Petra Hřebíčková | Celebwiki.cz

Petra Hřebíčková

Datum narození: 20. 9. 1979
Místo narození: Hodonín
Profese: Herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Mladá a talentovaná, taková je herečka Petra Hřebíčková. Má za sebou mnohé role jak na prknech divadla, tak i na filmovém plátně.

Ve svém rodném Hodoníně vystudovala Petra Hřebíčková Obchodní akademii. Ale touto cestou se vydat nechtěla. Proto pokračovala ve studiu na brněnské JAMU. První angažmá dostala v brněnském divadle Polárka, odkud dále putovala do Zlína, kde v Městském divadle výborně ztvárnila roli Maryši ve stejnojmeném dramatu, za kterou obdržela cenu Thálie. Její další působení se přesunulo do Prahy, kde zatím zůstala. Diváci ji zde mohli vidět v Divadle na Fidlovačce nebo ve Státní opeře.

Do povědomí se ale Petra Hřebíčková zapsala teprve filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Filmovou roli také dostala v dramatu Kawasakiho růže nebo v komedii Muži v naději. Její parketou se ale staly především televizní seriály, ve kterých ztvárňuje postavy křehkých žen. Je to například, divácky velmi oblíbený, seriál Ulice, dále Kriminálka Anděl, Helena, Nevinné lži nebo seriál Případy 1. oddělení. V současné době ji diváci mohou pravidelně vídat v seriálu Svatby v Benátkách, kde hraje spolumajitelku svatebního salónu Olgu Drozdovou. Hereckými kolegy jsou jí například pohledný Ondřej Veselý nebo sexy Alice Bendová.

Od poloviny roku 2010 trvale vystupuje ve Švandově divadle. Petra Hřebíčková také prozradila, že velmi ráda zpívá. Proto se nebrání ani muzikálovým rolím. Další její vášní je tanec. Jako malá chodila do baletu a pak volně přešla na latinsko-americké tance. Když si její sestra Monika založila taneční skupinu, s chutí se okamžitě přidala.

Zatím je Petra Hřebíčková single, práce jí zabírá všechen volný čas. Navíc na dlouhodobé vztahy zatím není, ale do budoucna si přeje mít velkou rodinu.

 

Články o celebritě

Sexy trapas na premiéře filmu Štěstí je krásná věc: Silikonové reality hvězdě vypadlo prso! Sexy trapas na premiéře filmu Štěstí je krásná věc: Silikonové reality hvězdě vypadlo prso! Na středeční premiéře filmu Štěstí je krásná věc bylo opravdu krásně – a velice živo. Pozornost se n... číst článek
Polonahé Petře Hřebíčkové v posteli zpíval Kotvald: Zírala jsem jako blázen! Polonahé Petře Hřebíčkové v posteli zpíval Kotvald: Zírala jsem jako blázen! Zase ji svlékli a polonahou »přikovali« mezi lůžkoviny. Tentokrát si milostné scény Petra Hřebíčková... číst článek
Polonahá Petra Hřebíčková: Do postele jí zpíval Kotvald! Polonahá Petra Hřebíčková: Do postele jí zpíval Kotvald! Zase ji svékli a polonahou  »přikovali« mezi lůžkoviny. Tentokrát si milostné scény Petra Hřebíčková... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Daniel Craig
Daniel Craig
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Marie Drahokoupilová
Marie Drahokoupilová
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo