Tom Hanks | Celebwiki.cz

Tom Hanks

Datum narození: 9.7.1956
Místo narození: Concord, California
Výška: 183 cm
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

"Máma vždycky říkala, že zázraky se dějí každý den. Někdo tomu nevěří, přesto je to tak!" říká Tom Hanks ústy své největší a životní filmové role. On sám je takovým hereckým zázrakem.

Tom Hanks se herectví věnoval už na školních prknech a dlouho se snažil prorazit. Teprve v roce 1988 se mu to podařilo a za výkon ve filmu Velký, ho ocenila kritika i Akademie. Konečně se tak dostává do světa filmu a po jeho boku se objevují velcí herci jako Bruce Willis, Meg Ryan nebo třeba Denzel Washington. Na svou největší a životní roli přesto ještě čeká.

V roce 1993 Tom Hanks se objevuje ve filmech, které jsou pro něj skutečným přelomem. Samotář v Seattlu je komerčně velmi úspěšný, ale teprve Philadelphia, příběh o právníkovi s nemocí AIDS, mu přidělil místo v herecké špičce. Za svůj výkon obdržel filmovou cenu Oscar.

Přes nesmírný úspěch přišel o rok později úspěch ještě větší. Podařilo se mu ztvárnit roli ve filmu, který se stal kultovním a který citují lidé po celém světě. Kdo neviděl, jakoby nebyl. Forrest Gump, život naivního jednoduššího, ale citově správného muže, který utíká životem a ukazuje životní hodnoty prolnuté s historií. Tom Hanks je jedním ze dvou herců na světě, který obdržel cenu Akademie ve dvou po sobě jdoucích letech. Za Forresta získal druhého Oscara.

Jeho život lemují další velké filmové role. Láska přes internetMeg Ryan, Chyť mě, když to dokážeš s Leonardem DiCapriem, Apollo 13Brucem Willisem nebo Benem Affleckem. Další jsou například Zelená míle, Trosečník, Terminál, Zachraňte vojína Ryana, Šifra mistra Leonarda. Výčet by to byl dlouhý a mezi jeho herecké kolegy patří už jen ty největší filmové hvězdy. Pojí ho přátelství například se Stevenem Spielbergem a patří mezi nejlépe placené herce v historii. Zároveň je jedním z nejvlivnějších mužů Hollywooodu.

Za celý svůj život byl dvakrát ženatý a má tři děti. S druhou manželkou, Ritou Wilson, jsou spolu už od roku 1988.

 

Články o celebritě

Divoká hádka Ewy Farne s Radkou Třeštíkovou: Zasloužíme si utrpení a smrt?! Divoká hádka Ewy Farne s Radkou Třeštíkovou: Zasloužíme si utrpení a smrt?! Zpěvačka Ewa Farna (26) se dostala do ostrého konfliktu se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou (38).… číst článek
Slavní, kteří bojují s koronavirem: Kdo všechno už má pozitivní test? Slavní, kteří bojují s koronavirem: Kdo všechno už má pozitivní test? Pandemie koronaviru se týká nás všech. Nikdo takovou situaci nepředpokládal a stejně jsou na tom… číst článek
Koronavirem nakažení Hanks a Elba: Problémy s dýcháním, bolesti a strach! Koronavirem nakažení Hanks a Elba: Problémy s dýcháním, bolesti a strach! Hvězdy obřího formátu Tom Hanks (63) a Idris Elba (47) byly pozitivně testovány na nový typ koronaviru… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Aťka Janoušková
Aťka Janoušková
zobrazit profil Amanda Bynes
Amanda Bynes
zobrazit profil Ladislav Hampl
Ladislav Hampl
zobrazit profil Simona Zmrzlá
Simona Zmrzlá
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Stefanie Reinsperger
Stefanie Reinsperger
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková