Olga Želenská | Celebwiki.cz

Olga Želenská

Datum narození: 20. 12. 1960
Přezdívka: Háta
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zakladatelka pražského Divadla Háta
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Oga Želenská založila Divadelní společnost Háta, jejíž se stala ředitelkou. Televizní diváci její talent mohli obdivovat v seriálech, a to především v Přístavu TV Prima.

Již za studií na Pražské konzervatoři (1976 až 1982) Olga Želenská nastoupila do kolínského divadla a též hostovala mj. v Divadle Jiřího Wolkera či v Realistickém divadle. V Kolíně, kde žila patnáct let, hrála v tamním souboru, kde ztvárnila řadu význačných postav. Jmenujme např. role, jako jsou Rozára v Maryše, Anna Franková - Deník Anny Frankové, Diderotova Jeptiška. Poté hostovala v ABC a v příbramském divadle.

OLGA ŽELENSKÁ O SVÝCH MUŽÍCH BLB VEDLE BLA

Nezkrotná a talentovaná Ogla Želenská založila Divadelní společnost Háta, která rozdává radost, smích a dobrou náladu již od roku 1998. Olga „Háta“ Želenská se stala ředitelkou tohoto úspěšného spolku. Diváci ji zde mohli vidět např. v hrách Hvězdné manýry, Do ložnice vstupujte jednotlivě!, Vztahy na úrovni, Tři bratři v nesnázích, Světáci, Klíče na neděli.

Před filmovou kamerou se Olga Želenská, tehdy již Olga Želenská Drápalová, poprvé objevila v dramatu Smrť šitá na mieru (1979), dílu i přes totalitní režim špičkových slovenských tvůrců, režiséra Martina Hollého a scénáristy Tibora Vichty, kteří do něj obsadili mj.Vlado Müllera či Květu Fialovou.

Televizní diváci, tedy milovníci seriálů, si Olgy Želenské Drápalové mohli všimnout v Ulici, ve Světlech pasáže či v sitcomu TV Nova Helena se Sandrou Pogodovou a Leošem Nohou v hlavních rolích. Nepřehlédnutelnou postavu operní pěvkyně v důchodu Lili Braumové si Olga Želenská zahrála v úspěšném seriálu televize prima Přístav.

Roku 1986 se Olze Želenské narodila dcera Karolína. Herečka je rozvedená. O vztahy němal herečka a vyhlédavána dábérna nikdy nuzi. Několik let žila mj. s hercem Pavlem Trávníčkem. Její současný partner, někdejší spolužák z gymnázia, je ortopéd.

 

Články o celebritě

Legendární major Hradec slavil 85: Rudolf Jelínek má jasno! Stáří není pro sraby Legendární major Hradec slavil 85: Rudolf Jelínek má jasno! Stáří není pro sraby Zdraví ho v uplynulých letech zradilo hned několikrát, ale Rudolf Jelínek (84) nebyl hrdinou jen ve ... číst článek
Monika Absolonová v Lucerně: Vášnivá líbačka s hokejistou přímo na pódiu! Monika Absolonová v Lucerně: Vášnivá líbačka s hokejistou přímo na pódiu! Sněhulák, sob, Santův čepeček i úhledně zabalený dáreček! To vše měla na svém koncertě v Lucerně na ... číst článek
Zděšení Mahuleny Bočanové (50): Jsem zase těhotná?! Zděšení Mahuleny Bočanové (50): Jsem zase těhotná?! Výchova dětí je plná radostí, ale i starostí. O tom ví své i herečka Mahulena Bočanová (50), která m... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Jan Komínek
Jan Komínek
zobrazit profil Vávlav Kotva
Vávlav Kotva
zobrazit profil Petr Reidinger
Petr Reidinger
zobrazit profil Otakar Brousek mladší
Otakar Brousek mladší
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Vojtěch Dyk
Vojtěch Dyk
zobrazit profil Nina Divíšková
Nina Divíšková