Stanislav Majer

Datum narození: 5. 6. 1978
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Stanislav Majer se široké divácké obci uvedl jako majitel hostince v seriálu Ulice. Zlomové pro něj byly role, které dostal od režiséra Jana Hřebejka. A posléze se vypracoval na „sexy detektiva“.

Vyučený truhlář Stanislav Majer se představil na prknech několika divadel: Divadlo Komedie, Divadlo Stará vodárna Louny, Multiprostor Louny Divadelního studia Továrna, Multiprostor v Lounech, posléze Činoherního studia Ústí nad Labem. V pražském Divadle Na zábradlí se stal členem stálého souboru roku 2012, kde jej přijali poté, co ukončil studia na DAMU. Jeho první role zde byla hned hlavní, a to v inscenaci Utěšitel v úpravě hry N. Westa Osamělá srdce. Vidět jste ho mohli v Asanaci Václava Havla, v Tartuffe Games, ve Višňovém sadu či v představení Šedá sedmdesátá.

STANISLAV MAJER - DLOUHÝ A VELIKÝ

Objevil se také v TV seriálech Zdivočelá země, Zázraky života, Sanitka, ale do širšího povědomí vešel až díky TV seriálu Ulice (2013) a Hřebejkovým filmům Odpad, město, smrt (2012) a Líbánky (2013).

Do povědomí širšího počtu diváků se dostal až díky seriálu Ulice, kde od roku 2013 ztvárňuje postavu majitele restaurace Michala Millera. Objevil se také v seriálech Zdivočelá země a Zázraky života. „Sexy Majer“ se z něj stal poté, co dostal role zejména detektivů. Třeba v Modrých stínech, kde je tvrdý a nekompromisní, ale přesto pro mnoho žen okouzlující.

První větší filmovou příležitost mu dal režisér Jan Hřebejk ve filmovém zpracování divadelní hry Odpad město smrt (2012) a v dramatu Líbánky (2013) po boku Ani Geislerové. Mnoho kritiků pak Stanislavu Majerovi předpovídalo slibnou hereckou budoucnost. Zahrál si v komedie Wilsonov (2015), a to spolu Vojtěchem Dykem, Jiřím Macháčkem a Janem Krausem. Vedle Kryštofa Hádka byl v titulcích hned na druhém místě napsán v historickém televizním dramatu Hlas pro římského krále (2016).

V komediální filmové pohádce Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha z téhož roku se Stanislav Majer ukázal spolu s celou škálou známých hvězd: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Bartoška, Vica KerekesKlára Issová, Jaroslav Plesl, Pavel Liška, Marek Taclík, Bolek Polívka, Aňa Geislerová, Lucie Bílá, Alena Mihulová, Vojtěch Dyk, Petr Čtvrtníček.

Za vedlejší roli v historickém dramatu Krajina ve stínu (2020) byl Stanislav Majer nominován na Českého lva.

STANISLAV MAJER, TO JE ALE SEXY FEŠÁK

 

Články o celebritě

ONLINE: Český lev covidu navzdory! Schneiderová odhalila úplně všechno! ONLINE: Český lev covidu navzdory! Schneiderová odhalila úplně všechno! Český lev se letos kvůli covidu odehrával v úplně jiných kulisách, než jsou všichni zvyklí. Bez opul... číst článek
Jak uspěly tři novoroční trumfy ČT? Nadšení, ovace, ale i rozpaky! Jak uspěly tři novoroční trumfy ČT? Nadšení, ovace, ale i rozpaky! Co výstřel, to zásah! První tři dny televizního vysílání v roce 2021 doslova opanovala Česká televiz... číst článek
Český Krumlov z Anděla Páně 2: Režisér Strach prosil u Boha za život pro Bartošku! Český Krumlov z Anděla Páně 2: Režisér Strach prosil u Boha za život pro Bartošku! Anděl Petronel a čert Uriáš se v druhém díle populárního Anděla Páně vydají na zemi najít jablko ze ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Vízner
Oldřich Vízner
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Tomáš Červinek
Tomáš Červinek
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková
zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan
zobrazit profil Claudia Zounarová
Claudia Zounarová
zobrazit profil Ulrike Kotajná
Ulrike Kotajná