Jana Paulová | Celebwiki.cz

Jana Paulová

Datum narození: 19. 2. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

Drsná dieta Paulové: Abych se vešla do kostýmů a diváky nevyděsila Drsná dieta Paulové: Abych se vešla do kostýmů a diváky nevyděsila Pětašedesátiletá herečka během karantény podobně jako většina národa trošku přibrala a tak musela na... číst článek
Komedie Ženská pomsta s Vejmělkovou, Paulovou a Bočanovou: Místo koupání osedlaly koně! Komedie Ženská pomsta s Vejmělkovou, Paulovou a Bočanovou: Místo koupání osedlaly koně! Moře musely Eva Vejmělková (51), Jana Paulová (65) a Mahulena Bočanová (53) vyměnit za hory. Závěr k... číst článek
Herečka Jana Paulová: Šokující slova o stárnutí?! Herečka Jana Paulová: Šokující slova o stárnutí?! Pro mnoho žen je stárnutí obrovským strašákem, proti kterému se snaží bojovat všemožnými zbraněmi. M... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Hána
Jiří Hána
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
zobrazit profil Pavla  Beretová
Pavla Beretová
zobrazit profil Václav Jiráček
Václav Jiráček
zobrazit profil Malvína Pachlová
Malvína Pachlová
zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Ľuboš  Kostelný
Ľuboš Kostelný
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová