Tomáš Klus

Datum narození: 15.5.1986
Místo narození: Třinec
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Do tlakového hrnce z papíru střádá písničkář a herec Tomáš Klus hříčky, vzpomínky a pocity, které pak vychrlí na žasnoucího diváka. Mezi jeho vzory patří Karel Kryl a Jaromír Nohavica.

Přes plavání a atletiku se dostal Tomáš Klus k modernímu pětiboji. V tretrách doklusal, na koni dojel, s kordem v ruce a pistolí za opaskem až ke zlaté medaili z Mistrovství Evropy. Z Třince se přestěhoval do Prahy, kde nastoupil na Divadelní fakultu. V roce 2007 vyhrál Tomáš Klus pěveckou soutěž Czechtalent ve Zlíně. O rok později vydal své první album Cesta do záhu(d)by. Následoval Hlavní uzávěr splínu a Racek, se kterým vyhrál tři hudební Anděly – v kategoriích Zpěvák roku, Album roku a Nejprodávanější deska roku. V roce 2012 vystřídal po dlouhých 13 letech Karla Gotta v čele zpěvácké oblíbenosti, stal se Českým slavíkem (rok nato byl druhý a pro další ročníky odstoupil ze soutěže). Za rok 2013 si vysloužil třetí místo v anketě Týtý za kategorii Zpěvák roku. První místo si jako Zpěvák roku vyzpíval na Óčku a v Žebříku. Cenu Anděl za Skladbu roku 2013 získal společně se skupinou Kryštof a to za singl Cesta.

TOMÁŠ KLUS - PÍSNIČKÁŘ A BUDDHISTA

Svým vzorům se Tomáš Klus v poslední době přibližuje i smyslem textů. Do nebe křičí Pánubohudooken, pamfletickým singlem brojícím proti českým poměrům. Iniciativní je i jeho singl Iniciativní. V jeho písních se skrývá vtip, láska, ironie, bolest i hravost. Posluchači je hltají všechny bez rozdílu. Když zapomene text, tak improvizuje. Sekunduje mu jeho kytarový kolega Jiří Kučerovský.

Tomáš Klus hraje i v divadle Ypsilon nebo v seriálu Hop nebo trop. Roli vysněného prince získal v pohádce Tajemství staré bambitky v režii Iva Macharáčka. Aktuálně exceluje v pohádce Zdeňka Svěráka Tři bratři. Titulní roli bratrů stvárnil s kolegy Vojtěchem Dykem a Zdeňkem Pištulou.

Nějaký čas chodil Tomáš Klus s herečkou Lenkou Zahradnickou. Mezi jeho partnerky patřily i herečka Veronika Nová, servírka Karolína Doležalová, violoncellistkA Terezie Kovalová či zpěvačka Ewa Farna, s se kterou uváděl Anděly (Ewa Farna o vztahu s Klusem - čtěte zde). Aktuální partnerka Tamara Kubová se ukázala i v pěvecké soutěži Hlas ČeskoSlovenska. V roce 2012 s ním Kubová otěhotněla (má s ní dceru Josefínu, která se narodila 10. května 2013) a v září 2013 se vzali. V roce 2016 se jim pak narodil syn Alfréd Klus. Objevily se ovšemi  články, že Tomáš Klus a jeho manažerka Barbara Falgeová mají nazvdroy těhotenství jeho partnerky románek.

 

Články o celebritě

Znehybněná manželka Kluse: Stíhá kojit dceru a v druhé ruce chovat novorozeně! Znehybněná manželka Kluse: Stíhá kojit dceru a v druhé ruce chovat novorozeně! Jakmile jde o děti, pro manželku Tomáše Kluse (32) Tamaru (30) není nic překážkou. I když má doma… číst článek
Rozřízlá noha, operace a bolesti! Manželka Kluse Tamara putovala z dovolené na operační sál Rozřízlá noha, operace a bolesti! Manželka Kluse Tamara putovala z dovolené na operační sál Úrazy na letní dovolené patří k těm nejnešťastnějším. Už jen proto, že dokážou otrávit celý pobyt.… číst článek
Klus ve Varech ve varu: Schytal to palič trenýrek Zeman i (ne)politik Babiš! Klus ve Varech ve varu: Schytal to palič trenýrek Zeman i (ne)politik Babiš! Volnomyšlenkář Tomáš Klus (32) využil i svého koncertu na festivalu ve Varech, aby ostře zkritizoval… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Robbie Williams
Robbie Williams
zobrazit profil Kryštof Michal
Kryštof Michal
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Marek Ztracený
Marek Ztracený
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Pink
Pink