Jenovéfa Boková | Celebwiki.cz

Jenovéfa Boková

Datum narození: 16.5.1992
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a houslistka Jenovéfa Boková, sestra Kristýny Bokové, na filmovém plátně debutovala rolí ve snímku Občanský průkaz.

Jenovéfa Boková se proslavila účinkováním v reklamách operátora Vodafone po boku Pavla Lišky, jejího bývalého švagra.

JENOVÉFA BOKOVÁ DOSTALA PRÁCI SNŮ

Na filmovém plátně Jenovéfa Boková debutovala v osmnácti letech ve snímku Občanský průkaz, kde hrála i její starší sestra Kristýna Boková, ale třeba také Jiří Macháček či Aňa Geislerová. Dále se objevila ve filmech Láska je láska, Revival či v projektu Hořící keř režírovaném Agnieszkou Holland, a to v roli rebelující studentky filozofie zasažené odkazem Jana Palacha.

Za hlavní roli v dramatu Chvilky (2018) získala Jenovéfa Boková Českého lva. Na stejnou šosku byla roku 2020 nominována za postvu Saši v tragykomedii Karel, já a ty (2019). 

Jenovéfa Boková je všestranná umělkyně, která se kromě herectví věnuje také hudbě. Studovala housle na konzervatoři a stala se součástí hudebního tělesa Comenius Quartet. Založila kapelu Wunder Bar Band, s níž hraje po klubech alternativní jazz.

O JENOVÉFĚ BOKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jenovéfa Boková, mladší dcera známého politického aktivisty Johna Boka a malířky a sochařky Jitky Bokové, v roce 2018 začala chodit s čerstvým vítězem reality show Robinsonův ostrov Martinem Složilem.

 

Články o celebritě

Teroristka Iva Janžurová si nevystřílela Českého lva Teroristka Iva Janžurová si nevystřílela Českého lva Herečka Iva Janžurová, držitelka řady významných cen, do své sbírky nepřidala další, a to Českého… číst článek
Nominace Český lev 2020: Vlastníci mají nejvíc šancí! Havlová se utká s Janžurovou Nominace Český lev 2020: Vlastníci mají nejvíc šancí! Havlová se utká s Janžurovou Česká filmová a televizní akademie oznámila, kdo z herců a tvůrců se v letošním, už 27. ročníku Českého… číst článek
Ceny filmové kritiky překvapily: Favorizované Nabarvené ptáče ostrouhalo, triumfovali Staříci! Ceny filmové kritiky překvapily: Favorizované Nabarvené ptáče ostrouhalo, triumfovali Staříci! Vyhlášení desátého jubilejního ročníku cen udělovaných nejlepším filmům a jejich tvůrcům bylo rozhodně… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil František Skopal
František Skopal
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Michael Nyqvist
Michael Nyqvist
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová