Lukáš Vaculík

Datum narození: 8. 6. 1962
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Lukáš Vaculík se proslavil rolemi ve filmech Vítr v kapse, Láska z pasáže či Tankový prapor. Jako již zkušený herec exceloval v seriálu Temný Kraj.

Absolvoval pražskou konzervatoř. Po studiu se Lukáš Vaculík vrhnul na divadlo. Působil v Městských divadlech pražských, v Divadle Rokoko nebo v Činoherním klubu. 

LUKÁŠ VACULÍK - PO ČTYŘICETI LETECH SE VZDAL NEŘESTI

Vrchol kariéry Lukáše Vaculíka byl v 80. a 90. letech 20. století, kdy plakát charismatického herce zdobil zdi nejednoho dívčího pokoje, a to nejen díky jeho debutu v romantickém snímku režiséra Karla Kachyni Lásky mezi kapkami deště (1979)

Vaculík a Tofi jako kamarádi do děště

Popularita Lukáše Vaculíka stoupala po natočení "filmů pro mládež", kterou odstaroval Vítr v kapse (1982). Dále to byly filmy Láska z pasáže (1985) a Kamarád do deště (1988). Kde mu po boku stál Sagvan Tofi, stejně jako ve Větru v kapse.

Trhákem se stal porevoluční Tankový prapor, který měl u diváků velký ohlas. Pak si Lukáš Vaculík zarál ve snímcích Kamarád do deště 2, Válka barev, Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna či v Básnících.

Detektiv Petr Kraj v Temném Kraji

Další zajímavé role Lukáše Vaculíka čekaly ve filmech Jménem krále, Tady hlídám já, Příběh kmotra nebo v krimi komedii Ten, kdo mě miloval.

Na televizní obrazovce se Lukáš Vaculík objevil v řadě inscenací a seriálů. Hlavní roli ztvárnil v mysteriózním krimi seriálu Stržci duší a v šestidílné sérii Místo činu Plzeň. Mimořádný výkon podal v krimi seriálech Četníci z Luhačovic a Temný Kraj.

Soudil se, že není homosexuál

Ačkoliv byl Lukáš Vaculík velmi populární, dařilo se mu udržovat odstup od bulváru a bránit si své soukromí. V roce 2006 se soudil s týdeníkem Pestrý svět, který vydal článek, ve kterém psal o hercově homosexuální orientaci a údajném milenci. Soud rozhodl, že vydavatelství Bauer Media uveřenilo nepravdivé informace a nařídil omluvu.

O LUKÁŠI VACULÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

S bývalou manželkou PetrouLukáš Vaculík syna Lukáše, s partnerkou Alexandrou dceru Alexandru.

Neteř Lukáše Vaculíka Šárka Vaculíková je rovněž herečka.

 

Články o celebritě

Sněhová kalamita uvěznila hereckou výpravu: Vaculík i Hrachovcová v závěji! Sněhová kalamita uvěznila hereckou výpravu: Vaculík i Hrachovcová v závěji! Zima se na Vysočině projevila v plné síle. Středeční husté sněžení a silný vítr na vlastní kůži pocí... číst článek
Brácha českého Belmonda Ondřej Kraus: Veřejné líbánky s Vaculíkovou! Dotyky i polibky Brácha českého Belmonda Ondřej Kraus: Veřejné líbánky s Vaculíkovou! Dotyky i polibky Doteky plné lásky a něhy rozdával na premiéře divadelní hry herec Ondřej Kraus (29). Nejen, že se ne... číst článek
Krainová vzpomíná na Kamaráda do deště po 30 letech: Drsný konkurz a vrčení režiséra! Krainová vzpomíná na Kamaráda do deště po 30 letech: Drsný konkurz a vrčení režiséra! Dráhu modelky už měla nastartovanou, ale o roli v celovečerním filmu, navíc úspěšném, se jí ani nezd... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Miloš Hlavica
Miloš Hlavica
zobrazit profil Vladimír Menšík
Vladimír Menšík
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Anastasia Hagen
Anastasia Hagen
zobrazit profil Matěj Anděl
Matěj Anděl