Tom Hanks | Celebwiki.cz

Tom Hanks

Datum narození: 9.7.1956
Místo narození: Concord, California
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

"Máma vždycky říkala, že zázraky se dějí každý den. Někdo tomu nevěří, přesto je to tak!" říká Tom Hanks ústy své největší a životní filmové role. On sám je takovým hereckým zázrakem.

Tom Hanks se herectví věnoval už na školních prknech a dlouho se snažil prorazit. Teprve v roce 1988 se mu to podařilo a za výkon ve filmu Velký, ho ocenila kritika i Akademie. Konečně se tak dostává do světa filmu a po jeho boku se objevují velcí herci jako Bruce Willis, Meg Ryan nebo třeba Denzel Washington. Na svou největší a životní roli přesto ještě čeká.

V roce 1993 Tom Hanks se objevuje ve filmech, které jsou pro něj skutečným přelomem. Samotář v Seattlu je komerčně velmi úspěšný, ale teprve Philadelphia, příběh o právníkovi s nemocí AIDS, mu přidělil místo v herecké špičce. Za svůj výkon obdržel filmovou cenu Oscar.

Přes nesmírný úspěch přišel o rok později úspěch ještě větší. Podařilo se mu ztvárnit roli ve filmu, který se stal kultovním a který citují lidé po celém světě. Kdo neviděl, jakoby nebyl. Forrest Gump, život naivního jednoduššího, ale citově správného muže, který utíká životem a ukazuje životní hodnoty prolnuté s historií. Tom Hanks je jedním ze dvou herců na světě, který obdržel cenu Akademie ve dvou po sobě jdoucích letech. Za Forresta získal druhého Oscara.

Jeho život lemují další velké filmové role. Láska přes internetMeg Ryan, Chyť mě, když to dokážeš s Leonardem DiCapriem, Apollo 13Brucem Willisem nebo Benem Affleckem. Další jsou například Zelená míle, Trosečník, Terminál, Zachraňte vojína Ryana, Šifra mistra Leonarda. Výčet by to byl dlouhý a mezi jeho herecké kolegy patří už jen ty největší filmové hvězdy. Pojí ho přátelství například se Stevenem Spielbergem a patří mezi nejlépe placené herce v historii. Zároveň je jedním z nejvlivnějších mužů Hollywooodu.

Za celý svůj život byl dvakrát ženatý a má tři děti. S druhou manželkou, Ritou Wilson, jsou spolu už od roku 1988.

 

Články o celebritě

Tragické osudy dětských hvězd: Rakovina, vražda i smrt vlastní rukou! Tragické osudy dětských hvězd: Rakovina, vražda i smrt vlastní rukou! Mohli mít před sebou zářivou kariéru a přinejmenším i dlouhý život. Bohužel osud rozhodl jinak a… číst článek
Dětská hvězda (†16), která si zahrála s Tomem Hanksem v Atlasu mraků, záhadně zemřela! Dětská hvězda (†16), která si zahrála s Tomem Hanksem v Atlasu mraků, záhadně zemřela! Teprve šestnáctiletá britská herečka a dětská hvězda Mya-Lecia Naylorová, která si zahrála třeba… číst článek
Španělé o kruté zkáze Sevilly: Trpišovského plán i Škoda jako Tom Hanks Španělé o kruté zkáze Sevilly: Trpišovského plán i Škoda jako Tom Hanks Za hořký a krutý označila španělská média konec fotbalistů Sevilly v osmifinále Evropské ligy kvůli… číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Derfler
František Derfler
zobrazit profil Lucie Pernetová
Lucie Pernetová
zobrazit profil Libuše Švormová
Libuše Švormová
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Milan Šteindler
Milan Šteindler
zobrazit profil Liz Hurley
Liz Hurley
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik