Martha Issová | Celebwiki.cz

Martha Issová

Datum narození: 22.3.1981
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka a zpěvačka Martha Issová, partnerka režiséra Davida Ondříčka a sestřenice Klásy Issové, se stala držitelkou karlovarského Křišťálového glóbu.

Martha Issová je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

MARTHA ISSOVÁ - Z OŠKLIVKY SEXY KOČKOU

Na Fidlovačce začínala Martha Issová v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Zahrála si například v Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech – v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si Martha Issová zahrála např. v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky. Za Tajnosti byla nominována na Českého lva. Křišťálový glóbus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci režisérky Michaely Pavlátové.

Sošku Českého lva si Martha Issová odnesla za mimořádný počin v oblasti audiovize, a to v rámci jejího výkonu v historickém dramatu Dukla 61 (2018).

O MARTHĚ ISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Martha Issová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas (NEJNOVĚJŠÍ INFO ZDE), kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Tatianou Vilhelmovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem.

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku, roku 2018 druhé, dceru Emilku. Otcem obou je životní partner Marthy Issové režisér David Ondříček, který dříve chodil s její sestřenicí Klárou Issovou. Martha Issová zase tři roky žila s hercem a muzikantem Jakubem Prachařem. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

 

Články o celebritě

Neužil se zapotil, Issová trénuje se Špotákovou! Začalo natáčení Zátopka Neužil se zapotil, Issová trénuje se Špotákovou! Začalo natáčení Zátopka Pěkně zostra začalo natáčení filmu Zátopek. Režisér David Ondříček (49) musel kočírovat 150 komparzistů.… číst článek
Konec „italského" manželství Prachařových? Začalo to obří lží Agáty! Konec „italského" manželství Prachařových? Začalo to obří lží Agáty! Šestileté manželství Agáty a Jakuba Prachařových prochází v tuto chvíli údajně zatím největší krizí.… číst článek
Chystá se nový film o Zátopkovi: Režiséra Ondříčka brzdí rozpočet, olympionika si zahraje Václav Neužil Chystá se nový film o Zátopkovi: Režiséra Ondříčka brzdí rozpočet, olympionika si zahraje Václav Neužil Režisér David Ondříček za několik dnů začne natáčet celovečerní film o Emilu Zátopkovi. Dotočit… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Lucie Šteflová
Lucie Šteflová
zobrazit profil Ivan Lupták
Ivan Lupták
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Jana Sováková
Jana Sováková
zobrazit profil Nicole Kidman
Nicole Kidman
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová
zobrazit profil Jeanette Rosenbergová
Jeanette Rosenbergová