Jaroslava Kretschmerová | Celebwiki.cz

Jaroslava Kretschmerová

Datum narození: 1.9.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Jaroslava Kretschmerová proslula zejména svým komediálním talentem. Za roli v Otesánkovi byla nominována na Českého lva za vedlejší ženský herecký výkon.

Kariéru před televizní i filmovou kamerou temperamentní Jaroslava Kretschmerová rozjela roku 1977. Po boku Jany Hlaváčové, Luďka Munzara, Věry Galatíkové či Dagmar Veškrnové se objevila v psychologickém snímku Jaroslava Balíka Zrcadlení, s Ondřejem Havelkou v krátkometrážní hudební komedii Už dávno nejsem dítě a také v televizní inscenaci Tetinka.

JAROSLAVA KRETSCHMEROVÁ V PRÁDELE - FOTO ZDE

Od té doby šla Jaroslava Kretschmerová prakticky z role do role. Mezi její nejznámější filmy patří Lásky mezi kapkami deště (1979), Jen si tak trochu písknout (1980), Vrchní, prchni! (1980), Jak svět přichází o básníky (1981), Anděl s ďáblem v těle (1983), S čerty nejsou žerty (1984), trilogie Zdeněk Troška Slunce, seno…, kde neopakovatelně ztvárnila „střelenou“ a žárlivou účetní, Velká filmová loupež (1986), Dva lidi v ZOO (1989), Otesánek (2000), za něhož byla nominována na Českého lva, nebo Jak se krotí krokodýli (2005). Zahrála si také v řadě seriálů. Jmenujme například: Létající Čestmír, Pihulka a Kaňka, Chobotnice z II. patra, Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek, Malý bílý koníček, Třikrát baron Prášil, Život na zámku, Hříšní lidé města brněnského, Rodinná pouta, On je žena.

Svůj osobitý projev a komediální nadání Jaroslava Kretschmerová uplatnila též v rozhlase a v dabingu, kde propůjčila hlas zejména Barbře Streisandové. Skvěle nadabovala třeba Marge Simpsonovou. Předvedla se také v mnoha TV pořadech, mj. v talk-show Vánoce v Ypsilonce s kolegy Markem Ebenem, Jiřím Lábusem a Oldřichem Keiserem, v hudební show Život je kabaret, v níž účinkovali mj. Josef Abrhám, Jiřina Jirásková či Jiřina Bohdalová, ve výroční talk-show 45 let Ypsilonky nebo v dětmi oblíbeném Studiu kamarád.

Jaroslava Kretschmerová pochází z umělecké rodiny. Babička působila v Národním, otec v Hudebním divadle Karlín a její matka byla operní pěvkyně. Po studiu na pražské DAMU se herečka roku 1978 stala členkou divadla Studia Ypsilon, kde odehrála desítky zejména komediálních rolí. Hostovala v Karlínském divadle, v Divadle Na Zábradlí a v Divadle Kalich.

VŠE O HEREČCE KRETSCHMEROVÉ ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Evík ze Slunce, seno... se vrací na obrazovku! po šesti letech Evík ze Slunce, seno... se vrací na obrazovku! po šesti letech Identita odhalena! Kretschmerová (63) už nebude v primáckém seriálu Krejzovi za paní Colombovou.… číst článek
Hvězda Slunce, seno... Jaroslava Kretschmerová (63): Velký návrat do televize! Hvězda Slunce, seno... Jaroslava Kretschmerová (63): Velký návrat do televize!  Konec tajemné identity! Jaroslava Kretschmerová (63) už nebude v Krejzových jen paní Colombová.… číst článek
Hitparáda našich NEJ MACECH: Kretschmerová, Žilková nebo... Hitparáda našich NEJ MACECH: Kretschmerová, Žilková nebo... Když chcete mít v pohádce esenciální, neředěné zlo, zákeřné a obludné a čarodějové, čerti a jiní… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Ondřej Havel
Ondřej Havel
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
zobrazit profil Václav Benda
Václav Benda