Braňo Holiček | Celebwiki.cz
Braňo Holiček

Braňo Holiček

Datum narození: 14.8.1985
Místo narození: Košice
Profese: herec, režisér, zpěvák, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Braňo Holiček o sobě dává znát nejen jako herec (postava Honzíka v retro seriálu Vyprávěj), ale i jako divadelní režisér a zpěvák.

Branislav Holiček (používá umělecké jméno Braňo) se narodil se v Košicích - tady i vzhledem ke svému pěveckému a hereckému talentu studoval (Základní umělecká alternativní škola). Účastnil se mnoha talentových soutěží, až nakonec v roce 1997 získal svou první velkou divadelní roli – hlavní roli v muzikálu Oliver!. O rok později nazpíval 11 písniček nejrůznějších žánrů a vydal je pod názvem Kik Flip, kde nejenže zpíval, ale dokonce k písni Naše třída vymyslel sám text a aranžmá. Dále pak propůjčil svůj hlas pro dvě písně k filmu Fontána pre Zuzanu III.

Braňo Holiček však zamířil ještě výš. Nejenže si ztvárnil roli židovského chlapce, který byl spolu s dalšími dětmi pod vedením Nicholase Wintona (skutečná historická postava) zachráněn ve filmu Všichni moji blízcí, ale přišla i jeho první větší filmová role – stal se mladým osiřelým sokolníkem Tomášem z pohádky Václava Vorlíčka Král sokolů. Za tento film získal divácké ocenění na 40. ročníku Mezinárodního filmového festivalu dětských filmů ve Zlíně, cenu Zdeňka Podskalského na 22. ročníku festivalu Novoměstský hrnec smíchu a Křišťálovou vázu na 32. dětském filmovém a televizním festivalu Ota Hofmana.

V roce 2001 nastoupil na pražskou konzervatoř, díky čemuž si vysloužil roli vedoucího oddílu Hitlerjugend ve filmovém dramatu I ve smrti sami. Příchod na DAMU byl pro mladého herce obrovským přínosem. To, že se začal věnovat divadelní režii, mu nakonec zajistilo pozici kmenového režiséra divadla Ypsilon, kde doposud hrál. Působí i v pražské Meet Factory aj.

Na chodbách DAMU se Braňo Holiček často míjel i s Českým slavíkem 2012 Tomášem Klusem. Slovo dalo slovo a nakonec vzniklo autorské představení v Ypsilonce Deadline jako produkt jejich snažení.

V roce 2012 na něj čekala nominace na cenu Český tučňák za absolventské představení z DAMU Masakr v Paříži. V prosinci 2012 uvedl mladý Braňo Holiček satirickou politickou hru Demo Demokracie. A cena Alfréda Radoka za Talent roku vstoupila do sbírky „trofejí“ v březnu 2013. V roce 2014 se Braňo stal součástí doktorského týmu v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

 

Články o celebritě

Největší hvězda Ordinace: Konec! Největší hvězda Ordinace: Konec! Nevěra partnera jako důvod k odchodu! Tak dopadla Marika Šoposká (29) alias záchranářka Bibi Mrázková… číst článek
Největší trumf Novy na jaro? Kameňák! Vydra trhal scénáře Největší trumf Novy na jaro? Kameňák! Vydra trhal scénáře Kameňák jako seriál, to je největší trumf televize Nova v jarním vysílacím schématu. Při jeho natáčení… číst článek
Padouch Zajíc opět v akci! Do Ordinace se vrací Braňo Holiček (33) Padouch Zajíc opět v akci! Do Ordinace se vrací Braňo Holiček (33) Záporák je zase tady! Do oblíbeného seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 se vrací největší zloduch… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Igor Orozovič
Igor Orozovič
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková
zobrazit profil Lucie Trmíková
Lucie Trmíková
zobrazit profil Tom Cruise
Tom Cruise
zobrazit profil Kamila Magálová
Kamila Magálová
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil Markéta Fišerová
Markéta Fišerová
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová