Petra Hřebíčková | Celebwiki.cz

Petra Hřebíčková

Datum narození: 20.9.1979
Místo narození: Hodonín
Profese: Herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Mladá a talentovaná, taková je herečka Petra Hřebíčková. Má za sebou mnohé role jak na prknech divadla, tak i na filmovém plátně.

Ve svém rodném Hodoníně vystudovala Petra Hřebíčková Obchodní akademii. Ale touto cestou se vydat nechtěla. Proto pokračovala ve studiu na brněnské JAMU. První angažmá dostala v brněnském divadle Polárka, odkud dále putovala do Zlína, kde v Městském divadle výborně ztvárnila roli Maryši ve stejnojmeném dramatu, za kterou obdržela cenu Thálie. Její další působení se přesunulo do Prahy, kde zatím zůstala. Diváci ji zde mohli vidět v Divadle na Fidlovačce nebo ve Státní opeře.

Do povědomí se ale Petra Hřebíčková zapsala teprve filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Filmovou roli také dostala v dramatu Kawasakiho růže nebo v komedii Muži v naději. Její parketou se ale staly především televizní seriály, ve kterých ztvárňuje postavy křehkých žen. Je to například, divácky velmi oblíbený, seriál Ulice, dále Kriminálka Anděl, Helena, Nevinné lži nebo seriál Případy 1. oddělení. V současné době ji diváci mohou pravidelně vídat v seriálu Svatby v Benátkách, kde hraje spolumajitelku svatebního salónu Olgu Drozdovou. Hereckými kolegy jsou jí například pohledný Ondřej Veselý nebo sexy Alice Bendová.

Od poloviny roku 2010 trvale vystupuje ve Švandově divadle. Petra Hřebíčková také prozradila, že velmi ráda zpívá. Proto se nebrání ani muzikálovým rolím. Další její vášní je tanec. Jako malá chodila do baletu a pak volně přešla na latinsko-americké tance. Když si její sestra Monika založila taneční skupinu, s chutí se okamžitě přidala.

Zatím je Petra Hřebíčková single, práce jí zabírá všechen volný čas. Navíc na dlouhodobé vztahy zatím není, ale do budoucna si přeje mít velkou rodinu.

 

Články o celebritě

Milionová šance Elišky Balzerové: K sedmdesátinám dostala novou lásku! Milionová šance Elišky Balzerové: K sedmdesátinám dostala novou lásku! K letošním 70. narozeninám dostala Eliška Balzerová velmi dobře zaplacenou roli v novém románu Příliš… číst článek
Pravda o smrti houslistky Šuranské (†41): Krutá nemoc jí vzala vše! Pravda o smrti houslistky Šuranské (†41): Krutá nemoc jí vzala vše! Těšila se na listopadové koncerty, které by jí daly zapomenout na vážné onemocnění. Slavná houslistka… číst článek
Vysportovaná Petra Hřebíčková: Konečně se za své tělo nestydí! Vysportovaná Petra Hřebíčková: Konečně se za své tělo nestydí! Dřina kvůli roli ve filmu Přes prsty se Petře Hřebíčkové (39) vyplatila. Maminka dvou dětí na červeném… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladilav Frej jr.
Ladilav Frej jr.
zobrazit profil Vladimír Hajdu
Vladimír Hajdu
zobrazit profil Jiří Čapka
Jiří Čapka
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Brad Pitt
Brad Pitt
zobrazit profil Dagmar Patrasová
Dagmar Patrasová
zobrazit profil Simona Zmrzlá
Simona Zmrzlá
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová