Pavel Trávníček

Datum narození: 26. 10. 1950
Místo narození: Konice
Profese: herec, moderátor, dabér
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Pavel Trávníček proslul jako princ oblíbených českých filmových pohádek. Jeho první princeznou byla čarokrásná Libuše Šafránková v Třech oříškách pro Popelku.

Po JAMU působil Pavel Trávníček postupně v Divadle bratří Mrštíků, Divadle E. F. Buriana a v Městských divadlech pražských. Tří roky šéfoval uměleckému sboru Hudebního divadla Karlín. V roce 1993 odešel na volnou nohu.

PAVEL TRÁVNÍČEK - PROČ MANŽELKA VOLALA POLICII?

O pět let později založil divadlo Skelet, nynější Divadlo Pavla Trávníčka, kde zrežíroval dramata Čachtická paní, Létající snoubenky nebo Vražda sexem.

Pokud jde o princovskou kariéru Pavla Trávníčka po Popelce s Libuší Šafránkovou následovaly pohádky Třetí princ, O štěstí a kráse či O princi, který měl o kolečko víc (a opakované role následníků trůnů ho možná přivedly i k zálibě v masivním historickém nábytku, jímž se doma obklopuje).

Předvedl se i v televizním dramatu Vnitřní zrak, ve válečném snímku Kukačka v temném lese nebo v Podivném přátelství herce Jesenina. Pavel Trávníček se objevil i v seriálech Ošklivka Katka nebo Vyprávěj.

Zpočátku měl Pavel Trávníček problém s moravským akcentem. Ve filmech ho proto namlouvali jiní herci. Hned jak se svého přízvuku zbavil, stal se z něj špičkový dabér. Svou češtinu propůjčil hollywoodským hvězdám Melu Gibsonovi, Johnu Travoltovi nebo Alanu Aldovi.

Po smrti Libuše Šafránkové (zemřela 9. června 2021) se Pavel Trávníček rozhodl ukončit hereckou kariéru a zavřít své divadlo.

V roce 2021 Pavel Trávníček přijal nabídku České televize účastnit se 11. řady soutěže StarDance. Partnerkou se mu v ní stala tanečnice Veronika Lálová. Vypadli jako první.

O PAVLU TRÁVNÍČKVI ČTĚTE ZDE>>

Neztratil se ani v moderování. Pavel Trávníček uváděl pěvecké soutěže Caruso Show a Do-re-mi, díky které se seznámil se svou dlouholetou partnerkou a posléze manažerkou svého divadla Monikou Fialkovou, s níž se oženil roku 2015.

Předtím Pavla Trávníčka uchvátily herečka Simona Stašová, jeho první manželka, baletka Eva Štefková, jeho druhá žena, a i někdejší provozní jeho divadla Lucie Vrbová, s níž vstoupil do třetího manželství. Kromě toho jeho srdce získala i herečka Helena Dytrtová, se kterou má syna Pavla. Staršího syna Adama má s Evou Štefkovou.

 

Články o celebritě

Pátý večer StarDance má svou oběť: V soutěži dotančila Marika Šoposká alias Bibi z Ordinace Pátý večer StarDance má svou oběť: V soutěži dotančila Marika Šoposká alias Bibi z Ordinace Divácky velice oblíbená taneční soutěž StarDance …když hvězdy tančí je během tohoto ročníku plná pře... číst článek
Slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku: Letos na svátky v televizi hned čtrnáctkrát?! Slavná pohádka Tři oříšky pro Popelku: Letos na svátky v televizi hned čtrnáctkrát?! Není tajemstvím, že se koprodukční pohádka Tři oříšky pro Popelku těší v zahraničí stejné oblibě jak... číst článek
Překvapivý čtvrtý večer StarDance: Soutěž opustili Babčáková a Godla! Překvapivý čtvrtý večer StarDance: Soutěž opustili Babčáková a Godla! Populární soutěž StarDance, letos zkomplikovaná koronavirem, je vždy plná tance a elegantní zábavy. ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Barbora Petrová
Barbora Petrová
zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Bohdana Pavlíková
Bohdana Pavlíková