Tom Hanks

Datum narození: 9. 7. 1956
Místo narození: Concord, California
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Tom Hanks získal Oscara za hlavní role v dramatech Forrest Gump a Philadelphia. Zařadil se mezi nejlépe placené herce v historii filmového průmyslu.

Herectví se Tom Hanks věnoval už na školních let a dlouho se snažil prorazit. Teprve v roce 1988 se mu to podařilo a za výkon ve filmu Velký, ho ocenila kritika i Akademie. Konečně se tak dostal do světa filmu a po jeho boku začali objevovat velcí herci, jako jsou Bruce Willis, Meg Ryan nebo třeba Denzel Washington. Na svou životní roli tehdy ještě čekal.

TOM HANKS SE STAL OBČANEM ŘECKA 

V roce 1993 se Tom Hanks objevil ve filmech, které pro něj byly skutečným přelomem. Samotář v Seattlu zazanemal značný komerční úspěch, ale teprve Philadelphia, příběh o právníkovi s nemocí AIDS, mu vynesl místo v herecké špičce. Za svůj výkon obdržel Oscara.

Hanks exceloval jako Forest Gump

Přes nesmírný úspěch přišel o rok později úspěch ještě větší. Podařilo se mu ztvárnit roli ve filmu, který se stal kultovním a který citují lidé po celém světě. Forrest Gump, příběh naivního, jednoduššího, ale citově správného muže, který ukazuje životní hodnoty prolnuté s historií. Tom Hanks je jedním ze dvou herců na světě, který obdržel cenu Akademie ve dvou po sobě jdoucích letech. Za Forresta získal druhého Oscara.

Jeho život lemují další velké filmové role. Láska přes internetMeg Ryan, Chyť mě, když to dokážeš s Leonardem DiCapriem, Apollo 13Brucem Willisem nebo Benem Affleckem. Další jsou např. Zelená míle, Terminál, Zachraňte vojína Ryana, Šifra mistra Leonarda, Inferno nebo Zprávy ze světa. Výčet by to byl dlouhý.

Kvůli Tosečníkovi zhubl čtvrt metráku!

Zlatý glóbus Tom Hanks obdržel nejen za oba oskarové snímky a za hlavní roli ve fantasy Velký, ale též za výkon v dobrodružném dramatu Trosečník, kvůli němuž zhubl 25 kilo a nechal si narůst vlasy.

Mezi herecké kolegy Toma Hankse patří jen ty největší filmové hvězdy. Pojí ho přátelství mj. se Stevenem Spielbergem. Zařadil se mezi nejlépe placené herce v historii. Zároveň se stal jedním z nejvlivnějších mužů Hollywooodu.

O TOMU HANKSOVI ČTĚTE ZDE>>

Tom Hanks byl dvakrát ženatý a má čtyři děti. S druhou manželkou, herečkou Ritou Wilson, se vzali roku 1988.

 

Články o celebritě

Krásná Julia Robertsová blahopřála dvojčatům: Je jim už 18! Krásná Julia Robertsová blahopřála dvojčatům: Je jim už 18! Ten čas tak letí... Dvojčata herečky Julie Robertsové (55) slaví už osmnáctiny. Držitelka Oscara se ... číst článek
Zemřel uprchlík, který inspiroval film Terminál s Tomem Hanksem. Po infarktu na letišti Zemřel uprchlík, který inspiroval film Terminál s Tomem Hanksem. Po infarktu na letišti Íránec, jehož příběh byl inspirací pro film Terminál v hlavní roli s Tomem Hanksem, zemřel dnes na l... číst článek
Americký herecký klenot Tom Hanks. V čem všem je tak výjimečný? Americký herecký klenot Tom Hanks. V čem všem je tak výjimečný? Velký (nominace na Oscara), Samotář v Seattlu, Philadelphia (Oscar) a především kultovní Forrest Gum... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Downey, Jr.
Robert Downey, Jr.
zobrazit profil Jan Šťastný
Jan Šťastný
zobrazit profil Pavel Liška
Pavel Liška
zobrazit profil Penn Badgley
Penn Badgley
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Ivo Pešák
Ivo Pešák
zobrazit profil Matěj Paprčiak
Matěj Paprčiak
zobrazit profil Radvít Novák
Radvít Novák