Jenovéfa Boková

Datum narození: 16. 5. 1992
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a houslistka Jenovéfa Boková, sestra Kristýny Bokové, na filmovém plátně debutovala rolí ve snímku Občanský průkaz.

Jenovéfa Boková se proslavila účinkováním v reklamách operátora Vodafone po boku Pavla Lišky, jejího bývalého švagra.

JENOVÉFA BOKOVÁ DOSTALA PRÁCI SNŮ

Na filmovém plátně Jenovéfa Boková debutovala v osmnácti letech ve snímku Občanský průkaz, kde hrála i její starší sestra Kristýna Boková, ale třeba také Jiří Macháček či Aňa Geislerová. Dále se objevila ve filmech Láska je láska, Revival či v projektu Hořící keř režírovaném Agnieszkou Holland, a to v roli rebelující studentky filozofie zasažené odkazem Jana Palacha.

Za hlavní roli v dramatu Chvilky (2018) získala Jenovéfa Boková Českého lva. Na stejnou šosku byla roku 2020 nominována za postvu Saši v tragykomedii Karel, já a ty (2019). V kategorii Nejlepší herečka získala nominaci za roli v dramatu Herec (2020).

Jenovéfa Boková je všestranná umělkyně, která se kromě herectví věnuje také hudbě. Studovala housle na konzervatoři a stala se součástí hudebního tělesa Comenius Quartet. Založila kapelu Wunder Bar Band, s níž hraje po klubech alternativní jazz.

O JENOVÉFĚ BOKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jenovéfa Boková, mladší dcera známého politického aktivisty Johna Boka a malířky a sochařky Jitky Bokové, v roce 2018 začala chodit s čerstvým vítězem reality show Robinsonův ostrov Martinem Složilem. S ním ale vztah nevydržel, rozešli se a herečka si našla nového přítele.

 

Články o celebritě

Ach, ty schody! Jak vypadaly letošní odchody z Českých lvů? Ach, ty schody! Jak vypadaly letošní odchody z Českých lvů? Schody v Rudolfinu… To už je pojem sám o sobě. Každoročně je předávání Českých lvů okořeněné tím, kd... číst článek
Těhotná Boková na Českých lvech: Popsala vysněný porod! Těhotná Boková na Českých lvech: Popsala vysněný porod! Na udílení cen Český lev nechyběla ani herečka Jenovéfa Boková (30), která se již brzy stane poprvé ... číst článek
Nejen svátek filmu, ale i alkoholu a ostudy: Nejhorší trapasy Českých lvů! Nejen svátek filmu, ale i alkoholu a ostudy: Nejhorší trapasy Českých lvů! Předávání filmových cen Český lev se každoročně neobejde bez skandálů a jiných trapasů. O největší p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Michal Suchánek
Michal Suchánek
zobrazit profil Andrea Buršová
Andrea Buršová
zobrazit profil Monika Hilmerová
Monika Hilmerová
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Brigitte Bardot
Brigitte Bardot
zobrazit profil Lenka Skopalová
Lenka Skopalová
zobrazit profil Libuše Havelková
Libuše Havelková