Olga Želenská

Datum narození: 20. 12. 1960
Přezdívka: Háta
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zakladatelka pražského Divadla Háta
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Oga Želenská založila Divadelní společnost Háta, jejíž se stala ředitelkou. Televizní diváci její talent mohli obdivovat v seriálech, a to především v Přístavu TV Prima.

Již za studií na Pražské konzervatoři (1976 až 1982) Olga Želenská nastoupila do kolínského divadla a též hostovala mj. v Divadle Jiřího Wolkera či v Realistickém divadle. V Kolíně, kde žila patnáct let, hrála v tamním souboru, kde ztvárnila řadu význačných postav. Jmenujme např. role, jako jsou Rozára v Maryše, Anna Franková - Deník Anny Frankové, Diderotova Jeptiška. Poté hostovala v ABC a v příbramském divadle.

OLGA ŽELENSKÁ O SVÝCH MUŽÍCH BLB VEDLE BLA

Nezkrotná a talentovaná Ogla Želenská založila Divadelní společnost Háta, která rozdává radost, smích a dobrou náladu již od roku 1998. Olga „Háta“ Želenská se stala ředitelkou tohoto úspěšného spolku. Diváci ji zde mohli vidět např. v hrách Hvězdné manýry, Do ložnice vstupujte jednotlivě!, Vztahy na úrovni, Tři bratři v nesnázích, Světáci, Klíče na neděli.

Před filmovou kamerou se Olga Želenská, tehdy již Olga Želenská Drápalová, poprvé objevila v dramatu Smrť šitá na mieru (1979), dílu i přes totalitní režim špičkových slovenských tvůrců, režiséra Martina Hollého a scénáristy Tibora Vichty, kteří do něj obsadili mj.Vlado Müllera či Květu Fialovou.

Televizní diváci, tedy milovníci seriálů, si Olgy Želenské Drápalové mohli všimnout v Ulici, ve Světlech pasáže či v sitcomu TV Nova Helena se Sandrou Pogodovou a Leošem Nohou v hlavních rolích. Nepřehlédnutelnou postavu operní pěvkyně v důchodu Lili Braumové si Olga Želenská zahrála v úspěšném seriálu televize prima Přístav.

Roku 1986 se Olze Želenské narodila dcera Karolína. Herečka je rozvedená. O vztahy němal herečka a vyhlédavána dábérna nikdy nuzi. Několik let žila mj. s hercem Pavlem Trávníčkem. Její současný partner, někdejší spolužák z gymnázia, je ortopéd.

 

Články o celebritě

Godla hvězdou StarDance! Dalších 9 slavných soutěžících uvnitř! Godla hvězdou StarDance! Dalších 9 slavných soutěžících uvnitř! Půl roku života budou svá těla ohýbat v rytmu tance, lepit si krvavé puchýře a soutěžit v nejsledova... číst článek
Nehezká minulost Trávníčka: Jeho chování k bývalkám děsí! Nehezká minulost Trávníčka: Jeho chování k bývalkám děsí! V mládí ztvárnil prince v jedné z nejúspěšnějších pohádek vůbec. Od té doby po něm ženy šílely a pře... číst článek
Pohádkový princ Trávníček slaví 70 let: Život plný žen, dětí a alkoholu?! Pohádkový princ Trávníček slaví 70 let: Život plný žen, dětí a alkoholu?! Manželka Monika (34) o něm hovoří jako o svém osudovém muži a k dnešním narozeninám Pavlu Trávníčkov... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Simona Chytrová
Simona Chytrová
zobrazit profil Vasil Fridrich
Vasil Fridrich
zobrazit profil Sabina Laurinová
Sabina Laurinová
zobrazit profil Světlana Nálepková
Světlana Nálepková
zobrazit profil Tomáš Měcháček
Tomáš Měcháček
zobrazit profil Martina Babišová
Martina Babišová
zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová