Biser Arichtev | Celebwiki.cz

Biser Arichtev

Datum narození: 12. 10. 1976
Místo narození: Ostrava
Profese: režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Biser Arichtev se proslavil zejména natočením nejdéle trvajícího seriálu České televize - Vyprávěj. Je ale také zakládajícím členem skupiny Kryštof.

Režisér bulharské národnosti Biser Arichtev nejprve vystudoval obchodní akademii, až poté SVOŠ filmovou a přípravný ročník FAMU. Podílel se na několika filmových projektech, za všechny můžeme zmínit válečné drama režiséra Welnera Kinglera, Lebensborn – pramen života, historické drama Bathory, Tobruk, pohádka Dešťová víla nebo česká komedie Vy nám taky, šéfe. Filmy a inscenace jako například Kobova garáž, O Ječmínkovi, Byla láska, Spirála nenávisti aj. dostaly díky jeho iniciativě nové upoutávky a hudební snímky.

Plné pozornosti a vedení režiséra samotného dosáhl pak seriál Horákovi. Nebývalý ohlas si vysloužil retro seriál Vyprávěj, ve kterém můžeme mimo jiné spatřit herečku Bětku Stankovou, a který Biser Arichtev zpočátku odmítal režírovat.

Češi obecně moc nevědí o historii a kultuře svého národa. Hrdí bývají jen v okamžicích, kdy Česko vyhrává mezinárodní utkání v hokeji nebo ve fotbale. To je smutné,“ řekl k seriálu Biser Arichtev. Producenti si ale stáli s režírováním na svém, a tak se konečně podvolil a právě tento seriál mu pak mohl zajistit cenu TýTý za Seriál roku. Druhá série nese statut Absolutní vítěz TýTý. V Monte Carlu dostal cenu Nejlepší evropský televizní producent. A navíc při natáčení poznal svoji budoucí ženu.

V roce 2014 se objevil na televizních obrazovkách další historický seriál – První republika, kam do jedné z hlavních rolí obsadil Biser Arichtev i svou manželku, herečku Veroniku Novou. Herečka se musela tvrdě bránit před nařčením z „protekční role“ a ukázat, že roli dostala právem. Těžké pro ni bylo i točit milostné scény s hereckým kolegou Jánem Koleníkem, při kterých jí její manžel bedlivě pozoroval.

Biser Arichtev je i úzce spojován s postavou Richarda Krajča, frontmana skupiny Kryštof. Sám totiž v kapele hrál na kytaru, po narození syna Teodosia (jehož má ze vztahu, který manželství s Veronikou Novou předcházel) ho v kapele vystřídal bratr Nikolaj (baskytara).

 

Články o celebritě

Nastávající »matka na útěku« Veronika Arichteva: Proč je vysmátá jako lečo?! Nastávající »matka na útěku« Veronika Arichteva: Proč je vysmátá jako lečo?! Matka na útěku! Nejen takový nápis nosí hrdě přes prsa Veronika Arichteva (34), která se svým mužem,... číst článek
Těhotná Arichteva si troufá: Kritizuje výchovné modely trojnásobné matky Klusové! Těhotná Arichteva si troufá: Kritizuje výchovné modely trojnásobné matky Klusové! Herečka Veronika Arichteva (34) bere přípravy na blížící se „roli“ matky velice zodpovědně. Na sociá... číst článek
Už si chová „miminko“! Těhotná Veronika Arichteva se pochlubila přírůstkem do rodiny Už si chová „miminko“! Těhotná Veronika Arichteva se pochlubila přírůstkem do rodiny Oblíbená herečka Veronika Arichteva (34), která aktuálně vstupuje do šestého měsíce těhotenství, se ... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Irena Pavlásková
Irena Pavlásková
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač
zobrazit profil Oldřich Lipský
Oldřich Lipský
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka
zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová
zobrazit profil Simona Brdičková
Simona Brdičková