

Za Měsíční svit získal Bruce Willis televizní cenu Emmy, Zlatý glóbus a hlavně slávu a řadu nabídek na další role. Svůj vybraný talent a sílu osobnosti předvedl v komediích Schůzka naslepo, Můj soused zabiják nebo v mysteriózním Šestém smyslu.

Willis zemřel v Armageddonu

Krásnou Millu Jovovich a k tomu i celý svět Bruce Willis zachránil v Pátém elementu. V Sin City si zahrál Johna Hartigana, posledního čestného policajta ve Městě hříchu. V kultovním krváku od Quentina Tarantina Pulp fiction ukázal rozum i svaly jako boxer Butch. 

Nejvíc se Bruce Willis proslavil svým nukleárním policistou Johnem McClainem ze série Smrtonosná past. Oko nezůstalo suché, když se v Armageddonu rozhodl obětovat za záchranu Modré planety. Rozesmát naopak dokázal v akční komedii Red. Ne nadarmo má na hollywoodském Chodníku slávy svou hvězdu.

Proč Willis ukončil kariéru?

Kromě filmu Bruce Willis holdoval i hudbě. Hrál v rockové kapele The Accelerators. Vyjma toho založil spolu s dalšími neporazitelnými tvrďáky Arnoldem Schwarzeneggerem a Sylvestrem Stallonem síť restaurací Planet Hollywood. 

O BRUCE WILLIS - O HVĚZDĚ ČTĚTE ZDE>>

V roce 1987 se Bruce Willis oženil s herečkou Demi Moore. Mají spolu dcery Rumer, Scout a Tallulah. Manželství se po třinácti letech rozpadlo. Poté se zamiloval do modelky Emmy Heming, která mu v roce 2012 porodila dceru Mabel.

Předtím uchvátil srdce Bruce Willise hereček Brooke Burns nebo Tamary Feldman. Jeho partnerkou byla i česká kráska Petra Němcová.

V březnu 2022 rodina Bruce Willise oznámila, že herec ze zdravotních důvodů ukončil kariéru, neboť mu byla diagnostikována afázie, což je choroba, která ovlivňuje schopnost mluvit a porozumět řeči.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Jiří Wohanka
Jiří Wohanka
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Martina Krátká
Martina Krátká
zobrazit profil Tomáš Hanák
Tomáš Hanák
zobrazit profil Bailey Bass
Bailey Bass
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Shameik Moore
Shameik Moore