Hana Vagnerová

Hana Vagnerová

Datum narození: 21. 2. 1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Podoba čistě náhodná? Jitka Čvančarová prý vypadá jako Stiflerova máma z Prciček! Podoba čistě náhodná? Jitka Čvančarová prý vypadá jako Stiflerova máma z Prciček! Herečka Jitka Čvančarová (43) se stala bez jakékoliv diskuze hvězdou letošního 55. ročníku filmového... číst článek
Vagnerová změnila image: Nový chlap? Vagnerová změnila image: Nový chlap? Tak takhle skvěle nevypadala Hana Vagnerová (38) snad nikdy. Do Varů dorazila o několik odstínů svět... číst článek
Hvězdná proměna herečky Hanky Vagnerové: Ze zrzky v hollywoodskou star! Hvězdná proměna herečky Hanky Vagnerové: Ze zrzky v hollywoodskou star! Pro filmová plátna byla Hana Vagnerová (38) objevena coby sexy zrzka. Tomu je už ale konec. Herečka ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Jaroslav Plesl
Jaroslav Plesl
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Jennifer Lopez
Jennifer Lopez
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Lucie Štěpánková
Lucie Štěpánková