Simona Stašová | Celebwiki.cz

Simona Stašová

Datum narození: 19.3.1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Simona Stašová své umění a šarm předvedla publiku mnoha divadel, stejně jako divákům řady filmů, z nichž některé se již staly kultovními. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

SIMONA STAŠOVÁ TERČEM ŠEJDÍŘŮ

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Těmi nejlepšími bezesporu jsou postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat (oba z dílny Jana Hřebejka) nebo z romantického snímku Filipa Renče Román pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Simona Stašová byla třikát nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Pelíšky, Román pro ženy a Lída Baarová.

O SIMONĚ STAŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se Simona Stašová provadal za kolegu Pavla Trávníčka. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že herec dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i jeho další partnerky. Druhé manželství Simony Stašové s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tento vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Herec podivných rolí Jaromír Nosek: Mám psychickou poruchu, ale směju se jí! Herec podivných rolí Jaromír Nosek: Mám psychickou poruchu, ale směju se jí! Hraje v komediích i kriminálkách, ale jeho postavy mají společné jedno. Bývají zvláštní. Jaromír… číst článek
Herečka Jiřina Bohdalová (88): SETKÁNÍ, KTERÉ NEČEKALA! Herečka Jiřina Bohdalová (88): SETKÁNÍ, KTERÉ NEČEKALA! Za rok a kousek jí bude devadesát, ale na jevišti trsá rokenrol jako čamrda! Jiřina Bohdalová (88)… číst článek
Bohdalová slavila poslední premiéru! Nejbližší kamarád ale chyběl... Bohdalová slavila poslední premiéru! Nejbližší kamarád ale chyběl... Za rok a kousek jí bude devadesát, ale na jevišti trsá rock n'roll jako čamrda! Jiřina Bohdalová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Patrik Holubář
Patrik Holubář
zobrazit profil Antónia Lišková
Antónia Lišková
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Tomáš Maštalír
Tomáš Maštalír
zobrazit profil Denisa Pfauserová
Denisa Pfauserová
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest