Ivan Trojan

Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Ivan Trojan, bratr producenta Ondřeje Trojana, v březnu 2021 dostal svého sedmého Českého lva. Jeho syn Josef měl na sošku nakročeno, ale Štěstěna mu nepřála.

V mládí se Ivan Trojan aktivně věnoval basketbalu. Vystudoval sportovní gymnázium v Praze a chystal se pokračovat na FTVS Univerzity Karlovy v Praze. Nakonec se ale rozhodl kráčet ve šlépějích svého otce a absolvoval herectví na DAMU. Začínal v roce 1988 v Realistickém divadle, v letech 1990 až 1997 působil v Divadle na Vinohradech. Po roce 1997 odešel do souboru Dejvického divadla. V roce 1998 byl Ivan Trojan nominovám na cenu Thálie za roli Hejtmana ve hře Revizor. Tuto cenu získal až o dva roky později v adaptaci románu I. A. Gončorova Oblomov.

IVAN TROJAN A ROZZUŘENÍ POLÁCI

Ivan Trojan se stal jedním z nejlepších a nejznámějších českých herců. Je držitelem pěti Českých lvů za výborné herecké výkony a ceny TýTý z roku 2007 za nejlepší mužský herecký výkon. Na dalšího lva byl nominován za hlavní roli ve filmové pohádce Anděl Páně 2 a také v životopisném dramatu Šarlatán (2020).

Ačkoliv hercem původně být nechtěl, herectví má v krvi. Jeho otec Ladislav Trojan byl herec, bratr Ondřej Trojan je režisér a scenárista a manželka Klára Pollertová - Trojanová, sestra olympijského vítěze Lukáše Pollerta, je rovněž herečka.

IVAN TROJAN - ROZVOD?!

Herec Ivan Trojan téměž do počátku své kariéry slaví úspěchy na filmových plátnech, televizních obrazovkách, i v dabingu. První filmovou rolí, v níž Ivan Trojan zazářil, byla postava posedlého lékaře Ondřeje ve filmu Samotáři, ve kterém si zahrál společně s Jiřím Macháčkem či Sašou Rašilovem. Díky ní Ivan Trojan získal značnou popularitu a také první nominaci na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Českého lva Ivan Trojan získal až v roce 2002, a to za roli rodiče ve filmu Smradi. Ve stejném roce byl Českým lvem oceněn také za nejlepší mužský herecký výkon za vedlejší roli ve filmu Musím tě svést. Stejný úspěch si zopakoval za roli Zdeňka ve filmu Jedna ruka netleská, který režíroval David OndříčekIvan Trojan se mimo jiné podílel na scénáři tohoto snímku. Zahrál si i pod taktovkou bratra Ondřeje, který ho obsadil do filmu Želary nominováného na Oscara. Ivan Trojan si střihnul zajímavé role také ve filmech Příběhy obyčejného šílenství či Ve stínu.

O IVANU TROJANOVI ČTĚTE ZDE>>

Oblíbený Ivan Trojan se představil v reklamách společnosti T-Mobile. Hlavní roli ztvárnil v seriálu Jiřího Stracha Vraždy v kruhu. Jednu z ústředních postav zpodobnil v sitcomu České televize Čtvrtá hvězda společně s Václavem Neužilem, Miroslavem Krobotem, Lenkou Krobotovou nebo Martinem Myšičkou, v mysteriózní sérii Svět pod hlavou nebo v krimi Docent.

Český lev:

Smradi (2002) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Musím tě svést (2002) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Jedna ruka netleská (2003) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

Václav (2007) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Ve stínu (2012) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Díra u Hanošovic (2014) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

Šarlatán (2020) - nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

 

 

Další Herci

zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Leighton Meester
Leighton Meester
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Frank Vincent
Frank Vincent
zobrazit profil Petr Vančura
Petr Vančura
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Dana Morávková
Dana Morávková