Alec Baldwin

Alec Baldwin

Datum narození: 3. 4. 1958
Místo narození: Amityville, New York, USA
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Alec Baldwin, bývalý manžel Kim Basinger, svou hereckou kariéru odstartoval televizním seriálem Lékaři. Posléze se zařadil mezi hollywoodskou elitu.

Po Lékařích z let 1980 až 1982 Alec Baldwin do roku 1987 hrál jen v dalších televizních seriálech. Zvrat v jeho kariéře přišel s rolemi v romantickém snímku Manželské etudy a v úspěšné komedii Beetlejuice (oba 1988).

O ALECU BALDWINOVI ČTĚTE ZDE>>

Za ztvárnění vedlejší postavy v tragikomedii Smolař (2003) byl Alec Baldwin nominován na Oscara a na Zlatý glóbus. Ten opakovaně získal za svůj výkon v seriálu Studio 30 Rock. Na Zlatý glóbus měl nakročeno za televizní snímky Norimberk, Norimberský proces a Cesta do války.

Při natáčení westernu Rust Alec Baldwin 22. října 2021 zastřelil hlavní kameramanku Halynu Hutchins a postřelil režiséra filmu Joela Souzu.

Hollywoodská hvězda Alec Baldwin, celým jménem Alec Rae Baldwin, má bratry Stephena, Williama a Daniela, kteří jsou také herci.

Manželkou Aleca Baldwina byla v letech 1993 až 2002 herečka a zpěvačka Kim Basinger. Podruhé se oženil v roce 2012 s instruktorkou jógy Hilarií Thomas. Herec je sedminásobným otcem.

 

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Lukáš Vaculík
Lukáš Vaculík
zobrazit profil Amber Heard
Amber Heard
zobrazit profil Tinatin Dalakišvili
Tinatin Dalakišvili
zobrazit profil Dakota Johnson
Dakota Johnson
zobrazit profil Matouš Rajmont
Matouš Rajmont
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová