Hana Vagnerová | Celebwiki.cz

Hana Vagnerová

Datum narození: 21.2.1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Arnošt Goldflam v Případu mrtvého nebožtíka: Na mrtvolu mu najali dubléra! Arnošt Goldflam v Případu mrtvého nebožtíka: Na mrtvolu mu najali dubléra! Měl si lehnout na smetiště a hrát mrtvolu. Nakonec za sebe ale do Případu mrtvého nebožtíka Arnošt… číst článek
Odvážná těhulka Berenika Kohoutová: Akty nafotila i s břichem! Odvážná těhulka Berenika Kohoutová: Akty nafotila i s břichem! Nahá je krásná - a i s břichem! Ani v těhotenství se mladá herečka Berenika Kohoutová (28) nebojí… číst článek
Dcera profesionálních lyžařů Hanka Vágnerová: Hrůza ze zimy! Dcera profesionálních lyžařů Hanka Vágnerová: Hrůza ze zimy! Může se stát, že padne jablko od stromu trochu dál. To je zjevně případ zrzavé krásky Hanky Vágnerové… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nikol Kouklová
Nikol Kouklová
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Vladimír Ráž
Vladimír Ráž
zobrazit profil Jaromír Dulava
Jaromír Dulava
zobrazit profil Martin Havelka
Martin Havelka
zobrazit profil Rupert Grint
Rupert Grint
zobrazit profil Jake Gyllenhaal
Jake Gyllenhaal
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý