Petra Hřebíčková

Petra Hřebíčková

Datum narození: 20. 9. 1979
Místo narození: Hodonín
Profese: herečka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Petra Hřebíčková, držitelka Ceny Thálie, zazářila v komediích Bezva ženská na krku nebo Štěstí je krásná věc.

Ve svém rodném Hodoníně Petra Hřebíčková vystudovala Obchodní akademii. Ale touto cestou se vydat nechtěla. Proto pokračovala ve studiu na brněnské JAMU. První angažmá dostala v brněnském divadle Polárka, odkud dále putovala do Zlína, kde v Městském divadle výborně ztvárnila roli Maryši ve stejnojmeném dramatu, za kterou obdržela Cenu Thálie.

Hřebíčková si zahrála v Ulici i v Přístavu

Její další působení se přesunulo do Prahy. Diváci ji zde mohli vidět v Divadle Na Fidlovačce nebo ve Státní opeře. V polovině roku 2010 Petra Hřebíčková začala vystupovat ve Švandově divadle. 

Do povědomí veřejnosti se Petra Hřebíčková zapsala filmem Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále. Roli dostala v dramatu Kawasakiho růže nebo v komedii Muži v naději. Její parketou se ale staly především televizní seriály, ve kterých ztvárňuje postavy křehkých žen. Je to např. UliceKriminálka Anděl, Helena, Nevinné lži, Přístav, Rédl, Případy 1. oddělení nebo Svatby v Benátkách.

Hlavní role Petra Hřebíčková na filmovém plátně dostala v komediích Bezva ženské na krku, v níž volí mezi nevěrným manželem v podání Jiřího Langmajera a svérázem, jehož ztvárnil Ondřej Vetchý, a Štěstí je krásná věc, kde jí po boku stanul Karel Zima.

Petra Hřebíčková se nebrání ani muzikálu

Herečka Petra Hřebíčková také velmi ráda zpívá, proto se nebrání ani muzikálovým rolím. Další její vášní je tanec. Jako malá chodila do baletu a pak volně přešla na latinsko-americké tance. Když si její sestra Monika založila taneční skupinu, s chutí se okamžitě přidala.

Petra Hřebíčková má dva syny a dceru s hercem Matějem Dadákem.

 

Články o celebritě

Nejoblíbenější seriál Česka: ZMATKY S VYSÍLÁNÍM SLUNEČNÉ Nejoblíbenější seriál Česka: ZMATKY S VYSÍLÁNÍM SLUNEČNÉ Větší porce romantiky a dobrodružství čeká na diváky Slunečné. „Mohou se těšit na dvojitou dávku pří... číst článek
Herečka Petra Hřebíčková (42) truchlí: Zemřel její blízký přítel, který jí byl vzorem a oporou! Herečka Petra Hřebíčková (42) truchlí: Zemřel její blízký přítel, který jí byl vzorem a oporou! Herečka Petra Hřebíčková (42) se sice raduje ze své rodiny a především dětí - Šimona, Mikuláše a nej... číst článek
Premiéra filmu Zbožňovaný: Dekolt Chýlkové uchvátil Bartošku! Hřebíčková dva měsíce po porodu Premiéra filmu Zbožňovaný: Dekolt Chýlkové uchvátil Bartošku! Hřebíčková dva měsíce po porodu Jiří Bartoška (74) v hlavní roli nejenom na plátně, ale i na premiéře. Do Lucerny dorazil bez manžel... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Janatková
Barbora Janatková
zobrazit profil Monika Hilmerová
Monika Hilmerová
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Tatiana Dyková
Tatiana Dyková