Kamil Halbich | Celebwiki.cz
Kamil Halbich

Kamil Halbich

Datum narození: 30. 9. 1966
Místo narození: Liberec
Profese: herec a dabér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Kamil Halbich je český divadelní a filmový herec a dabér. Svůj hlas propůjčil hlavní postavě seriálu Červený trpaslík, jímž je Arnold J. Rimmer alias Chris Barrie.

Na prknech, která znamenají svět, se Kamil Halbich porvé objevil v roce 1984 v libereckém Divadle F. X. Šaldy ve hře Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Po maturitě odjel do Prahy na studium DAMU (herectví ho vyučovala Daniela Kolářová). Po absolutoriu účinkoval v Divadle Pod Palmovkou, v Divadle v Řeznické (například v Hello, Dolly), v Divadle Rokoko (Nic svatého) a v CD 94 (v Bouři). Hrál i na Letních shakespearovských slavnostech v představeních Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy a Romeo a Julie. Roku 1992 se stal členem souboru Švandova divadla na Smíchově. Role ztvárnil v řadě inscenací: Brýle Eltona Johna, Ženitba, Mobile Horror, Řemeslníci, Kurz negativního myšlen, Kdo je tady ředitel? Cizí mu nejsou ani prkna v Divadle Na zábradlí a v Národním divadle.

KAMIL HALBICH – JAK ZMLÁTIL ŠINKOROVOU

První větší rolí, ve které na sebe upozornil televizní diváky, byla postava Bílka v seriálu Chlapci a chlapi (1988). Ve filmu ztvárnil jednu z hlavních postav ve snímku Jaromíra Jireše Učitel tance (1994) společně s Martinem Dejdarem a Michaelou Kuklovou. Kamil Halbich se objevil v desítkách seriálů a televizních filmů. Za zmínku rozhodně stojí jeho role v nováckém Gymplu s ručením (ne)omezeným, kde týrá svou manželku alias Danielu Šinkorovou či v třináctidílné Nemocnici na kraji města – nové osudy (2008), v níž se s Richardem Krajčem, Sašou Rašilovem, Lucií Vondráčkovou či Vilmou Cibulkovou připojil k již divákům ČT dobře známým tvářím v podání českých hvězd, jako jsou Josef Abrhám, Eliška Balzerová či Hana Maciuchová.

„Divadlo je způsob života, který vás naplňuje, a pokud se mu odevzdáte, tak i nadmíru pohlcuje. Možná i proto jsem se oženil a založil rodinu teprve nedávno, protože předchozích dvacet let jsem na to vlastně pro samou práci v divadle neměl čas,“ svěřil se již v roce 2013 Kamil Halbich se svým soukromím v rozhovoru na stánkách Divadla na Vinohradech.

 

Další Herci

zobrazit profil Rostislav Novák mladší
Rostislav Novák mladší
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová