Alan Rickman | Celebwiki.cz

Alan Rickman

Datum narození: 21. 2. 1946
Datum úmrtí: 14. 1. 2016
Místo narození: Londýn, Anglie
Výška: 185 cm
Profese: herec
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Alan Rickman byl rozeným padouchem. Ať už je pro vás více ztělesněním teroristy Hanse Grubera nebo čarodějného Severuse Snapea, jeho podání je geniální.

Alan Rickman vlastně vůbec nechtěl být hercem. Vystudoval design na Royal Academy od Art a tři roky pak pracoval v Soho jako grafik. Až do 26 let šel směrem umělecké grafiky, ale pak se v něm něco pohnulo a rozhodl se pro hraní. Získal stipendium a začal studovat na Royal Academy of Dramatic Art. Už během dvou let studia získal několik cen. Jeho herecká kariéra kráčela spíše po divadelních prknech a byla velmi ceněná.

V roce 1987 ale dostal Alan Rickman nabídku zahrát si ve Smrtonosné pasti po boku Bruce Willise. Ačkoli do té doby několik zajímavých rolí odmítnul, protože jak sám řekl, chtěl dělat něco více uměleckého, roli Hanse Grubera se rozhodl přijmout, aby si trochu odpočinul od divadla. Ačkoli se filmové nabídky jen hrnuly, vrátil se zase k divadlu a ve filmu si zahrál vždy spíše příležitostně. Za zmínku určitě stojí role ve filmech Král zbojníků Robin Hood, Michael Collins, Rasputin, Láska nebeská nebo film Gambit, kde hraje další ztělesněné zlo vedle Colina Firtha a Cameron Diaz.

Nejslavnější rolí Alana Rickmana je však Severus Snape se sedmidílné ságy Harryho Pottera od J. K. Rowling. Během natáčení filmu Rozum a cit měl údajně krátký románek s Kate Winslet. Navzdory tomu ZŮSTAL se svou přítelkyní Rimou Horton, kterou poznal už v devatenácti letech. Na hromádce spolu žili od roku 1977.

Alan Rickman v roce 2015 zavítal do Prahy, aby navštívil Febiofest. Na ten přijel představit svůj režisérský počin Králova zahradnice. Na filmovém festivalu převzal i cenu Kristián za celoživotní přínos filmu.

Mezi jeho zvláštnosti patřila mistrovská práce s hlasem. Alan Rickman byl známý tím, že zahraje v podstatě jakýkoli přízvuk. Od německého po obtížný jižanský. Byl známý i tím, že rád hrál malé nenápadné role. Třeba housenku v Alence v říši divů od Tima Burtona. Zemřel 14. ledna 2016, podlehl rakovině ve věku 69 let.

ALAN RICKMAN - VŠE O PŘEDSTAVITELI SEVERUSE SNAPEA ZDE  
ROZHOVOR S ALANEM RICKMANEM NA REFLEX.CZ

 

Další Herci

zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček
zobrazit profil Johnny Depp
Johnny Depp
zobrazit profil Cristiano Donati
Cristiano Donati
zobrazit profil Lucie Štěpánková
Lucie Štěpánková
zobrazit profil Anna-Marie Valentová
Anna-Marie Valentová