Meta Golding

Meta Golding

Datum narození: 2. 11. 1971
Místo narození: Port-au-Prince, Haiti
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Meta Golding se snad nejvíce proslavila díky roli nelítostné a hrozivé Enobarie ve filmové sérii Hunger Games z produkce studia Lionsgate.

Sice se narodila na Haiti, ale vyrůstala kromě USA také v Indii, Itálii a ve Francii. V Itálii se Meta Golding závodně věnovala krasobruslení, ale po zranění toho byla nucena zanechat, a zlákalo ji divadlo. Na Cornell University získala tituly z divadelních umění a mezinárodních vztahů.

Svou hereckou kariéru Meta Golding zahájila koncem 90. let 20. století a od té doby se objevila v řadě filmových a televizních projektů.

Na filmovém plátně Meta Golding debutovala v roce 1997, a to v thrilleru Sběratel polibků (Kiss the Girls) s Morganem Freemanem v hlavní roli, a v tragikomedii Quiet Days in Hollywood.

Po epizodních rolích v několika seriálech Meta Golding dostala svou první větší hereckou příležitost ve sci-fi Za rozbřesku (Day Break), další pak v Myšlenkách zločince (Criminal Minds), v krimi Dark Blue či v hudebním dramatickém seriálu Empire.

Jednu z klíčových postav Meta Golding ztvárnila v akčním seriálu z roku 2023 Králičí nora (Rabbit Hole).

Snad největší úspěch Meta Golding sklidila rolí nelítostné a hrozivé Enobarie ve filmové sérii Hunger Games.

Přes slávu, kterou Metě Golding přinesly seriály a filmy, nezanevřela na divadlo. Hrála např. v inscenacích Romeo a Julie nebo Monology vagíny.

Meta Golding se angažuje i ve veřejném životě. Mj. se zasazuje o společenské záležitosti a využívá své platformy ke zvyšování povědomí o otázkách, jako jsou vzdělávání a lidská práva.

 

Další Herci

zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Sylvester Stallone
Sylvester Stallone
zobrazit profil Scott Patterson
Scott Patterson
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová
zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Prokop Zach
Prokop Zach
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska