Meg Ryan

Datum narození: 19. 11. 1961
Místo narození: Fairfield, Connecticut, USA
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Meg Ryan se stala ikonou 90. let 20. století. Herečka přes svou velkou popularitu nikdy nezískala Oscara ani Zlatý glóbus.

Pro Meg Ryan (její vlastní jméno je Margaret Mary Emily Anne Hyra) nebylo snadné prorazit. Pomohla jí až její matka, která se stala castingovou agentkou. Dostala řadu malých a nezajímavých rolí, než se dočkala úspěchu.

MEG RYAN ZNETVOŘILY PLASTIKY

Ryan si zahrála v hitu Top Gun

V roce 1982 na sebe Meg Ryan konečně více upozornila účinkováním v seriálu Jak se svět otáčí. Kolo se skutečně rychle roztočilo, ale až po filmovém hitu Top Gun, v němž zazářil i Tom Cruise.

Role Meg Ryan pak dostaly celkem podobný charakter a herečka se začala hřát na výsluní jako veselá, trochu potřeštěná a pohodová blondýnka (Vnitřní vesmír, Když Harry potkal Sally, Samotář v Seattlu).

Meg Ryan zazářila ve Městě andělů

Svou druhou hereckou polohu, trochu vážnější Meg Ryan projevila v životopisném dramatu The Doors nebo ve snímku Když muž miluje ženu. Jeden z nejlepších filmů, jaké kdy natočila, byl snímek z roku 1998 Město andělů po boku Nicolase Cageho.

Rok 1998 byl pro Megan Ryan vůbec po herecké stránce šťastný. Natočila i jeden ze svých divácky nejoblíbenějších snímků - Láska přes internet, kde se s Tomem Hanksem nenávidí a zároveň se zamilovávají přes e-mailovou poštu.

Sklidila jen tři nominace na Zlatý glóbus

Meg Ryan byla ikonou mezi herečkami 90. let 20. století. Její oblíbenost byla všudypřítomná - skoro bez ohledu na její herecké výkony. Nikdy nedostala žádné z nejvyšších hereckých ocenění. Byla pouze třikrát nominována na Zlatý glóbus (Když Harry potkal Sally, Samotář v Seattlu, Láska přes internet), na Oscara ani jednou.

Na popularitě Meg Ryan pak začala ubírat léta, mizející sláva a její snaha se vyrovnat s těmito záležitostmi pomocí chirurgie. Její nevydařená plastická operace rtů obletěla celý svět.

O MEG RYAN ČTĚTE ZDE>>

Meg Ryan byla v letech (1991 až 2001) provdaná za herce, scenáristu, režiséra, producenta a hudebníka Dennise Quaida. Herečka má dvě děti.

 

Články o celebritě

Meg Ryan prodala 18 měsíců rekonstruované sídlo: Vydělala na tom 183 milionů! Meg Ryan prodala 18 měsíců rekonstruované sídlo: Vydělala na tom 183 milionů! Slavná hollywoodská herečka Meg Ryan (59) je ženou činu. Přestože věnovala spoustu času a nemalý obn... číst článek
Start NHL: Krakenův první gól i křivda? Kocovina šampiona a návraty Start NHL: Krakenův první gól i křivda? Kocovina šampiona a návraty Dnes v noci započaly první boje na startu už 105. sezony NHL, v níž má 31 klubů jeden společný cíl. ... číst článek
Meg Ryanová (59) po dlouhé době na veřejnosti: Fanoušci ji nepoznávají! Meg Ryanová (59) po dlouhé době na veřejnosti: Fanoušci ji nepoznávají! Americká herečka Meg Ryanová (59) patří mezi neochvějné stálice filmového průmyslu a její jméno i tv... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Iva Janžurová
Iva Janžurová
zobrazit profil David Matásek
David Matásek
zobrazit profil Marsell Bendig
Marsell Bendig
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Filip Čáp
Filip Čáp
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník