Jenovéfa Boková | Celebwiki.cz

Jenovéfa Boková

Datum narození: 16. 5. 1992
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Herečka a houslistka Jenovéfa Boková, sestra Kristýny Bokové, na filmovém plátně debutovala rolí ve snímku Občanský průkaz.

Jenovéfa Boková se proslavila účinkováním v reklamách operátora Vodafone po boku Pavla Lišky, jejího bývalého švagra.

JENOVÉFA BOKOVÁ DOSTALA PRÁCI SNŮ

Na filmovém plátně Jenovéfa Boková debutovala v osmnácti letech ve snímku Občanský průkaz, kde hrála i její starší sestra Kristýna Boková, ale třeba také Jiří Macháček či Aňa Geislerová. Dále se objevila ve filmech Láska je láska, Revival či v projektu Hořící keř režírovaném Agnieszkou Holland, a to v roli rebelující studentky filozofie zasažené odkazem Jana Palacha.

Za hlavní roli v dramatu Chvilky (2018) získala Jenovéfa Boková Českého lva. Na stejnou šosku byla roku 2020 nominována za postvu Saši v tragykomedii Karel, já a ty (2019). 

Jenovéfa Boková je všestranná umělkyně, která se kromě herectví věnuje také hudbě. Studovala housle na konzervatoři a stala se součástí hudebního tělesa Comenius Quartet. Založila kapelu Wunder Bar Band, s níž hraje po klubech alternativní jazz.

O JENOVÉFĚ BOKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jenovéfa Boková, mladší dcera známého politického aktivisty Johna Boka a malířky a sochařky Jitky Bokové, v roce 2018 začala chodit s čerstvým vítězem reality show Robinsonův ostrov Martinem Složilem.

 

Články o celebritě

Odhalení po divoké premiéře Bouráka: Exmanželka Lišky Boková je opět těhotná! Odhalení po divoké premiéře Bouráka: Exmanželka Lišky Boková je opět těhotná! Ve filmu Bourák si zahrála manželku Ivana Trojana (55) a matku skoro dospělé dcery, ale ve skutečnos... číst článek
Režisér Trojan o natáčení se slavným bráchou Ivanem: Na place jsme se „rvali"! Režisér Trojan o natáčení se slavným bráchou Ivanem: Na place jsme se „rvali"! Ondřej Trojan (60) obsadil svého bratra Ivana (55) poprvé v roce 2003 do filmu Želary. Tehdy se jed... číst článek
Sexy Barbora Mottlová dává rady ohledně ženského orgasmu. Život je hra se vrací na Mall.tv Sexy Barbora Mottlová dává rady ohledně ženského orgasmu. Život je hra se vrací na Mall.tv Herečka Barbora Mottlová bývá často obsazována do rolí svůdnic a není divu. Třiatřicetiletá kráska s... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Viktor Limr
Viktor Limr
zobrazit profil Kelly Preston
Kelly Preston
zobrazit profil Paris Wilton
Paris Wilton