Biser Arichtev | Celebwiki.cz

Biser Arichtev

Datum narození: 12.10.1976
Místo narození: Ostrava
Profese: režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Biser Arichtev se proslavil zejména natočením nejdéle trvajícího seriálu České televize - Vyprávěj. Je ale také zakládajícím členem skupiny Kryštof.

Režisér bulharské národnosti Biser Arichtev nejprve vystudoval obchodní akademii, až poté SVOŠ filmovou a přípravný ročník FAMU. Podílel se na několika filmových projektech, za všechny můžeme zmínit válečné drama režiséra Welnera Kinglera, Lebensborn – pramen života, historické drama Bathory, Tobruk, pohádka Dešťová víla nebo česká komedie Vy nám taky, šéfe. Filmy a inscenace jako například Kobova garáž, O Ječmínkovi, Byla láska, Spirála nenávisti aj. dostaly díky jeho iniciativě nové upoutávky a hudební snímky.

Plné pozornosti a vedení režiséra samotného dosáhl pak seriál Horákovi. Nebývalý ohlas si vysloužil retro seriál Vyprávěj, ve kterém můžeme mimo jiné spatřit herečku Bětku Stankovou, a který Biser Arichtev zpočátku odmítal režírovat.

Češi obecně moc nevědí o historii a kultuře svého národa. Hrdí bývají jen v okamžicích, kdy Česko vyhrává mezinárodní utkání v hokeji nebo ve fotbale. To je smutné,“ řekl k seriálu Biser Arichtev. Producenti si ale stáli s režírováním na svém, a tak se konečně podvolil a právě tento seriál mu pak mohl zajistit cenu TýTý za Seriál roku. Druhá série nese statut Absolutní vítěz TýTý. V Monte Carlu dostal cenu Nejlepší evropský televizní producent. A navíc při natáčení poznal svoji budoucí ženu.

V roce 2014 se objevil na televizních obrazovkách další historický seriál – První republika, kam do jedné z hlavních rolí obsadil Biser Arichtev i svou manželku, herečku Veroniku Novou. Herečka se musela tvrdě bránit před nařčením z „protekční role“ a ukázat, že roli dostala právem. Těžké pro ni bylo i točit milostné scény s hereckým kolegou Jánem Koleníkem, při kterých jí její manžel bedlivě pozoroval.

Biser Arichtev je i úzce spojován s postavou Richarda Krajča, frontmana skupiny Kryštof. Sám totiž v kapele hrál na kytaru, po narození syna Teodosia (jehož má ze vztahu, který manželství s Veronikou Novou předcházel) ho v kapele vystřídal bratr Nikolaj (baskytara).

 

Články o celebritě

Kštice je pryč! Viktor Preiss přišel o vlasy, ale pořád mu to sekne Kštice je pryč! Viktor Preiss přišel o vlasy, ale pořád mu to sekne Pro roli cokoli! Viktor Preiss (72) si nechal vyholit část vlasů, a to jich nemá zrovna na rozdávání.… číst článek
Štíbrová se opičí po kamarádce Arichtevě a vyráží do boje! Tebe to taky čeká, varuje syna Štíbrová se opičí po kamarádce Arichtevě a vyráží do boje! Tebe to taky čeká, varuje syna Nechala se snad herečka Nikol Štíbrová (32) inspirovat u své kolegyňky ze 3v1? Rozhodla se totiž,… číst článek
Viktor Preiss už nikdy nechtěl točit: Teď je z něj prezident Viktor Preiss už nikdy nechtěl točit: Teď je z něj prezident Historie je jeho koníček. Viktor Preiss (72), který poprvé vykročil na plac coby prezident Edvard… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Milan Cieslar
Milan Cieslar
zobrazit profil Karel Janák
Karel Janák
zobrazit profil Alfred Hitchcock
Alfred Hitchcock
zobrazit profil David Balda
David Balda
zobrazit profil Václav Vorlíček
Václav Vorlíček
zobrazit profil Jan Nejedlý
Jan Nejedlý
zobrazit profil Bart Freundlich
Bart Freundlich
zobrazit profil Olga Sommerová
Olga Sommerová