Hana Vagnerová

Hana Vagnerová

Datum narození: 21. 2. 1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Hana Vagnerová slaví 41: Luxusní a hlavně nečekaná oslava! Hana Vagnerová slaví 41: Luxusní a hlavně nečekaná oslava! Když herečka Hana Vagnerová dorazila na představení nové řady kosmetiky, jíž je tváří, netušila, co ... číst článek
Farna, Remundová, Krejčíková a další: Kvůli podmínce za znásilnění zuří! Vrať talár, vzkazují soudci Farna, Remundová, Krejčíková a další: Kvůli podmínce za znásilnění zuří! Vrať talár, vzkazují soudci Český národ notně pobouřilo rozhodnutí soudu, co otci, jenž léta znásilňoval svou nevlastní dceru, p... číst článek
Hana Vagnerová: Jak mluví se svým Francouzem? Ovládá dva jazyky! Hana Vagnerová: Jak mluví se svým Francouzem? Ovládá dva jazyky! Už dva roky je Hana Vagnerová (40) šťastně zadaná - tvoří totiž pár se sympatickým Francouzem Nicola... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Helena Kružíková
Helena Kružíková
zobrazit profil Beáta Kaňoková
Beáta Kaňoková
zobrazit profil Sigourney Weaver
Sigourney Weaver
zobrazit profil Dominick Benedikt
Dominick Benedikt
zobrazit profil Natálie Halouzková
Natálie Halouzková
zobrazit profil Jan Zadražil
Jan Zadražil
zobrazit profil Martin Písařík
Martin Písařík
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein