Jiří Macháček | Celebwiki.cz

Jiří Macháček

Datum narození: 6.7.1966
Místo narození: Litoměřice
Profese: zpěvák, herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Svou kapelu MIG 21 proslavil Jiří Macháček malotraktorem. Kromě hudby se ale věnuje i herectví a také dvěma dětem, které má s režisérkou animovaných filmů Kristinou Dufkovou.

V Praze vystudoval Jiří Macháček práva i Konzervatoř Jaroslava Ježka. DAMU nedokončil. Místo toho si zajel na filmovou akademii v Dánsku. Nezapomenutelným se stal rolí zhuleného blondýna ze Samotářů. Za něj získal i čirou sošku Českého lva za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Zahrál si i fotbalového fanouška ve filmu režiséra Jana Hřebejka Horem pádem. S Davidem Ondříčkem napsal scénář ke svérázné komedii Jedna ruka netleská. Následovaly Vratné lahve, Medvídek nebo Nestyda. Lásku v houpací síti si užíval v Mužích v naději. Kolébala se s ním maďarská rusovláska Éva Vica Kerekesová.

Vystupuje mimo to v Divadle Bez zábradlí nebo Na Jezerce. Je jednou z tváří proslulého divadla Sklep. Se skupinou MIG 21 vydal Jiří Macháček tři alba. V rádiu Limonádový Joe, které spoluzakládal, mystifikoval v roli moderátora Doktora Vinnetoua. Macháček také občas moderuje společenské akce a kulturní události. 

Herec Macháček je ženatý. Kristina Dufková ho poznala v baru. Žijí spolu už přes deset let. Mají dceru Bertu a syna Antonína.

 

Články o celebritě

Pád Cinova přítele Vančury na Lvech: Herci se mu smějí a chtějí pro něj sošku! Pád Cinova přítele Vančury na Lvech: Herci se mu smějí a chtějí pro něj sošku! Herec Petr Vančura (33) si doslova olízl červený koberec Českých lvů! Při odchodu mu na schodech… číst článek
Debakl favorita Českých lvů Tomana: Trojan to čekal! Zařízli ho potřetí   Debakl favorita Českých lvů Tomana: Trojan to čekal! Zařízli ho potřetí Historie se opakuje! Režisér Ondřej Trojan (59) si z letošních Českých lvů neodnesl žádnou sošku.… číst článek
Macháčkova drsná slova o tom, proč Toman nedostal Lva a alkoholové dojezdy hvězd Macháčkova drsná slova o tom, proč Toman nedostal Lva a alkoholové dojezdy hvězd Velké zklamání pro tvůrce i fanoušky filmu Toman. Snímek byl nominován hned ve třinácti kategoriích… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Michaela Zemánková
Michaela Zemánková
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Elis Eliška Mrázová
Elis Eliška Mrázová
zobrazit profil Václav Neckář
Václav Neckář
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Marcela Holanová
Marcela Holanová
zobrazit profil Thom Artway (Tomáš Maček)
Thom Artway (Tomáš Maček)
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka