Stanislav Majer | Celebwiki.cz

Stanislav Majer

Datum narození: 5.6.1978
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Stanislav Majer se široké divácké obci uvedl jako majitel hostince v seriálu Ulice. Zlomové pro něj byly role, které dostal od režiséra Jana Hřebejka. A posléze se vypracoval na „sexy detektiva“.

Vyučený truhlář Stanislav Majer se představil na prknech několika divadel: Divadlo Komedie, Divadlo Stará vodárna Louny, Multiprostor Louny Divadelního studia Továrna, Multiprostor v Lounech, posléze Činoherního studia Ústí nad Labem. V pražském Divadle Na zábradlí se stal členem stálého souboru roku 2012, kde jej přijali poté, co ukončil studia na DAMU. Jeho první role zde byla hned hlavní, a to v inscenaci Utěšitel v úpravě hry N. Westa Osamělá srdce. Vidět jste ho mohli v Asanaci Václava Havla, v Tartuffe Games, ve Višňovém sadu či v představení Šedá sedmdesátá.

STANISLAV MAJER – DLOUHÝ A VELIKÝ

Objevil se také v TV seriálech Zdivočelá země, Zázraky života, Sanitka, ale do širšího povědomí vešel až díky TV seriálu Ulice (2013) a Hřebejkovým filmům Odpad, město, smrt (2012) a Líbánky (2013).

Do povědomí širšího počtu diváků se dostal až díky seriálu Ulice, kde od roku 2013 ztvárňuje postavu majitele restaurace Michala Millera. Objevil se také v seriálech Zdivočelá země a Zázraky života. „Sexy Majer“ se z něj stal poté, co dostal role zejména detektivů. Třeba v Modrých stínech, kde je tvrdý a nekompromisní, ale přesto pro mnoho žen okouzlující.

První větší filmovou příležitost mu dal režisér Jan Hřebejk ve filmovém zpracování divadelní hry Odpad město smrt (2012) a v dramatu Líbánky (2013) po boku Ani Geislerové. Mnoho kritiků pak Stanislavu Majerovi předpovídalo slibnou hereckou budoucnost. Zahrál si v komedie Wilsonov (2015), a to spolu Vojtěchem Dykem, Jiřím Macháčkem a Janem Krausem. Vedle Kryštofa Hádka byl v titulcích hned na druhém místě napsán v historickém televizním dramatu Hlas pro římského krále (2016). V komediální filmové pohádce režiséra Jiřího Stracha z téhož roku se Stanislav Majer ukázal spolu s celou škálou známých hvězd: Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Bartoška, Vica Kerekes, Klára Issová, Jaroslav Plesl, Pavel Liška, Marek Taclík, Bolek Polívka, Aňa Geislerová, Lucie Bílá, Alena Mihulová, Vojtěch Dyk, Petr Čtvrtníček.

STANISLAV MAJER, TO JE ALE SEXY FEŠÁK

 

Články o celebritě

Pavla Beretová: V reálu bych profesi kriminalistky neustála Pavla Beretová: V reálu bych profesi kriminalistky neustála Pavla Beretová (35) herecky působí v pražských divadlech, ale narodila se v Ostravě a tam se teď… číst článek
Totálně zpackaný závěr! Poslední díl Živých terčů zklamal diváky Totálně zpackaný závěr! Poslední díl Živých terčů zklamal diváky Česká televize v neděli večer odvysílala třetí a zároveň poslední díl kriminální minisérie Živé terče… číst článek
Uniklo z natáčení filmu Zlatý podraz: Záběry, ze kterých mrazí! Uniklo z natáčení filmu Zlatý podraz: Záběry, ze kterých mrazí! Tragický příběh hrdiny, ze kterého mrazí. Takovou roli dostal ve Zlatém podrazu Stanislav Majer (40).… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Richard Autner
Richard Autner
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Pavel Řezníček
Pavel Řezníček
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza
zobrazit profil Vlastina Svátková
Vlastina Svátková
zobrazit profil Ben Stiller
Ben Stiller