Filip Čapka

Datum narození: 19. 12. 1974
Místo narození: Ostrava
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Filip Čapka, který pochází z rozvětvené herecké rodiny, je držitelem Ceny Thálie 2004 za roli v muzikálu Cikáni jdou do nebe.

V televizi Filip Čapka začal skutečně netradičně, a to hned hlavní rolí v rodinném snímku Správná trefa (1987), kde se na place setkal se Svatoplukem Skopalem a Miroslavem Donutilem. Další ústřední postava na něj čekala v pohádce Nevěsta s velkýma nohama (2002). Série hlavních rolí pokračovala česko-finským dramatem Restart (2005).

FILIP ČAPKA - ROZHOVOR

Filip Čapka si zahrál v Kukačkách

Talentovaný Filip Čapka hrál v řadě televizních inscenací (10 způsobů lásky, Skrývačky, Villa Faber) a seriálů (Cirkus Bukowsky, Poslední sezóna, Kriminálka Anděl, Cesty domů, Ententýky, Nevinné lži, Bohéma, Vzteklina, Kukačky).

Často je Filip Čapka obsazován i do filmů. Jmenujme Román pro muže, Mamas & Papas, kde si zahrál po boku své manželky Zuzany Čapkové, Hořící keř, Gangsteru Ka, Gangsteru Ka: Afričan či komedii Ostravak Ostravski.

FILIP ČAPKA A VÁŠNIVÁ LÍBAČKA

Filip Čapka pochází z rozvětvené herecké rodiny. Už dědeček byl ochotníkem a obě babičky se rovněž věnovaly divadlu. I za manželku si Filip Čapka vzal herečku Zuzanu, rozenou Kyselovou.

Čapka zakotvil v Národním divadle

Po absolvování JAMU Filip Čapka nastoupil do olomouckého divadla. Zlomem v kariéře se pro něj stala alternace Jiřího Langmajera v roli Edgara v Králi Learovi na Letních shakespearovských slavnostech v Praze. Hlavní město už neopustil: na čas spojil svou dráhu s Divadlem Bez zábradlí, na jehož pódiu si zahrál mimo jiné i v muzikálu Cikáni jdou do nebe roli Buči, za niž získal v roce 2004 Thálii.

Po několika hostováních na pražských scénách Filip Čapka zakotvil v roce 2010 ve stálém angažmá ve Švandově divadle na Smíchově. Posléze se stal členem Činohry Národního divadla. Představil se také na jiných scénách: Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické či Státní opera.

O FILIPU ČAPKOVI ČTĚTE ZDE>>

S manželkou Zuzanou Filip Čapka dceru Annu Ester.

 

Další Herci

zobrazit profil Michaela Pecháčková
Michaela Pecháčková
zobrazit profil Karla Chadimová
Karla Chadimová
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová
zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Jamie Belman
Jamie Belman
zobrazit profil Maitland Ward
Maitland Ward
zobrazit profil Norbert Lichý
Norbert Lichý
zobrazit profil Tomáš Vorel ml.
Tomáš Vorel ml.