Heath  Ledger

Heath Ledger

Datum narození: 4. 4. 1979
Datum úmrtí: 22. 1. 2008
Místo narození: Perth, Austrálie
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Heatcliff Andrew Ledger byl vynikajícím hercem ale také režisérem videoklipů. Nejvíce se proslavil rolí ve filmu Zkrocená hora, za kterou byl nominován na Oscara i Zlatý globus.

Dne 22. ledna 2008 byl nalezen ve svém pokoji v New Yorku mrtvý. Nejednalo se však o sebevraždu, jak se na první pohled mohlo zdát, nýbrž o nešťastnou náhodu. Podle prohlášení soudních lékařů se otrávil kombinací více léků, jako jsou antidepresiva, prášky na spaní apod. Zřejmě zemřel na srdeční kolaps, v důsledku dlouhodobého fyzického vypětí. V té době měl roztočený film Imaginárium Dr. Parnasse. Režisér snímku Terry Gilliam se rozhodl film dotočit a výtěžek věnovat Heathovi dceři. Ve snímku se tedy vytřídali hned tři herci, kteří ztvárnili jednu postavu - Heath Ledger, Jude Law a Colin Farrell

 Na podzim téhož roku přišel do kin Batman: Temný rytíř, kde Heath bravůrně ztvárnil roli Jokera. Film za první víkend vydělal přes 158 miliónů dolarů a celosvětové tržby dosáhly jedné miliardy dolarů.

Během natáčení filmu Zkrocená hora se seznámil i se svou pozdější partnerkou Michelle Williams, se kterou měl dceru Matildu Ros. Matildiným kmotrem byl herec Jake Gyllenhaal, se kterým hrál Heath ve filmu Zkrocená hora.

Ledger se stal nositelem Ceny Kruhu newyorských filmových kritiků pro nejlepšího herce za hlavní roli Ennise Del Mara z filmu Zkrocená hora. Role padoucha Jokera ze snímku Temný rytíř mu bohužel již jen in memoriam vynesla celkem 32 posmrtných cen po celém světě a mezi nimi i Zlatý globus za vedlejší hereckou roli nebo Oscara v kategorii mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Jeho filmový debut proběhl v roce 1997 v australském filmu Blackrock. První velkou roli ale obdržel až v roce 1999, kdy si zahrál v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím.

Objevil se mimo jiné i ve filmech Patriot s Melem Gibsonem, romantické filmu Příběh rytíře, Kletba bratří Grimmů s Mattem Damonem, Casanova se Siennou Miller, nebo v životopisném filmu Legendy z Dodtownu.

 

Články o celebritě

Baldwinova střelba při natáčení není jediná nehoda: Setnuté hlavy i přejetí vlakem! Baldwinova střelba při natáčení není jediná nehoda: Setnuté hlavy i přejetí vlakem! Přestože pro fanoušky filmové tvorby je natáčení filmů zábavné, i před kamerami občas dochází k trag... číst článek
Monice Bellucciové je 57 let: Nejstarší Bond girl snad nestárne! Monice Bellucciové je 57 let: Nejstarší Bond girl snad nestárne! Nestárnoucí italská kráska Monica Bellucciová oslavila 30. září své 57. narozeniny. Charismatická br... číst článek
Třináct let od smrti Heatha Ledgera (†28): Z jeho maličkaté dcery roste kráska! Třináct let od smrti Heatha Ledgera (†28): Z jeho maličkaté dcery roste kráska! 22. ledna to bylo přesně třináct let ode dne, kdy zemřel herec Heath Ledger (†28). Nešťastná kombina... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petr Šimčák
Petr Šimčák
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Karel Fiala
Karel Fiala
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd
zobrazit profil Erika Stárková
Erika Stárková