Simona Stašová | Celebwiki.cz

Simona Stašová

Datum narození: 19. 3. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Simona Stašová své umění a šarm předvedla publiku mnoha divadel, stejně jako divákům řady filmů, z nichž některé se již staly kultovními. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

SIMONA STAŠOVÁ TERČEM ŠEJDÍŘŮ

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Těmi nejlepšími bezesporu jsou postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat (oba z dílny Jana Hřebejka) nebo z romantického snímku Filipa Renče Román pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Simona Stašová byla třikát nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Pelíšky, Román pro ženy a Lída Baarová.

O SIMONĚ STAŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se Simona Stašová provadal za kolegu Pavla Trávníčka. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že herec dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i jeho další partnerky. Druhé manželství Simony Stašové s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tento vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Šok mezi sousedy Freje: Jeho milenkou je Stašová?! Šok mezi sousedy Freje: Jeho milenkou je Stašová?! Učiněné pozdvižení způsobila v Hostivici u Prahy Simona Stašová (65). To když s Ladislavem Frejem (7... číst článek
Zelenková dostala k 70. narozeninám neskutečný dárek: Šok, ztráta řeči a nakonec pláč!  Zelenková dostala k 70. narozeninám neskutečný dárek: Šok, ztráta řeči a nakonec pláč! Zpěvačka Jitka Zelenková oslaví 5. června 70 let. Její přátelé jí o pár dní dřív uspořádali tajnou o... číst článek
Těhotná Vendula Pizingerová (48): VZKAZ JEJÍHO PORODNÍKA! Těhotná Vendula Pizingerová (48): VZKAZ JEJÍHO PORODNÍKA! Když Vendula Svobodová-Pizingerová oznámila, že se ve svých 48 letech stane opět maminkou, většina l... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Hanuš
Miroslav Hanuš
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Barbora Poláková
Barbora Poláková
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi