Alena Karešová | Celebwiki.cz

Alena Karešová

Datum narození: 27. 1. 1927
Datum úmrtí: 19. 7. 2019
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Životopis

Herečka Alena Karešová si zahrála výraznou roli přísné fyzikářky ve filmu Zdeňka Trošky Bota jménem Melichar. Tento režisér jí obsadil také do své komedie Slunce, seno, jahody.

Rodiče Aleny Engelmannové nesouhlasili s její uměleckou dráhou, tak si po studiích změnila jméno na Alena Karešová. Kromě toho, že byla divadelní a filmovou herečkou, později působila jako pedagožka na FAMU.

ALENA KAREŠOVÁ - KOMU ODKÁZALA SVÉ TĚLO?!

Tvář a hlas Aleny Karešové znal snad každý, ovšem málokdo si vybavil její jméno. Byla přísnou fyzikářkou ve filmu Zdeňka Trošky Bota jménem Melichar, Pláničkovou v jeho komedii Slunce, seno, jahody nebo laskavou vypravěčkou v seriálech Arabela a Létající Čestmír.

Kromě toho se Alena Karešová objevila ve snímcích Trhák, Sestřičky, Křtiny či ve filmu Dušana Kleina Jak básníkům chutná život. Zahrála si v seriálech 30 případů majora Zemana, My všichni školou povinní nebo Život na zámku.

O ALENĚ KAREŠOVÉ ČTĚTE ZDE>>

V kontaktu s Alenou Karešovou byl jako jeden z mála právě režisér Zdeněk Troška, jemuž si stěžovala. Naposledy s ní mluvil po Velikonocích 2019.

Herečka a pedagožka Alena Karešová zemřela 19. července 2019. Bylo jí 92 let.

 

Další Herci

zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Alexandra Borbély
Alexandra Borbély
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil Tereza Dočkalová
Tereza Dočkalová
zobrazit profil Andrea Daňková
Andrea Daňková
zobrazit profil Pavel Batěk
Pavel Batěk
zobrazit profil Pavel Rímský
Pavel Rímský