Mel Gibson

Mel Gibson

Datum narození: 3. 1. 1956
Místo narození: Peeksill, New York
Profese: herec, režisér

Související celebrity

Životopis

Mela Gibsona proslavil Šílený Max a policista Martin Riggs v sérii Smrtonosná zbraň. Oscara a Zlatý glóbus dostal za hlavní roli v dramatu Statečné srdce.

Narodil se jako šesté dítě z jedenácti v římsko katolické rodině původem z Irska. Brzy po začátku války ve Vietnamu se celá rodina přestěhovala do Austrálie. Zbytek dětství Mel Gibson strávil v Sydney, kde navštěvoval chlapeckou katolickou střední školu.

MEL GIBSON SI ZÍSKAL PO VĚST BOUŘLIVÁKA

Po dokončení střední školy byl Mel Gibson bez jakýchkoliv předešlých hereckých zkušeností přijat do The National Institute of Dramatic Art in Sydney (Národního institutu divadelního umění v Sydney). Zanedlouho poté přišel debut divadelní ve hře Romeo a Julie a televizní v nízkorozpočtovém filmu Summer City.

Mel Gibson - nejvíce sexy muž!

Úspěch Mel Gibson sklidil za svůj výkon v scifi trilogii Šílený Max, kde si zahrál po boku zpěvačky Tiny Turner. Jeho hvězdnou kariéru v Americe odstartovalo roku 1984 drama Řeka. Film získal pět nominací na Oscara.

Popularita světové hvězdy byla podtržena, když se Mel Gibson objevil v časopisu People magazine jako nejvíce sexy muž. Proslavil ho role policisty Martin Riggs v úspěšné akční sérii Smrtonosná zbraň.

Pozornost upoutal Umučením Krista

Mel Gibson se zařadil mezi holywoodské hvězdy první třídy, jako jsou  Bruce Willis nebo George Clooney. Velmi dobře ho znají i čeští diváci, hlas mu nejčastěji propůjčuje Jiří Štěpnička.

Kromě herectví se Mel Gibson začal věnovat též režii. Svůj režijní debut uskutečnil s filmem Muž bez tváře. Mezi jeho další režijní kousky patří úspěšný film Statečné srdce, v němž si zahrál hlavní roli. Za svůj výkon dostal jak Oscara, tak Zlatý glóbus.

Velkou pozornost získal pravověrný katolík Mel Gibson svým filmem Umučení Krista, kde se snažil dosáhnout co nejvyšší míry autenticity nejen tím, že postavy hovořily dobovými jazyky (hebrejsky a latinsky), ale též explicitním znázorněním Ježíšova mučení.

Gibson fyzicky napadal partnerku

Po boku herečky Helen Hunt si Mel Gibson zarál i v romantické komedii Po čem ženy touží. Z jeho dalších filmů jmenujme Maverick, Spiknutí, Odplata, Znamení, Ve jménu krve, Miliónový hurikán nebo Fatman.

O MELU GIBSONOVI ČTĚTE ZDE>>

Ani Melu Gibsonovi se nevyhnul pořádný skandál, který otřásl celým Holywoodem. Jeho bývalá přítelkyně Oksana Grigorieva (mají spolu dceru Lucii) zveřejnila nahrávku, kde ji vulgárními slovy napadá a ponižuje.

Tajně pořízená nahrávka navíc dokonce dokazuje, že Mel Gibson svou partnerku i několikrát fyzicky napadl. Po této aféře ho většina veřejnosti odsoudila a někteří známí filmaři i herci s ním odmítli nadále spolupracovat.

Rozvod herce přišel na osm miliard

Vše se navíc odehrávalo v době, kdy se Mel Gibson po 31 letech manželství rozváděl s Robyn Moore, s níž má sedm dětí. Jejich rozvod se kvůli financím táhl, nicméně v roce 2011 mohla americká média napsat, že jde o nejdražší holywoodský rozvod v historii. Herec musel své ex přenechat polovinu majetku, který v té době činil v přepočtu 16 miliard korun.

V roce 2014 se přítelkyní Mela Gibsona stala Rosalind Ross.

 

Články o celebritě

Gibsonův parťák Danny Glover opustil manželku kvůli starší ženě: Milenka na něj tasila „smrtonosné zbraně“! Gibsonův parťák Danny Glover opustil manželku kvůli starší ženě: Milenka na něj tasila „smrtonosné zbraně“! Americký herec Danny Glover (75), který ve filmové sérii Smrtonosná zbraň ztvárňoval spolu s Melem G... číst článek
Pavlína Němcová si v Praze vyrazila s Melem Gibsonem: Romantika na lodičce! Pavlína Němcová si v Praze vyrazila s Melem Gibsonem: Romantika na lodičce! Natáčení nové kriminálky Continental přivedlo Mela Gibsona (66) do Prahy. Kromě krás českého hlavníh... číst článek
Statečné srdce Mel Gibson je v Praze! Procházka po Karlově mostě a večeře v italské restuaraci, kde si celebrity podávají dveře Statečné srdce Mel Gibson je v Praze! Procházka po Karlově mostě a večeře v italské restuaraci, kde si celebrity podávají dveře Hollywoodská star první velikosti Mel Gibson (66) je v Praze! V kostkované košili, černých kalhotách... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jitka Schneiderová
Jitka Schneiderová
zobrazit profil Bohdana Pavlíková
Bohdana Pavlíková
zobrazit profil Petra Molnárová
Petra Molnárová
zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková
zobrazit profil Vladimír Čech
Vladimír Čech
zobrazit profil Kateřina Sedláková
Kateřina Sedláková
zobrazit profil Julia Roberts
Julia Roberts
zobrazit profil Jana Sováková
Jana Sováková