Jenovéfa Boková | Celebwiki.cz

Jenovéfa Boková

Datum narození: 16. 5. 1992
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a houslistka Jenovéfa Boková, sestra Kristýny Bokové, na filmovém plátně debutovala rolí ve snímku Občanský průkaz.

Jenovéfa Boková se proslavila účinkováním v reklamách operátora Vodafone po boku Pavla Lišky, jejího bývalého švagra.

JENOVÉFA BOKOVÁ DOSTALA PRÁCI SNŮ

Na filmovém plátně Jenovéfa Boková debutovala v osmnácti letech ve snímku Občanský průkaz, kde hrála i její starší sestra Kristýna Boková, ale třeba také Jiří Macháček či Aňa Geislerová. Dále se objevila ve filmech Láska je láska, Revival či v projektu Hořící keř režírovaném Agnieszkou Holland, a to v roli rebelující studentky filozofie zasažené odkazem Jana Palacha.

Za hlavní roli v dramatu Chvilky (2018) získala Jenovéfa Boková Českého lva. Na stejnou šosku byla roku 2020 nominována za postvu Saši v tragykomedii Karel, já a ty (2019). 

Jenovéfa Boková je všestranná umělkyně, která se kromě herectví věnuje také hudbě. Studovala housle na konzervatoři a stala se součástí hudebního tělesa Comenius Quartet. Založila kapelu Wunder Bar Band, s níž hraje po klubech alternativní jazz.

O JENOVÉFĚ BOKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jenovéfa Boková, mladší dcera známého politického aktivisty Johna Boka a malířky a sochařky Jitky Bokové, v roce 2018 začala chodit s čerstvým vítězem reality show Robinsonův ostrov Martinem Složilem.

 

Články o celebritě

Český lev ONLINE: Pohořely Havlová i Janžurová, pak je podpírali, králem je Nabarvené ptáče Český lev ONLINE: Pohořely Havlová i Janžurová, pak je podpírali, králem je Nabarvené ptáče V pražském Rudolfinu se rozdávaly výroční ceny České filmové a televizní akademie Český lev. Kdo na ... číst článek
Jenovéfa Boková: Za Sašu z Karel, já a ty Českého lva nedostala Jenovéfa Boková: Za Sašu z Karel, já a ty Českého lva nedostala Herečka a houslistka Jenovéfa Boková neuspěla v boji o svého druhého Českého lva, a to za ztvárnění ... číst článek
Bohdanu Karáskovi Karel, já a ty Českého lva nepřinesl Bohdanu Karáskovi Karel, já a ty Českého lva nepřinesl Filmař Bohdan Karásek byl za svou tragikomedii Karel, já a ty, kterou napsal, režíroval, produkoval ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nina Jiránková
Nina Jiránková
zobrazit profil Paweł  Deląg
Paweł Deląg
zobrazit profil Martin Kavan
Martin Kavan
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Kamila Kikinčuková
Kamila Kikinčuková
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Tereza Nvotová
Tereza Nvotová
zobrazit profil Amy Schumer
Amy Schumer