Alec Baldwin

Alec Baldwin

Datum narození: 3. 4. 1958
Místo narození: Amityville, New York, USA
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Alec Baldwin, bývalý manžel Kim Basinger, svou hereckou kariéru odstartoval televizním seriálem Lékaři. Posléze se zařadil mezi hollywoodskou elitu.

Po Lékařích z let 1980 až 1982 Alec Baldwin do roku 1987 hrál jen v dalších televizních seriálech. Zvrat v jeho kariéře přišel s rolemi v romantickém snímku Manželské etudy a v úspěšné komedii Beetlejuice (oba 1988).

O ALECU BALDWINOVI ČTĚTE ZDE>>

Za ztvárnění vedlejší postavy v tragikomedii Smolař (2003) byl Alec Baldwin nominován na Oscara a na Zlatý glóbus. Ten opakovaně získal za svůj výkon v seriálu Studio 30 Rock. Na Zlatý glóbus měl nakročeno za televizní snímky Norimberk, Norimberský proces a Cesta do války.

Při natáčení westernu Rust Alec Baldwin 22. října 2021 zastřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchins a postřelil režiséra filmu Joela Souzu.

Hollywoodská hvězda Alec Baldwin, celým jménem Alec Rae Baldwin, má bratry Stephena, Williama a Daniela, kteří jsou také herci.

Manželkou Aleca Baldwina byla v letech 1993 až 2002 herečka a zpěvačka Kim Basinger. Podruhé se oženil v roce 2012 s instruktorkou jógy Hilarií Thomas. Herec je sedminásobným otcem.

 

 

Články o celebritě

Další pohroma ve štábu westernu Rust s Baldwinem: Osvětlovač přijde o ruku?! Další pohroma ve štábu westernu Rust s Baldwinem: Osvětlovač přijde o ruku?! Možná by bylo lepší dělat, že žádné natáčení neproběhlo, a na film zcela zapomenout. Štáb westernu R... číst článek
Další zvrat v kauze střelby Baldwina: Zbrojířka obvinila produkci! Samé lži, zuří ale štáb Další zvrat v kauze střelby Baldwina: Zbrojířka obvinila produkci! Samé lži, zuří ale štáb Po fatální nehodě na natáčení westernu Rust začali filmaři obviňovat jeden druhého. Když se snesla k... číst článek
Šokující slova právníků o střelbě Baldwina: Bylo to plánované! Šokující slova právníků o střelbě Baldwina: Bylo to plánované! Přesně dva týdny utekly od chvíle, kdy herec Alec Baldwin (63) omylem uštědřil smrtelnou ránu hlavní... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kevin Spacey
Kevin Spacey
zobrazit profil Kevin  Costner
Kevin Costner
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp
zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová