Jaroslav Dušek | Celebwiki.cz

Jaroslav Dušek

Datum narození: 30. 4. 1961
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Jaroslav Dušek je herec, režisér, scénárista a improvizátor. Mezi jeho nejznámější filmy patří Pelíšky s glosou "Přišel jsem s nabídkou kvalitního sexu."

Jaroslav Dušek je herec, režisér, scénárista, moderátor, improvizátor a libretista. Po absolvování gymnázia učil autorské herectví a jevištní improvizaci na Lidové konzervatoři. Dva roky byl asistentem Ivana Vyskočila, který Duškovu tvorbu svým pojetím autorského divadla výrazně  ovlivnil. Učí na Famu a příležitostně na Jamu a Damu (mezi jeho žáky patřila například Ester Kočičková nebo Jiří Macháček) .

V roce 1981 založil s Janem Bornou divadlo Vizita, které je od roku 1985 založeno na pódiové improvizaci. Do divadla Vizita se nechodí za humorem, ale za možností vidět při tvorbě výrazné osoby. Spolu s Duškem můžete na pódiu vidět Martina Zbrožka, hudebníka, který vystupuje pod pseudonymem Pjér la Šéz, nebo Radomila Uhlíře.

Snad nejznámější role Jaroslava Duška je ve filmu Jana Hřebejka Pelíšky s glosou "Přišel jsem s nabídkou kvalitního sexu". Dušek se dále objevil ve filmu Pupendo, Musíme si pomáhat nebo v oscarové nominaci Želary.

Jaroslav Dušek třikrát po sobě v letech 2000-2002 moderoval slavnostní předávání cen Českého lva. V prvním roce jeho osobitý styl moderování budil rozruch.

Jaroslav Dušek napsal libreta k operám Opera La Serra (1994) a Nagano (za tuto operu dostal cenu Alfréda Radoka - česká hra roku 2004). Pro Českou televizi připravil pořad Taxi, prosím s Janem Krausem a nadaboval dětský animovaný seriál O Kanafáskovi.

V klubu Lávka hrál v roce 2003 ve slavné one man show Caveman Roba Beckera. V tom samém klubu se objevil ve hře Čtyři Dohody. Režíruje v Dejvickém divadle a v Divadle v Řeznické.

Jaroslav Dušek je také teď často vidět díky svému alternativnímu stylu života. Stojí za stavbou ekodomu v Jindřichovicích pod Smrkem. A dodržuje svůj jídelníček nejídelníček, který se skladá z jediného jídla denně (podle učení Američanky Jasmuheen).

Duškova manželka Ivana Dušková, je též herečka. Vidět ji můžete v divadle v Divadle V Řeznické. Pár má spolu dvě děti: syna Martina a dceru Agátu.

 

Články o celebritě

Herec Jaroslav Dušek v karanténě: Prozradil, kolik má na účtu! Stačí to? Herec Jaroslav Dušek v karanténě: Prozradil, kolik má na účtu! Stačí to? Jaroslav Dušek (58) je proslulý nejen jako vynikající český herec, ale také jako jedinec s alternati... číst článek
Dětská hvězda Pupenda v Místě zločinu Ostrava: Hřebejk z něj udělal zločince! Dětská hvězda Pupenda v Místě zločinu Ostrava: Hřebejk z něj udělal zločince! Z naivního puberťáka hlavním podezřelým. Představitel Honzy Břečky, syna pana učitele z Pupenda, Mat... číst článek
Z dětské hvězdy Pupenda zločinec Z dětské hvězdy Pupenda zločinec Z naivního puberťáka hlavním podezřelým. Představitel Honzy Břečky, syna pana učitele z Pupenda, Mat... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Jan Maršál
Jan Maršál
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Vojtěch Machuta
Vojtěch Machuta
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner