Jana Paulová | Celebwiki.cz

Jana Paulová

Datum narození: 19.2.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Hvězda TV Nova Petr Rychlý (54): PROKLETÍ KVŮLI ORDINACI! Hvězda TV Nova Petr Rychlý (54): PROKLETÍ KVŮLI ORDINACI! Nekonečný seriál je pro něj zdrojem příjmů, ale i prokletím. Filmoví režiséři si ho zaškatulkovali… číst článek
Rozverná Paulová si užívala mezi striptéry: Manželovi je to fuk! Rozverná Paulová si užívala mezi striptéry: Manželovi je to fuk! Potemnělá místnost, červený gauč a sexy svalovci. Jana Paulová (64) se ocitla mezi profesionálními… číst článek
Pavel Zedníček slaví kulatiny: 70 věcí, které jste o něm nejspíš netušili Pavel Zedníček slaví kulatiny: 70 věcí, které jste o něm nejspíš netušili Oblíbený herec Pavel Zedníček alias Čmaňa oslaví prvního listopadu krásné sedmdesáté narozeniny.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Radoslav Brzobohatý
Radoslav Brzobohatý
zobrazit profil Richard Genzer
Richard Genzer
zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Mariana Prachařová
Mariana Prachařová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Robert Charles Redford
Robert Charles Redford