Meta Golding

Meta Golding

Datum narození: 2. 11. 1971
Místo narození: Port-au-Prince, Haiti
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Meta Golding se snad nejvíce proslavila díky roli nelítostné a hrozivé Enobarie ve filmové sérii Hunger Games z produkce studia Lionsgate.

Sice se narodila na Haiti, ale vyrůstala kromě USA také v Indii, Itálii a ve Francii. V Itálii se Meta Golding závodně věnovala krasobruslení, ale po zranění toho byla nucena zanechat, a zlákalo ji divadlo. Na Cornell University získala tituly z divadelních umění a mezinárodních vztahů.

Svou hereckou kariéru Meta Golding zahájila koncem 90. let 20. století a od té doby se objevila v řadě filmových a televizních projektů.

Na filmovém plátně Meta Golding debutovala v roce 1997, a to v thrilleru Sběratel polibků (Kiss the Girls) s Morganem Freemanem v hlavní roli, a v tragikomedii Quiet Days in Hollywood.

Po epizodních rolích v několika seriálech Meta Golding dostala svou první větší hereckou příležitost ve sci-fi Za rozbřesku (Day Break), další pak v Myšlenkách zločince (Criminal Minds), v krimi Dark Blue či v hudebním dramatickém seriálu Empire.

Jednu z klíčových postav Meta Golding ztvárnila v akčním seriálu z roku 2023 Králičí nora (Rabbit Hole).

Snad největší úspěch Meta Golding sklidila rolí nelítostné a hrozivé Enobarie ve filmové sérii Hunger Games.

Přes slávu, kterou Metě Golding přinesly seriály a filmy, nezanevřela na divadlo. Hrála např. v inscenacích Romeo a Julie nebo Monology vagíny.

Meta Golding se angažuje i ve veřejném životě. Mj. se zasazuje o společenské záležitosti a využívá své platformy ke zvyšování povědomí o otázkách, jako jsou vzdělávání a lidská práva.

 

Další Herci

zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Matěj Havelka
Matěj Havelka
zobrazit profil Lenka Termerová
Lenka Termerová
zobrazit profil Jeremy Renner
Jeremy Renner
zobrazit profil Lauren Graham
Lauren Graham
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek
zobrazit profil Petr Konáš
Petr Konáš