Petra Hřebíčková

Petra Hřebíčková

Datum narození: 20. 9. 1979
Místo narození: Hodonín
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petra Hřebíčková, držitelka Ceny Thálie, zazářila v komediích Bezva ženská na krku nebo Štěstí je krásná věc.

Ve svém rodném Hodoníně Petra Hřebíčková vystudovala Obchodní akademii. Ale touto cestou se vydat nechtěla. Proto pokračovala ve studiu na brněnské JAMU. První angažmá dostala v brněnském divadle Polárka, odkud dále putovala do Zlína, kde v Městském divadle výborně ztvárnila roli Maryši ve stejnojmeném dramatu, za kterou obdržela Cenu Thálie.

Hřebíčková si zahrála v Ulici i v Přístavu

Její další působení se přesunulo do Prahy. Diváci ji zde mohli vidět v Divadle Na Fidlovačce nebo ve Státní opeře. V polovině roku 2010 Petra Hřebíčková začala vystupovat ve Švandově divadle. 

Do povědomí veřejnosti se Petra Hřebíčková zapsala filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Roli dostala v dramatu Kawasakiho růže nebo v komedii Muži v naději. Její parketou se ale staly především televizní seriály, ve kterých ztvárňuje postavy křehkých žen. Je to např. UliceKriminálka Anděl, Helena, Nevinné lži, Přístav, Rédl, Případy 1. oddělení nebo Svatby v Benátkách.

Hlavní role Petra Hřebíčková na filmovém plátně dostala v komediích Bezva ženské na krku, v níž volí mezi nevěrným manželem v podání Jiřího Langmajera a svérázem, jehož ztvárnil Ondřej Vetchý, a Štěstí je krásná věc, kde jí po boku stanul Karel Zima.

Petra Hřebíčková se nebrání ani muzikálu

Herečka Petra Hřebíčková také velmi ráda zpívá, proto se nebrání ani muzikálovým rolím. Další její vášní je tanec. Jako malá chodila do baletu a pak volně přešla na latinsko-americké tance. Když si její sestra Monika založila taneční skupinu, s chutí se okamžitě přidala.

Petra Hřebíčková má dva syny a dceru s hercem Matějem Dadákem.

 

Články o celebritě

Petra Hřebíčková (41) ukázala novorozenou dceru: Prozradila detaily utajovaného porodu Petra Hřebíčková (41) ukázala novorozenou dceru: Prozradila detaily utajovaného porodu Oblíbené herečce se podařilo třetí těhotenství tajit až do šestého měsíce. Nebýt pozvání do talk sho... číst článek
Herečka Petra Hřebíčková (41) utajila porod! Povedla se do třetice holčička? Herečka Petra Hřebíčková (41) utajila porod! Povedla se do třetice holčička? Třetí těhotenství tajila až do šestého měsíce, a kdyby nebyla hostem talk show Honzy Dědka, tak těžk... číst článek
Topmodelka Karolína Kurková: Šik i v teniskách! Topmodelka Karolína Kurková: Šik i v teniskách! Topmodelku světového formátu v sobě nezapře! Karolína Kurková (38) momentálně tráví dny v New Yorku ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Kusnjerová
Hana Kusnjerová
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Petra Molnárová
Petra Molnárová
zobrazit profil John Travolta
John Travolta
zobrazit profil Beáta Hrnčiříková
Beáta Hrnčiříková
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Zuzana Porubjaková
Zuzana Porubjaková
zobrazit profil Lindsay Lohan
Lindsay Lohan