Jiří Macháček

Datum narození: 6. 7. 1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jiří Macháček se proslavil s kapelou MIG 21. Kromě koncertů jej ovšem lidé znají i z filmového plátna. Je ženatý s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou, se kterou má dvě děti.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Je tváří legendárního divadla Sklep

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Seriál To se vysvětlí, soudruzi s Jiřím  Macháčkem: Propadák roku? Seriál To se vysvětlí, soudruzi s Jiřím Macháčkem: Propadák roku? Mysleli si, že navážou na úspěch předešlého Smyslu pro tumor. Scénárista Miro Šifra (35) se spolupra... číst článek
Seriál To se vysvětlí, soudruzi! nezaujal: Diváci volají po Smyslu pro tumor! Seriál To se vysvětlí, soudruzi! nezaujal: Diváci volají po Smyslu pro tumor! Stal se jedničkou nedělního večera, ale diváci netají zklamání. „Slátanina, paskvil,“ zaznělo na adr... číst článek
Macháček zpátky v pichlavém svetříku Macháček zpátky v pichlavém svetříku Víte, jak z Prahy myšlenkou zabít mouchu, která je právě v Košicích? Nebo jaký vliv má lidská energi... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Vladimír 518
Vladimír 518
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
zobrazit profil Lenny Filipová
Lenny Filipová
zobrazit profil Olga Lounová
Olga Lounová