Olga Želenská | Celebwiki.cz

Olga Želenská

Datum narození: 20.12.1960
Přezdívka: Háta
Místo narození: Praha
Profese: herečka, zakladatelka pražského Divadla Háta
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herečka Oga Želenská založila Divadelní společnost Háta, jejíž se stala ředitelkou. Televizní diváci její talent mohli obdivovat v seriálech, a to především v Přístavu TV Prima.

Již za studií na Pražské konzervatoři (1976 až 1982) Olga Želenská nastoupila do kolínského divadla a též hostovala mj. v Divadle Jiřího Wolkera či v Realistickém divadle. V Kolíně, kde žila patnáct let, hrála v tamním souboru, kde ztvárnila řadu význačných postav. Jmenujme např. role, jako jsou Rozára v Maryše, Anna Franková - Deník Anny Frankové, Diderotova Jeptiška. Poté hostovala v ABC a v příbramském divadle.

OLGA ŽELENSKÁ O SVÝCH MUŽÍCH BLB VEDLE BLA

Nezkrotná a talentovaná Ogla Želenská založila Divadelní společnost Háta, která rozdává radost, smích a dobrou náladu již od roku 1998. Olga „Háta“ Želenská se stala ředitelkou tohoto úspěšného spolku. Diváci ji zde mohli vidět např. v hrách Hvězdné manýry, Do ložnice vstupujte jednotlivě!, Vztahy na úrovni, Tři bratři v nesnázích, Světáci, Klíče na neděli.

Před filmovou kamerou se Olga Želenská, tehdy již Olga Želenská Drápalová, poprvé objevila v dramatu Smrť šitá na mieru (1979), dílu i přes totalitní režim špičkových slovenských tvůrců, režiséra Martina Hollého a scénáristy Tibora Vichty, kteří do něj obsadili mj.Vlado Müllera či Květu Fialovou.

Televizní diváci, tedy milovníci seriálů, si Olgy Želenské Drápalové mohli všimnout v Ulici, ve Světlech pasáže či v sitcomu TV Nova Helena se Sandrou Pogodovou a Leošem Nohou v hlavních rolích. Nepřehlédnutelnou postavu operní pěvkyně v důchodu Lili Braumové si Olga Želenská zahrála v úspěšném seriálu televize prima Přístav.

Roku 1986 se Olze Želenské narodila dcera Karolína. Herečka je rozvedená. O vztahy němal herečka a vyhlédavána dábérna nikdy nuzi. Několik let žila mj. s hercem Pavlem Trávníčkem. Její současný partner, někdejší spolužák z gymnázia, je ortopéd.

 

Články o celebritě

Zděšení Mahuleny Bočanové (50): Jsem zase těhotná?! Zděšení Mahuleny Bočanové (50): Jsem zase těhotná?! Výchova dětí je plná radostí, ale i starostí. O tom ví své i herečka Mahulena Bočanová (50), která… číst článek
Podmanivá padesátnice Bočanová: Muže si pouštím už jen k tělu! Podmanivá padesátnice Bočanová: Muže si pouštím už jen k tělu! Má pořádně proříznutou pusu a někdy z ní vypouští i věty, které může někdo jen těžko rozdýchávat.… číst článek
Zounar přistižen na večeři s bývalkou! Dali se znovu dohromady? Zounar přistižen na večeři s bývalkou! Dali se znovu dohromady? Už se dávno rozešli a spojuje je pouze dcera Claudie (8). Jenže teď to vypadá, jako by k sobě někdejší… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař
zobrazit profil Roman Mrázik
Roman Mrázik
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Martin Pechlát
Martin Pechlát
zobrazit profil Alexis Bledel
Alexis Bledel
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková