Související celebrity

Životopis

Martha Issová, manželka režiséra Davida Ondříčka a sestřenice Kláry Issové, má karlovarský Křišťálový glóbus a dva České lvy.

Je dcerou herečky Lenky Termerové a Morice Issy, režiséra pocházejícího ze Sýrie. Její bratr Filip Issa, pracuje jako střihač. Na pražskou konzervatoř se Martha Issová dostala na druhý pokus, ale kvůli práci ji nedokončila. Poté nastoupila na konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se věnovala jazzovému zpěvu.

MARTHA ISSOVÁ - Z OŠKLIVKY SEXY KOČKOU

Issová si poprvé zahrála v pohádce

Na Fidlovačce Martha Issová začínala v roce 2000. Hrála taky v Divadle Bez zábradlí nebo v Divadle v Řeznické. Pak párkrát zastoupila herečku Tatianu Vilhelmovou v Dejvickém divadle, kde se nakonec i zabydlela. Zahrála si např. v Bratrech Karamazových nebo v geniální absurdní hře Černá díra.

V televizi se poprvé ukázala už v patnácti letech, a to v pohádce O princezně, která nesměla na slunce. Poté si Martha Issová zahrála např. v Otci neznámém režiséra Karla Kachyni nebo ve studentském filmu Nelásky.

Za ztvárnění rolí v tragikomedii Tajnosti (2007), v dramatu Děti noci (2008), v pohádce Sedmero krkavců (2015) a v životopisném dramatu Zátopek (2021) byla Martha Issová nominována na Českého lva. Křišťálový glóbus získala za postavu Ofky z filmu Děti noci.

Martha Issová přebrala muže setřenici

Martha Issová přijala nabídku do třetí řady úspěšné pěvecké show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas, kde se střetla s Adélou Gondíkovou, Tatianou Vilhelmovou, Markétou Konvičkovou, Milanem Peroutkou, Ondřejem Rumlem, Alešem Hámou a Martinem Dejdarem.

Českého lva si Martha Issová odnesla za mimořádný počin v oblasti audiovize, a to v rámci jejího výkonu v historickém dramatu Dukla 61 (2018). Další křišťálovou sošku krále zvířat dostala za ztvárnění vedlejší role v tragikomedii Buko (2022). 

O MARTHĚ ISSOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V roce 2012 porodila své první dítě, dceru Františku, roku 2018 druhé, dceru Emilku. Otcem obou je životní partner Marthy Issové režisér David Ondříček, který dříve chodil s její sestřenicí Klárou Issovou.

Martha Issová zase tři roky žila s hercem a muzikantem Jakubem Prachařem. Vztah kvůli jeho nevěře nevydržel.

Na 55. MFF Karlovy Vary Martha Issová a David Ondříček prozradili, že se vzali.

 

Články o celebritě

Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Český lev: Kdo má letos šanci získat ocenění Ceny Český lev České filmové a televizní akademie (ČFTA) předají filmovým tvůrcům 4. března 2023 ve ... číst článek
Tomicová po rozchodu konečně zazářila: A pak přišla láska! Tomicová po rozchodu konečně zazářila: A pak přišla láska! Loňský rok byl pro Pavlu Tomicovou (60) bolestným. Kvůli mladší kolegyni Kristýně Kociánové (37) ji ... číst článek
Samotáři Schneiderová a Macháček: Detaily tajné svatby v Thajsku se zátiším konopí! Samotáři Schneiderová a Macháček: Detaily tajné svatby v Thajsku se zátiším konopí! Pojí je nejenom kultovní film Samotáři, ale i to, že jsou oba rozvedení a s partnery žijí tzv. na ps... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kristýna Podzimková
Kristýna Podzimková
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Rudolf Hrušínský nejml.
Rudolf Hrušínský nejml.
zobrazit profil Matěj Paprčiak
Matěj Paprčiak
zobrazit profil Zuzana Burianová
Zuzana Burianová
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová