Jana Paulová | Celebwiki.cz

Jana Paulová

Datum narození: 19. 2. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Poslední rozloučení s Menzelem (†82) plné nejistot! Nenoste věnce, prosí vdova Olga Poslední rozloučení s Menzelem (†82) plné nejistot! Nenoste věnce, prosí vdova Olga Prosby na uspořádání posledního rozloučení s Jiřím Menzelem (†82) jeho manželka Olga po obrovském zá... číst článek
Herečku z Kolji Silvii Šuvadovou zatkli ve Vatikánu: Policisté se jí prohrabali i v podprsence! Herečku z Kolji Silvii Šuvadovou zatkli ve Vatikánu: Policisté se jí prohrabali i v podprsence! Krásná herečka z kultovního filmu Kolja Silvia Šuvadová (47) během natáčení ve Vatikánu zažila pořád... číst článek
Zemřel duchovní otec reggae: Fredericka "Tootse" Hibberta (†77) možná zabil koronavirus! Zemřel duchovní otec reggae: Fredericka "Tootse" Hibberta (†77) možná zabil koronavirus! Svět hudby reggae přišel o jednoho ze svých duchovních otců. Zpěvák Frederick "Toots" Hibbert, po je... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Ondřej Malý
Ondřej Malý
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková
zobrazit profil Eva Nosálková-Leinweberová
Eva Nosálková-Leinweberová
zobrazit profil Jiří Vyorálek
Jiří Vyorálek
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Jan Maxián
Jan Maxián