Hana Vagnerová | Celebwiki.cz

Hana Vagnerová

Datum narození: 21. 2. 1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Věčně nezadaná herečka Hana Vagnerová: Osedlala si svalovce! Věčně nezadaná herečka Hana Vagnerová: Osedlala si svalovce! Je to k nevíře, ale Hanka Vagnerová (37) svého prince na bílém koni ještě nepotkala. Teď si ale here... číst článek
Návrat ke kořenům: Marie Doležalová zase jako Saša z Comebacku! Návrat ke kořenům: Marie Doležalová zase jako Saša z Comebacku! Půvabná herečka Marie Doležalová (33) se do srdcí svých fanoušků zapsala nejenom díky své výhře v ta... číst článek
SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? SuperStar je zase super jedničkou nedělního večera! Kdo jí dal málem na frak? V nedělní večer to byl souboj televizních stanic více než vyrovnaný! Nejsledovanějším nedělním pořad... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar
zobrazit profil Karel Hynek
Karel Hynek
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský