Richard Krajčo

Datum narození: 1. 6. 1977
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Richard Krajčo, frontman skupiny Kryštof, se na začátcích své kariéry stal nejmladším Hamletem v dějinách českého divadla.

Hraje v Národním divadle a v ostravském Divadle Petra Bezruče. Předtím kopal Richard Krajčo za Baník. Se svou kapelou Kryštof vydal několik alb.

Kopačky Krajčo vyměnil za kytaru

Fotbal hrál i s Markem Jankulovkim nebo s Tomášem Ujfalušim. Pak kopačky zahodil a začal hrát na kytaru. Hudba ho chytla do takové míry, až na střední škole založil kapelu The Kryštof. První pecky Richard Krajčo skládal v punkovém stylu.

RICHARD KRAJČO - PROČ HRÁL BABIŠOVI?

Vyučil se elektrikářem. Z Vysoké školy báňské přešel na Janáčkovu konzervatoř. Poté vyhrál konkurz do hudebního pořadu Medúza, který uváděl s kolegou Alešem Juchelkou. Chapadla televize ho držela přes deset let. V divadle si zahrál v Molièrově Lakomci nebo v Romeu a Julii od Williama Shakespeara. Za svého Hamleta získal ocenění Talent roku.

KRAJČO - JAK NECHAL V OBCHODĚ PENĚŽENKU S DOKLADY

S Kryštofem koncertuje po celé republice. Nejlepší hity složil Richard Krajčo podle svých slov v depresi. Za své první album Magnetické pole získal pět nominací na hudební cenu Anděl. Tři sošky si odnesl za desku Rubikon (2006).

Richard Krajčo si zahrál také v několika filmech. V roce 2003 zažil Nudu v Brně. Objevil se i v chuligánském Non Plus Ultras. Předkus si nasadil do komedie Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Blba Máru si střihl v komediálním seriálu Gumy, kapitána Bora v krimi Vraždy v kruhu. Moderuje pořady v rádiu.

Richard Krajčo potřetí třetí

V Českém slavíkovi 2013, 2021 a 2022 Richard Krajčo skončil brozový v kategorii Zpěváci. S Kryštofem v letech 2006, 2008, 2012 a 2015 zvítězil v kategorii Skupina roku na Cenách Anděl.

O RICHARDU KRAJČOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2005 se manželkou Richarda Krajča stala zpěvačka a modelka Iva Frühlingová. Manželství se rozpadlo už po roce.

Po dvouleté známosti si Richar Krajčo vzal Martinu Poulíčkovou, bývalou manželku sportovního moderátora Pavla Poulíčka. Modelka Martina Poulíčková mu porodila dvě děti.

Od roku 2013 Richard Krajčo žije s režisérkou Karin Babinskou, s níž se v červenci 2017 oženil.

 

Články o celebritě

Vyhozená primácká moderátorka Gabriela Lašková: Hledám práci! A mám nesplněný sen Vyhozená primácká moderátorka Gabriela Lašková: Hledám práci! A mám nesplněný sen Stále se ještě úplně nevzpamatovala z vyhazovu z televize Prima. Není ale čas ztrácet čas, a tak mod... číst článek
StarDance …když hvězdy tančí 2023: Co zatím víme o nové řadě soutěže? StarDance …když hvězdy tančí 2023: Co zatím víme o nové řadě soutěže? Na podzim se na obrazovky České televize vrátí populární soutěž StarDance …když hvězdy tančí. V té s... číst článek
Maminka Richarda Krajča (45): Splnila vánoční slib! Jaký? Maminka Richarda Krajča (45): Splnila vánoční slib! Jaký? Maminka zpěváka Richarda Krajča (45) pod stromečkem synovi slíbila, že překoná svůj strach a sedne d... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Viktor Sodoma
Viktor Sodoma
zobrazit profil Zdenka Trvalcová
Zdenka Trvalcová
zobrazit profil Iveta Bartošová
Iveta Bartošová
zobrazit profil Jakub Smolík
Jakub Smolík
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Marie Křížová
Marie Křížová
zobrazit profil Pokáč (Jan Pokorný)
Pokáč (Jan Pokorný)