Martin Zbrožek | Celebwiki.cz
Martin Zbrožek

Martin Zbrožek

Datum narození: 18. 6. 1963
Místo narození: Teplice, Československo
Profese: Herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Martin Zbrožek se do povědomí diváků dostal díky velkofilmu Želary nebo snímku Jedna ruka netleská. Známý je také jako moderátor filmových cen Český lev.

Martin Zbrožek je známý několikaletým manželstvím s herečkou Marthou Issovou. Vystudoval na teplické konzervatoři hru na housle. Po škole hrál s méně známými skupinami jako Květy času, Naima. Na jednom z vystoupeních si ho všiml Ondřej Havelka a nabídl mu místo ve své skupině Melody Makers.  Martin jeho nabídku přijal. Po pár letech však kapelu opustil a začal cestovat po Evropě a hrát v různých jazzových klubech. Po návratu se k Onřeji Havelkovi vrátil, ale v roce 1989 krátce před Sametovou revolucí se svou rodinou emigroval do Západního Německa.

Martin Zbrožek po příjezdu zpět vystupoval v divadle Vizita, založeném na čiré improvizaci a jehož majitelem je dobrý Zbrožkův kamarád Jaroslav Dušek. Také ho diváci mohli vidět v divadle Teatro nebo v divadle Na Zábrádlí, kde vystupoval ve hře Perfect Days. V Národním divadle dokonce účinkoval v baletu Baletománie a Zlatovláska. Se svým projektem Zbrožek Company hledá netradiční způsoby divadelního vyjádření.

Martin Zbrožek se u televizních diváků proslavil jako moderátor filmových cen Český lev. A jako herec díky filmu Želary, kde hrál po boku Ani Geislerové nebo snímku Jedna ruka netleská.

Martin Zbrožek jako houslista vystoupil v říjnu roku 2008 v Praze na Free Jazz Festivalu a spolupracuje s legendární skupinou Tros Sketos. Založil kapelu Voices jejíž styl se pohybuje na rozhraní folku, jazzu a rocku.

 

 

 

 

 

Další Herci

zobrazit profil Jiří Klem
Jiří Klem
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Ben Stiller
Ben Stiller
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil Colin Farrell
Colin Farrell
zobrazit profil Jiří Bilbo Reidinger
Jiří Bilbo Reidinger
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková