Stanislav Majer | Celebwiki.cz

Stanislav Majer

Datum narození: 5. 6. 1978
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Stanislav Majer se široké divácké obci uvedl jako majitel hostince v seriálu Ulice. Zlomové pro něj byly role, které dostal od režiséra Jana Hřebejka. A posléze se vypracoval na „sexy detektiva“.

Vyučený truhlář Stanislav Majer se představil na prknech několika divadel: Divadlo Komedie, Divadlo Stará vodárna Louny, Multiprostor Louny Divadelního studia Továrna, Multiprostor v Lounech, posléze Činoherního studia Ústí nad Labem. V pražském Divadle Na zábradlí se stal členem stálého souboru roku 2012, kde jej přijali poté, co ukončil studia na DAMU. Jeho první role zde byla hned hlavní, a to v inscenaci Utěšitel v úpravě hry N. Westa Osamělá srdce. Vidět jste ho mohli v Asanaci Václava Havla, v Tartuffe Games, ve Višňovém sadu či v představení Šedá sedmdesátá.

STANISLAV MAJER – DLOUHÝ A VELIKÝ

Objevil se také v TV seriálech Zdivočelá země, Zázraky života, Sanitka, ale do širšího povědomí vešel až díky TV seriálu Ulice (2013) a Hřebejkovým filmům Odpad, město, smrt (2012) a Líbánky (2013).

Do povědomí širšího počtu diváků se dostal až díky seriálu Ulice, kde od roku 2013 ztvárňuje postavu majitele restaurace Michala Millera. Objevil se také v seriálech Zdivočelá země a Zázraky života. „Sexy Majer“ se z něj stal poté, co dostal role zejména detektivů. Třeba v Modrých stínech, kde je tvrdý a nekompromisní, ale přesto pro mnoho žen okouzlující.

První větší filmovou příležitost mu dal režisér Jan Hřebejk ve filmovém zpracování divadelní hry Odpad město smrt (2012) a v dramatu Líbánky (2013) po boku Ani Geislerové. Mnoho kritiků pak Stanislavu Majerovi předpovídalo slibnou hereckou budoucnost. Zahrál si v komedie Wilsonov (2015), a to spolu Vojtěchem Dykem, Jiřím Macháčkem a Janem Krausem. Vedle Kryštofa Hádka byl v titulcích hned na druhém místě napsán v historickém televizním dramatu Hlas pro římského krále (2016). V komediální filmové pohádce režiséra Jiřího Stracha z téhož roku se Stanislav Majer ukázal spolu s celou škálou známých hvězd: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Bartoška, Vica Kerekes, Klára Issová, Jaroslav Plesl, Pavel Liška, Marek Taclík, Bolek Polívka, Aňa Geislerová, Lucie Bílá, Alena Mihulová, Vojtěch Dyk, Petr Čtvrtníček.

STANISLAV MAJER, TO JE ALE SEXY FEŠÁK

 

Články o celebritě

Joža z Mostu! v Místo zločinu Ostrava: Majer mu nechtěl tykat Joža z Mostu! v Místo zločinu Ostrava: Majer mu nechtěl tykat Diváci ho znají jako Joža z chanovského sídliště v seriálu Most!, kde hrál prakticky sám sebe. Už dn... číst článek
ČT slaví: Místo zločinu Ostrava stále na špici! Který seriál se propadá? ČT slaví: Místo zločinu Ostrava stále na špici! Který seriál se propadá? Češi jsou národ milující kriminálky a dokazují to každý den, kdy je v televizi nějaký napínavý film ... číst článek
Hvězda seriálu Místo zločinu Ostrava Štěpán Kozub: Hraním zachránil život! Hvězda seriálu Místo zločinu Ostrava Štěpán Kozub: Hraním zachránil život! Poprvé na sebe výrazně upoutal rolí lítostivého vraha v Případech 1. oddělení. To v novém seriálu Mí... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Marie Doležalová
Marie Doležalová
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Helena  Růžičková
Helena Růžičková
zobrazit profil Petr Svojtka
Petr Svojtka
zobrazit profil Charlotte Doubravová
Charlotte Doubravová
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker