Albert Černý | Celebwiki.cz

Albert Černý

Datum narození: 17. 2. 1989
Místo narození: Třinec
Profese: zpěvák
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Albert Černý - Frontman kapely Lake Malawi a již rozpadnutých Charlie Straight. Třinecký rodák, který se snaží na české hudební scéně oživit angličtinu a prosadit se s kapelou i v Británii.

Zpěvák a kytarista indie-popové kapely Lake Malawi si vysnil hudební kariéru a míří za jasným cílem – hrát na festivalu Glastonbury v Anglii. Albert Černý původně založil kapelu Charlie Straight, která se ale rozpadla v roce 2013. Důvodem byly neshody o směřování kapely mezi jednotlivými členy.

ALBERT ČERNÝ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Kapelu Charlie Straight založil s kamarády, které potkal během studia. Na gymnáziu v Třinci potkal baskytaristu Jana Ciencialu a na hudební škole pak klavíristu Michala Šupáka a bubeníka Pavla Pilchu. Právě bubeník Pavel Pilcha je nyní součástí nové kapely Lake Malawi, kde kromě něj a Alberta Černého hrají na kytaru a baskytaru Patrik Karpentski a na klávesy a kytaru Jeroným Šubrt.

Albert Černý je jedním ze zpěváků, kteří dávají přednost angličtině před mateřskou češtinou. Podobně jako například Matěj Ruppert s Monkey Business Aktuálně studuje překladatelství a tlumočnictví v Olomouci. O tom, že bude jednou tvořit v angličtině, se rozhodl na střední škole, kde mu tehdejší profesorka anglického jazyka řekla, že nikdy nebude mít tak dobrý přízvuk, aby potlačil třinecký dialekt. A on to nakonec dotáhl s kapelou až do rádia BBC, kde zahráli živě a jejich angličtina nebyla od rodilého mluvčího nijak odlišná.

Zpěváka většinou reprezentuje a odlišuje především hlas. Albert Černý si ale ještě ke svému výjimečnému hlasu vytvořil i jedinečnou image. Tričko, upnuté kalhoty, barevné ponožky a boty do špičky, přesně tak uvidíte Alberta na pódiu. Vytříbený styl souvisí s kariérou návrhářky jeho sestry Karolíny Černé, která ho v oblékání určitě inspiruje. Dlouhá ofina padající do čela, úsměv na tváři a ladné tóny kytary, tím vás zpěvák upoutá na první pohled.

Mezi největší úspěchy dosavadní kariéry lze počítat ocenění Anděl 2009, kde vyhrála kapela Charlie Straight album roku. Porazili například Miroslava Žbirku nebo Tomáše Kluse. Dále dvě vítězství v anketě Slavík a ocenění MTV. S kapelou Charlie Straight pak také předskakovali Red Hot Chilli Peppers. S Lake Malawi zatím stihli předskakovat kapele Thirty Seconds To Mars na vyprodaném pražském koncertě a v britském rádiu BBC měli vlastní live session.

O ALBERTOVI ČERNÉM ČTĚTE ZDE>>

V sedmé řadě úspěšné show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (2020) Albert Černý přijal nabídku stát se jedním z osmi soutěžících.

 

 

Články o celebritě

Albert Černý: Kvůli Tváři nosí v tašce podpatky! Přítelkyně - modelka ho učí chodit Albert Černý: Kvůli Tváři nosí v tašce podpatky! Přítelkyně - modelka ho učí chodit Zpěvák Albert Černý (31) je jedním ze soutěžících, kteří se účastní novácké show Tvoje tvář má známý... číst článek
Drsná kritika Tváře: Diváci si nevidí do pusy?! Drsná kritika Tváře: Diváci si nevidí do pusy?! Bylo jasné, že se po prvním dílu show Tvoje tvář má známý hlas strhne velká lavina nejrůznějších hod... číst článek
Tvář a Zlatá maska neohromily: Propadák, trapas, pitomost! hodnotí drsně diváci Tvář a Zlatá maska neohromily: Propadák, trapas, pitomost! hodnotí drsně diváci Hudební show už netáhnou? Ani Tvoje tvář má známý hlas, ani zbrusu nový pořad Zlatá maska se o víken... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Šárka Rezková
Šárka Rezková
zobrazit profil Markéta Foukalová Tošovská
Markéta Foukalová Tošovská
zobrazit profil Daniel Hůlka
Daniel Hůlka
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow