Hana Vagnerová

Hana Vagnerová

Datum narození: 21. 2. 1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Marika Šoposká po konci ve StarDance: Dojemný pocit sounáležitosti a nečekaný vzkaz Cinovi! Marika Šoposká po konci ve StarDance: Dojemný pocit sounáležitosti a nečekaný vzkaz Cinovi! Herečka Marika Šoposká (32) v pátém kole populární taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí podl... číst článek
Naštvaná Veronika Khek Kubařová: Dítě chci! Ale... Naštvaná Veronika Khek Kubařová: Dítě chci! Ale... Herečka Veronika Khek Kubařová (34) se netají tím, že by s manželem měli rádi dítě. Kdy to ovšem bud... číst článek
Krásná Hana Vágnerová je těhotná: Radost bude dvojnásobná! Krásná Hana Vágnerová je těhotná: Radost bude dvojnásobná! Další z „koronových dětí“ je na cestě? Svým těhotenstvím se na sociálních sítích pochlubila modelka ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Natálie Halouzková
Natálie Halouzková
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Hana Vagnerová
Hana Vagnerová
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Juraj Bernáth
Juraj Bernáth
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský