Hana Vagnerová | Celebwiki.cz

Hana Vagnerová

Datum narození: 21. 2. 1983
Místo narození: Praha
Výška: 170 cm
Profese: Herečka, bývalá modelka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ambiciozní, krásná, půvabna a inteligentní, taková je česká divadelní a filmová herečka Hana Vagnerová, která dříve působila jako modelka.

Hana Vagnerová je ambiciózní česká herečka. Nejenže jí do vínku byla dána krása a půvab, ale také inteligence, což je opravdu vražedná kombinace. Snad proto to byla právě Hana Vagnerová, kterou si režiséři vybrali, aby svou bystrostí dokázala odzbrojit nejen členy Berdychova gangu v seriálu Expozitura, ale též diváky v seriálech jako například On je žena!, Horákovi či ve známém retro seriálu Vyprávěj, za který si dokonce vysloužila cenu Televizní objev roku 2011.

Hana Vagnerová vyrůstala na pražském Chodově, po rodičích programátorech zdědila přirozenou inteligenci. Po úspěšných studiích na gymnáziu byla přijata na Matfyz, VŠE i DAMU. Nakonec zvolila kombinaci VŠE a DAMU, nicméně vzhledem k časové náročnosti nakonec VŠE opustila.

Do svého přijetí na školu se aktivně zabývala modelingem a fotomodelingem. Již při studiích na gymnáziu ji ovšem pohltila noční můra mladých dívek – anorexie. V této době při ní stál její anděl strážný, srbský režisér a v té době přítel Hany Vagnerové, Marko Simić, jehož okouzlila při natáčení studentského filmu Seance Fiction. Herečka se v tomto temném období dostala na hranici 37 kg, což je při výšce 170 cm hrůzostrašné. V Roce 2009 se s Markem Simićem rozešli – jak tvrdí herečka, v dobrém.

Působila v divadlech Extrém, Disk, ABC a Rokoko. Nyní hostuje v divadle ABC v roli Anny Kareniny. Ačkoli je jinak Hana Vagnerová především představitelkou seriálových rolí, jednou se již na velkém plátně objevila - a to po boku Anny Friel či Karla Rodena - ve filmu Bathory. Rok 2013 znamenal pro herečku příležitost zahrát si například po boku Jiřího Langmajera v jedné z povídek seriálového cyklu o Karlu Gottovi Škoda lásky.

 

Články o celebritě

Krásná Hanka Vagnerová (37) překvapila: Ukázala se s těhotenským bříškem! Krásná Hanka Vagnerová (37) překvapila: Ukázala se s těhotenským bříškem! Že by byly mateřské pudy konečně vyslyšeny? Hanu Vagnerovou (37) láká možnost vychovávat děti, o kte... číst článek
Krásná Hana Vagnerová přemýšlí o dětech: Chtěla by se stát pěstounkou! Krásná Hana Vagnerová přemýšlí o dětech: Chtěla by se stát pěstounkou! Půvabná herečka Hana Vagnerová (37) je zatím single, tedy není vdaná a nemá vlastní rodinu. Ovšem ta... číst článek
Klára Issová se nabízí na internetu: „Prodává se“, aby konala dobro! Klára Issová se nabízí na internetu: „Prodává se“, aby konala dobro! Není to tak dávno, kdy se mnohé české celebrity aktivně zapojily do projektu „Máš nás, Oli“, jehož c... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská