Filip Čapka | Celebwiki.cz

Filip Čapka

Datum narození: 19. 12. 1974
Místo narození: Ostrava
Profese: herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Herec Filip Čapka, jehož znají jak filmoví nadšenci, tak televizní diváci, je držitelem Ceny Thálie 2004 za roli v muzikálu Cikáni jdou do nebe. Filip Čapka pochází z rozvětvené herecké rodiny.

V televizi Filip Čapka začal skutečně netradičně, a to hned hlavní rolí v rodinném snímku Správná trefa (1987), kde se na place setkal se Svatoplukem Skopalem a Miroslavem Donutilem. Další ústřední postava na něj čekala v pohádce Nevěsta s velkýma nohama (2002). V ní dále hráli Kamila Špráchalová, Nela Boudová, Jiří Štěpnička, Lenka Krobotová, Oldřich Navrátil, Václav Vydra, Jitka Ježková. Série hlavních rolí pokračovala česko-finským dramatem Restart (2005), kde účinkovali: Lenka Krobotová, Anna Polívková, Václav Jiráček, Miroslav Krobot, Jitka Čvančarová, Jan Révai či Tomáš Pavelka.

FILIP ČAPKA - ROZHOVOR

Talentovaný Filip Čapka hrál v řadě televizních inscenací (10 způsobů lásky, Skrývačky, Villa Faber) a seriálů (Cirkus Bukowsky, Poslední sezóna, Kriminálka Anděl, Cesty domů, Ententýky, Nevinné lži). Často je obsazován i do filmů. Jmenujme Román pro muže, Mamas & Papas, kde si zahrál po boku své manželky Zuzany Čapkové, Hořící keř, Gangsteru Ka, Gangsteru Ka: Afričan a komedii Ostravak Ostravski, do něhož byli obsazeni Igor Chmela, Dušan Sitek, Jitka Smutná, Pavel Kikinčuk či Jan Vondráček.

FILIP ČAPKA A VÁŠNIVÁ LÍBAČKA

Filip Čapka pochází z rozvětvené herecké rodiny. Už dědeček byl ochotníkem a obě babičky se rovněž věnovaly divadlu. I za manželku si Filip Čapka vzal herečku Zuzanu, rozenou Kyselovou. Po absolvování JAMU nastoupil do olomouckého divadla. Zlomem v kariéře se pro něj stala alternace Jiřího Langmajera v roli Edgara v Králi Learovi na Letních shakespearovských slavnostech v Praze. Hlavní město už neopustil: na čas spojil svou dráhu s Divadlem Bez Zábradlí, na jehož pódiu si zahrál mimo jiné i v muzikálu Cikáni jdou do nebe roli Buči, za niž získal v roce 2004 Thálii. Po několika hostováních na pražských scénách zakotvil v roce 2010 ve stálém angažmá ve Švandově divadle na Smíchově (Misantrop, Možná že odcházíme, Idioti, Hamlet, Řemeslníci, Biomanželka, Dům bez Boha, Frankenstein, Gottland, Krakatit, Křišťálová noc, Mein Kampf, Merlin: Zrození, Vladimirova děvka).

INFORMACE O FILIPU ČAPKOVI NAJDETE ZDE

Představil se také na jiných scénách: Národní divadlo (Vladařka závist aneb Zahradníkův pes), Divadlo v Dlouhé, Divadlo v Řeznické, Divadlo bez zábradlí (Ksicht, Cesta dlouhým dnem do noci, Páté přes deváte, Tango, Maratón, Když tančila), Divadlo Palace (Když Harry potkal Sally, Divadelní komedie), Letní shakespearovské slavnosti (Bouře, Král Lear, Romeo a Julie), Národní divadlo Brno, Mahenovo divadlo (Veselé paničky windsorské, Ithaka, Zámek), Státní opera (Kudykam).

S manželkou Zuzanou Čapkovou má dceru Aničku.

 

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Gabriela Mikulková
Gabriela Mikulková
zobrazit profil Zdeněk Piškula
Zdeněk Piškula
zobrazit profil Rudolf Jelínek
Rudolf Jelínek
zobrazit profil Ondřej Sokol
Ondřej Sokol
zobrazit profil Veronika Žilková
Veronika Žilková
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Marika Šoposká
Marika Šoposká