Jiří Macháček

Datum narození: 6. 7. 1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jiří Macháček se proslavil s kapelou MIG 21. Kromě koncertů jej ovšem lidé znají i z filmového plátna. Je ženatý s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou, se kterou má dvě děti.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Je tváří legendárního divadla Sklep

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Blesk před Českým lvem zjišťoval: Proč vyhrávají filmy bez diváků? Blesk před Českým lvem zjišťoval: Proč vyhrávají filmy bez diváků? Český lev letos zařve už potřicáté a opět ocení české filmové tvůrce. Ředitelka České filmové a tele... číst článek
Schneiderová na pranýři: Drogy a luxus si Jitka odskákala! Schneiderová na pranýři: Drogy a luxus si Jitka odskákala! Tahle vzpomínka na film Samotáři rozdělila fanoušky Jitky Schneiderové (49) na dva tábory. Fotka s h... číst článek
Samotáři Schneiderová a Macháček: Detaily tajné svatby v Thajsku se zátiším konopí! Samotáři Schneiderová a Macháček: Detaily tajné svatby v Thajsku se zátiším konopí! Pojí je nejenom kultovní film Samotáři, ale i to, že jsou oba rozvedení a s partnery žijí tzv. na ps... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Frank Sinatra
Frank Sinatra
zobrazit profil Denisa Grossová
Denisa Grossová
zobrazit profil Plácido Domingo
Plácido Domingo
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil David Koller
David Koller
zobrazit profil Marie Pojkarová
Marie Pojkarová
zobrazit profil Věra Vlková
Věra Vlková