Jiří Macháček | Celebwiki.cz

Jiří Macháček

Datum narození: 6.7.1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Brněnský Létofest s indiánským tábořištěm: Nové hity Divokej Bill a Mig 21 tají Brněnský Létofest s indiánským tábořištěm: Nové hity Divokej Bill a Mig 21 tají Zbrusu nové písně představily divákům brněnského Létofestu dvě populární české kapely. Kromě nich… číst článek
Havlová přiznala pravdu o zdravotním stavu! Důvod častých zlomenin? Havlová přiznala pravdu o zdravotním stavu! Důvod častých zlomenin? S filmovými premiérami jako by se roztrhl pytel. Zatímco v pražské Lucerně si ji odbyla pohádka Hodinářův… číst článek
Velký slet nahotinek: Největší hanbářky filmu na festivalu v Karlových Varech Velký slet nahotinek: Největší hanbářky filmu na festivalu v Karlových Varech Takováhle sestavička se po červeném koberci ve Varech už dlouho neprocházela. Sešly se na něm krásky,… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Mariah Carey
Mariah Carey
zobrazit profil Chester Bennington
Chester Bennington
zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Pavel Bobek
Pavel Bobek
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Žofie Dařbujánová
Žofie Dařbujánová