Jiří Macháček | Celebwiki.cz

Jiří Macháček

Datum narození: 6. 7. 1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Filmové hity z pohodlí domova? Najdete je na youtube kanálu Filmy česky a zadarmo! Filmové hity z pohodlí domova? Najdete je na youtube kanálu Filmy česky a zadarmo! Filmový distributor a obchodník s audiovizuálními právy společnost AQS, a.s. (značky Bioscop a Magic... číst článek
SuperStar si vyzpívala zlato! Zrádce trochu překvapivě zradili diváci SuperStar si vyzpívala zlato! Zrádce trochu překvapivě zradili diváci Nedělní sledovanost českých televizních kanálů žebříčky netrhala. Přestože se kvůli povinným „korona... číst článek
Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Sametová revoluce byla propadák! Diváky táhla Dáma a Král Ani v tak významný den, jakým 17. listopad bezpochyby je, nedali čeští televizní diváci přednost poř... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Rapper Řezník (Martin Pohl)
Rapper Řezník (Martin Pohl)
zobrazit profil Dolores O’Riordan
Dolores O’Riordan
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Alicia Keys
Alicia Keys
zobrazit profil Markéta Mátlová
Markéta Mátlová
zobrazit profil Radim Schwab
Radim Schwab
zobrazit profil Vlastimil Třešňák
Vlastimil Třešňák