Martha Issová | Celebwiki.cz

Martha Issová

Datum narození: 22. 3. 1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Martha Issová, partnerka režiséra Davida Ondříčka a sestřenice Klásy Issové, se stala držitelkou karlovarského Křišťálového glóbu.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

MARTHA ISSOVÁ - Z OŠKLIVKY SEXY KOČKOU

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Zahrála si například v Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si Martha Issová zahrála např. v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový glóbus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

Sošku Českého lva si Martha Issová odnesla za mimořádný počin v oblasti audiovize, a to v rámci jejího výkonu v historickém dramatu Dukla 61 (2018).

O MARTHĚ ISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Martha Issová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Tatianou Vilhelmovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku, roku 2018 druhé, dceru Emilku. Otcem obou je životní partner Marthy Issové režisér David Ondříček, který dříve chodil s její sestřenicí Klárou Issovou. Martha Issová zase tři roky žila s hercem a muzikantem Jakubem Prachařem. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Jiří Mádl svérázně bojuje proti šíření koronaviru: Zachraň bábu, zachraň dědka! Jiří Mádl svérázně bojuje proti šíření koronaviru: Zachraň bábu, zachraň dědka! Před deseti lety herec a režisér Jiří Mádl (33) vyzýval seniory, aby šli k volbám a nenechali vyhrát... číst článek
Issová s Ondříčkem překvapují: Po 9 letech vztahu konečně svatba!? Issová s Ondříčkem překvapují: Po 9 letech vztahu konečně svatba!? Od roku 2011 tvoří pár, vychovávají dvě dcery Františku (7) a Emilku (skoro 2), ale o svatbě zatím a... číst článek
Nervózní Issová o natáčení s partnerem Ondříčkem: Každý máme jiný názor Nervózní Issová o natáčení s partnerem Ondříčkem: Každý máme jiný názor Po předchozích zkušenostech si Martha Issová (38) pochvaluje spolupráci s Davidem Ondříčkem (50), re... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Michaela Kudláčková
Michaela Kudláčková
zobrazit profil Robert  Pattinson
Robert Pattinson