Jana Paulová | Celebwiki.cz

Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Smutné přiznání Jany Paulové: Zoufalý pocit nejistoty! Smutné přiznání Jany Paulové: Zoufalý pocit nejistoty! Hvězda Kameňáků a divadelních komedií Jana Paulová (63) patří mezi velmi žádané herečky a po letech… číst článek
Šikulka Jana Paulová: Další super kšeft! Šikulka Jana Paulová: Další super kšeft! Energie má na rozdávání a plní si své sny. Před lety herečka Jana Paulová (63), kterou vídáme i v… číst článek
Michal je "malý Menšík" z filmu Což takhle dát si špenát: Ten se změnil! Michal je "malý Menšík" z filmu Což takhle dát si špenát: Ten se změnil! Těžko uvěřit, že je to pořád ten samý člověk! I když Michalovi Kocourkovi (53) bylo v době, kdy hrál… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Uršula Kluková
Uršula Kluková
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Iva Pazderková
Iva Pazderková
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Václav Vydra
Václav Vydra
zobrazit profil Marta Vančurová
Marta Vančurová