Richard Krajčo | Celebwiki.cz

Richard Krajčo

Datum narození: 1.6.1977
Místo narození: Ostrava
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec a muzikant Richard Krajčo, frontman skupiny Kryštof, se na začátcích své kariéry stal nejmladším Hamletem v dějinách českého divadla.

Hraje v Národním divadle a v ostravském Divadle Petra Bezruče. Předtím kopal Richard Krajčo za Baník. Se svou kapelou Kryštof vydal několik alb.

Fotbal hrál i s Markem Jankulovkým nebo s Tomášem Ujfalušim. Pak kopačky zahodil a začal hrát na kytaru. Hudba ho chytla do takové míry, až na střední škole založil kapelu The Kryštof. První pecky Richard Krajčo skládal v punkovém stylu.

RICHARD KRAJČO - PROČ HRÁL BABIŠOVI?

Vyučil se elektrikářem. Z Vysoké školy báňské přešel na Janáčkovu konzervatoř. Poté vyhrál konkurz do hudebního pořadu Medúza, který uváděl s kolegou Alešem Juchelkou. Chapadla televize ho držela přes deset let. V divadle si zahrál v Molièrově Lakomci nebo v Romeu a Julii od Williama Shakespeara. Za svého Hamleta získal ocenění Talent roku.

KRAJČO - JAK NECHAL V OBCHODĚ PENĚŽENKU S DOKLADY

S Kryštofem koncertuje po celé republice. Nejlepší hity složil Richard Krajčo podle svých slov v depresi. Za své první album Magnetické pole přitáhl pět nominací na hudební cenu Anděl. Tři sošky si odnesl za desku Rubikon. Richard Krajčo si zahrál také v několika filmech. V roce 2003 zažil Nudu v Brně. Objevil se i v chuligánském Non Plus Ultras. Předkus si nasadil do komedie Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště. Moderuje pořady i v rádiu.

O RICHARDU KRAJČOVI ČTĚTE ZDE>>

V roce 2005 se jeho manželkou stala zpěvačka a modelka Iva Frühlingová. Manželství se rozpadlo už po roce. Po dvouleté známosti si poté vzal Martinu Poulíčkovou, bývalou manželku sportovního moderátora Pavla Poulíčka. Modelka Martina Poulíčková mu porodila dvě děti. Od roku 2013 žije s režisérkou Karin Babinskou, s níž se v červenci 2017 oženil.

 

Články o celebritě

Zrušit televizní poplatky? ČT vybere od lidí 6,5 miliardy. Ať víc šetří, navrhují kandidáti Zrušit televizní poplatky? ČT vybere od lidí 6,5 miliardy. Ať víc šetří, navrhují kandidáti Ožehavé téma koncesionářských poplatků řešili i kandidáti do Rady ČT, které vybírají poslanci. Poplatky… číst článek
Krajčo Gotta nemusel! Naschvály a provokace Krajčo Gotta nemusel! Naschvály a provokace Skladatel a muzikant Richard Krajčo (42) je autorem posledního dojemného Gottova hitu, který Mistr… číst článek
Prohry Novy nekončí: Bodovalo pečení i Krajčo na ČT! Prohry Novy nekončí: Bodovalo pečení i Krajčo na ČT! Zabodovat se Nově nepodařilo ani o víkendu, kdy vsadila na akční komedii či českou klasiku. V oba… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Grace Jones
Grace Jones
zobrazit profil Sheryl Crow
Sheryl Crow
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Josef Vojtek
Josef Vojtek
zobrazit profil Yvetta Simonová
Yvetta Simonová
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka