Jana Paulová

Datum narození: 19. 2. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jana Paulová hraje v divadle, filmu, koncertuje a píše knihy. Jejím manželem je jazzman Milan Svoboda. Spolu mají dcery Adélu a Anežku.

V roce 1976 absolvovala Jana Paulová pražskou DAMU. Do angažmá divadla Semafor nastoupila o tři roky později. S hereckou skupinou Josefa Dvořáka účinkovala například v komedii S Pydlou v zádech. V Hudebním divadle Karlín zpívala v muzikálu Cikáni jdou do nebe, v Městských divadlech pražských se předvedla ve hře Smutek sluší Elektře. V Kalichu vytvořila komediální dvojiciPavlem Zedníčkem. Diváky rozesmávají Natěračem nebo Drahoušky.

V pražském Divadle Kalich odehrála Jana Paulová přes tisíc představení. S vlastním hudebním projektem A proč ne koncertovala po celém Česku. Vydala i stejnojmenné album. Krom toho si zahrála v několika filmech a zážitky ze zahraničních cest vtěsnala do knihy Jak běžet z kopce.

Filmová plátna oživila Jana PaulováHavárii nebo v Druhém tahu pěšcem. V komediální trilogii Kameňák režiséra Zdeňka Trošky rozjařovala ranní scény s kolegou Václavem Vydrou. Bránice diváků lechtala i v jednom z prvních českých sitkomů Nováci.

František Paul, otec Paulové, pracoval jako operní zpěvák, režisér a herec. Matka Eva Šenková zpívala v divadle. Se Svobodou žije Paulová přes třicet let.  

 

Články o celebritě

První slova hvězd nové StarDance: Paulová volala dva doktory, Hartl zatuhl První slova hvězd nové StarDance: Paulová volala dva doktory, Hartl zatuhl Pozvání do StarDance zastihlo všech 10 osobností v rozdílné formě. Zatímco Patrik Hartl (47) se zrov... číst článek
Nová řada StarDance: Kdo si s kým zatančí?! Soutěžte s Bleskem o lístky na StarDance Nová řada StarDance: Kdo si s kým zatančí?! Soutěžte s Bleskem o lístky na StarDance Další řada StarDance nás čeká na podzim a zatím víme, které hvězdné tváře a které tanečníky na parke... číst článek
Herečka Jana Paulová (69) smutně: Co jsem Postlerové (†59) nestihla říct Herečka Jana Paulová (69) smutně: Co jsem Postlerové (†59) nestihla říct Když přijde úmrtí nečekaně, okolí se s tím jen těžko smiřuje. Podobně je to i v případě herečky a da... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sara Sandeva
Sara Sandeva
zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Pavla Vojáčková
Pavla Vojáčková
zobrazit profil Anna Čtvrtníčková
Anna Čtvrtníčková
zobrazit profil Dermot Crowley
Dermot Crowley
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka