Simona Stašová | Celebwiki.cz

Simona Stašová

Datum narození: 19. 3. 1955
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Simona Stašová své umění a šarm předvedla publiku mnoha divadel, stejně jako divákům řady filmů, z nichž některé se již staly kultovními. Třikrát se vdala, třikrát se rozvedla.

Na divadelních prknech se objevovala herečka Simona Stašová už jako studentka konzervatoře a pražské DAMU. Účinkovala na scénách v Českých Budějovicích, Příbrami a také v pražských divadlech ABC nebo Na Jizerce. Zahrála si v Taxi na věčnost, Láskách paní Katty nebo Veselých paničkách windsorských. V Divadle Rokoko excelovala v Shirely Valentine, Divadlo v Řeznické zdobila svými výkony ve hře Římské noci. Za roli Evy v dramatu Drobečky z perníku získala divadelní Cenu Thálie.

SIMONA STAŠOVÁ TERČEM ŠEJDÍŘŮ

Film jí dopřál několik výrazných rolí. Těmi nejlepšími bezesporu jsou postavy z komedie Pelíšky, dramatu Musíme si pomáhat (oba z dílny Jana Hřebejka) nebo z romantického snímku Filipa Renče Román pro ženy. Simona Stašová se objevila i v Babím létě, Štěstí či Mužích v naději. Mezi její domény patří i televize, zejména seriály – Nemocnice na kraji města, Místo nahoře nebo Josef a Ly – a pohádky. Hrála také v řadě televizních inscenací.

Simona Stašová byla třikát nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli, a to ve filmech Pelíšky, Román pro ženy a Lída Baarová.

O SIMONĚ STAŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Její matkou je herečka Jiřina Bohdalová, otcem vědec Břetislav Staša. Poprvé se Simona Stašová provadal za kolegu Pavla Trávníčka. O tom, proč se rozvedli, odmítají oba mluvit, ale bulvár spekuluje, že herec dost pil a byl agresivní. Potvrdily to i jeho další partnerky. Druhé manželství Simony Stašové s italským profesorem Eusebiemem Ciccotimim vydrželo osm let. Vzešel z něj syn Marek. Syna Vojtu má s třetím mužem, hercem Pavlem Skřípalem. Ani tento vztah nevydržel.

 

Články o celebritě

Václav Kopta přiznal nemoc! Na slova o covidu reagovala řada kolegů Václav Kopta přiznal nemoc! Na slova o covidu reagovala řada kolegů V poslední době rapidně přibývá lidí nakažených covidem-19 a tato nemoc se nevyhýbá ani známým osobn... číst článek
Čtvrtníček s covidem na JIPu: První slova z nemocnice! Co vzkázal? Čtvrtníček s covidem na JIPu: První slova z nemocnice! Co vzkázal? Všichni blízcí i jeho fanoušci o něj měli velký strach. Přece jen, když se objevily zprávy, že Petr ... číst článek
Dáša Bláhová: Co vyzradila na Menzela (†82)?! Dáša Bláhová: Co vyzradila na Menzela (†82)?! Na oscarového režiséra Jiřího Menzela (†82) zavzpomínala se zpožděním také herečka Dáša Bláhová (72)... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Jan Maršál
Jan Maršál
zobrazit profil Radim Fiala
Radim Fiala
zobrazit profil Vojtěch Machuta
Vojtěch Machuta
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner