Jiří Macháček | Celebwiki.cz

Jiří Macháček

Datum narození: 6. 7. 1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Čím nás kinaři v létě vtáhnou do kina? Takový bude Šarlatán, Tenet a návrat Samotářů Čím nás kinaři v létě vtáhnou do kina? Takový bude Šarlatán, Tenet a návrat Samotářů Doba koronavirová uzavřela kina, teď se do nich začínáme vracet. Máme také proč, důvody jsou nejméně... číst článek
Hvězdy Života na zámku Hrachovcová a Macháčková: Dcera s matkou po 25 letech! Hvězdy Života na zámku Hrachovcová a Macháčková: Dcera s matkou po 25 letech! Dělí je od sebe 25 let. A přesně tolik let neboli čtvrt století uplynulo od natáčení seriálu Život n... číst článek
Nejobdařenější české krásky? Přednosti už ukázaly Leichtová, Kerekes a další! Nejobdařenější české krásky? Přednosti už ukázaly Leichtová, Kerekes a další! Někteří nahotou nastartují svou kariéru, jiní jí svlečením šatstva dodají grády. Těchto deset vnadný... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jan Žamboch
Jan Žamboch
zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová
zobrazit profil Hana Křížková
Hana Křížková
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Michal Malátný
Michal Malátný
zobrazit profil Gyöngyi Bodišová
Gyöngyi Bodišová
zobrazit profil Jan Nedvěd
Jan Nedvěd