Richard Krajčo

Datum narození: 1. 6. 1977
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Richard Krajčo, frontman skupiny Kryštof, se na začátcích své kariéry stal nejmladším Hamletem v dějinách českého divadla.

Hraje v Národním divadle a v ostravském Divadle Petra Bezruče. Předtím kopal Richard Krajčo za Baník. Se svou kapelou Kryštof vydal několik alb.

Kopačky Krajčo vyměnil za kytaru

Fotbal hrál i s Markem Jankulovkým nebo s Tomášem Ujfalušim. Pak kopačky zahodil a začal hrát na kytaru. Hudba ho chytla do takové míry, až na střední škole založil kapelu The Kryštof. První pecky Richard Krajčo skládal v punkovém stylu.

RICHARD KRAJČO - PROČ HRÁL BABIŠOVI?

Vyučil se elektrikářem. Z Vysoké školy báňské přešel na Janáčkovu konzervatoř. Poté vyhrál konkurz do hudebního pořadu Medúza, který uváděl s kolegou Alešem Juchelkou. Chapadla televize ho držela přes deset let. V divadle si zahrál v Molièrově Lakomci nebo v Romeu a Julii od Williama Shakespeara. Za svého Hamleta získal ocenění Talent roku.

KRAJČO - JAK NECHAL V OBCHODĚ PENĚŽENKU S DOKLADY

S Kryštofem koncertuje po celé republice. Nejlepší hity složil Richard Krajčo podle svých slov v depresi. Za své první album Magnetické pole přitáhl pět nominací na hudební cenu Anděl. Tři sošky si odnesl za desku Rubikon. Richard Krajčo si zahrál také v několika filmech. V roce 2003 zažil Nudu v Brně. Objevil se i v chuligánském Non Plus Ultras. Předkus si nasadil do komedie Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Moderuje pořady i v rádiu.

Richard Krajčo podruhé třetí

Českém slavíkovi 2013 a 2021 Richard Krajčo skončil brozový v kategorii Zpěváci.

O RICHARDU KRAJČOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2005 se jeho manželkou stala zpěvačka a modelka Iva Frühlingová. Manželství se rozpadlo už po roce. Po dvouleté známosti si poté vzal Martinu Poulíčkovou, bývalou manželku sportovního moderátora Pavla Poulíčka. Modelka Martina Poulíčková mu porodila dvě děti. Od roku 2013 žije s režisérkou Karin Babinskou, s níž se v červenci 2017 oženil.

 

Články o celebritě

Vdova Ivana Gottová (45): TLUSTÁ ČÁRA ZA GOTTEM VE SLAVÍKU! Vdova Ivana Gottová (45): TLUSTÁ ČÁRA ZA GOTTEM VE SLAVÍKU! Obnovená anketa hudební popularity Český slavík dnes definitivně zakončí éru Karla Gotta (†80). Muže... číst článek
Český Slavík: Ivana Gottová místo Karla (†80)! Český Slavík: Ivana Gottová místo Karla (†80)! Obnovená anketa hudební popularity Český slavík dnes definitivně zakončí éru Karla Gotta (†80). Muže... číst článek
Richard Krajčo prozradil novinku! S manželkou mají další "dítě" Richard Krajčo prozradil novinku! S manželkou mají další "dítě" Richard Krajčo s manželkou Karin se radují, že jejich "dítě" sitcom se bude natáčet pro televizi. Pr... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Nosková
Michaela Nosková
zobrazit profil Leonard Cohen
Leonard Cohen
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Bill Kaulitz
Bill Kaulitz
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Juwana Jenkins
Juwana Jenkins