Robert Hájek | Celebwiki.cz

Robert Hájek

Datum narození: 2.7.1992
Místo narození: Praha
Profese: herec a dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Hereckou kariéru Roberta Hájka odstartovala hlavní role v celovečerním hraném filmu Václava Vorlíčka a Miloše Macourka Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko.

Robert Hájek pochází z umělecky založené rodiny – matka herečka Jarmila Švehlová, dědeček tenorista Zdeněk Švehla. Po absolvování hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři hned ten samý rok (2012) získal angažmá v Městských divadlech pražských. Zde se na scéně předvedl v představeních Sen Čarovné noci, Markéta Lazarová, Kancl, Bylo nás pět, Bedřich Smetana: The Greatest Hits či Sebevrah. Působil také v Divadle Na Rejdišti, v Komorní činohře a v Divadle Minor (Klapzubova jedenáctka).

Poprvé na sebe Robert Hájek upozornil ještě jako školák rolí Macha v komedii Václava Vorlíčka a Miloše Macourka Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001), v níž se postavičky Adolfa Borna z dnes již kultovního večerníčkového seriálů rozhodnou poznat svět lidí. Režisér do něj dále obsadil Kristýnu Květovou (Šebestová), Petra Nárožného, Stellu Zázvorkovou, Pavla Landovského či Jiřho Lábuse.

Menší role si Robert Hájek zahrál v seriálu Josef a Ly (2004) a televizních filmech Bekyně mniška (2008) a Bludičky (2010). Po pohádkovém Machovi se další hlavní postavy dočkal společně s Martinem Donutilem, synem slavného Miroslava Donutila, v produkci České televize, a to v krimi seriálu Četníci z Luhačovic (2017), jehož děj se odehrává roku 1919. Společně s Martinem Donutilem v něm ztvárnil ústřední dvojici mladých prvorepublikových četníků. Na place se potkali s Pavlem Zedníčkem, Robertem Jaškówem, Karlem Dobrým, Jiřím Langmajer, Ondřejem Malým, Pavlou Tomicovou, Danou Batulkovou či Vicou Kerekes.

Herec Radek Hájek se též věnuje dabingu. Jeho hlasem od roku 2002 promlouvá Elliot v Spielbergově nesmrtelném hitu E.T. – Mimozemšťan a George Little z pohádkového příběhu Myšák Stuart Little 2. Namluvil postavy v řadě filmů a seriálů, např. Polární expres, Bernský zázrak, Dívka vs. Monstrum, Příběhy ze Zeměmoří, Želvy Ninja, Procitnutí, 90210: Nová generace, Perníkový táta, Castle na zabití.

Koníčky Roberta Hájka jsou sport, do staršího dorostu chytal za FK Dukla Praha, a vaření.

 

Články o celebritě

Doktor, co ošetřoval oběti Kajínka: Byl to MASAKR! Doktor, co ošetřoval oběti Kajínka: Byl to MASAKR! Zatímco si omilostněný vrah Jiří Kajínek (56) užívá svých pět minut slávy, lékař jeho obětí promluvil. … číst článek
Desátník Láska z Četníků z Luhačovic: Proslavil se rolí Macha! Desátník Láska z Četníků z Luhačovic: Proslavil se rolí Macha! Ačkoliv by se mohlo zdát, že role desátníka Martina Lásky v retro seriálu Četníci z Luhačovic je… číst článek
Nový seriál Četníci z Luhačovic: 119 let staré rekvizity! Nový seriál Četníci z Luhačovic: 119 let staré rekvizity! Tvůrci seriálu Četníci z Luhačovic hledali během natáčení vhodné lokality odpovídající roku 1919… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Zuzana  Mausová
Zuzana Mausová
zobrazit profil Roman Holý
Roman Holý
zobrazit profil Aleš Juchelka
Aleš Juchelka
zobrazit profil Alena Doláková
Alena Doláková
zobrazit profil Tomáš Fux
Tomáš Fux